Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 353980 defa)

•   eğer servis bir Volkswagen servisince yapılmamışsa gösterge aşağıdaki gibi ayarlanmalıdır.
kontak kapalı iken hız göstergesinin altındaki kısa mesafe sayacısının silme düğmesine basın ve tutun.
kontağı açın ve silme düğmesini bırakın. göstergede bir servis olayı görünecektir.
digital saatin dakika ayarlama düğmesini sağa çevirin. göstergede service .... yazısı görünecektir.
kontağı kapatın ancak o zaman servis ayarlanabilir.

Anlamını tam olarak çözememle birlikte şöyle bir deneyimimi aktarabilirim; anahtarı kilit yuvasında bir defa çevirirseniz (aracı kilitlemek için) şoför kapısındaki ışık yanıp sönüyor ancak iki defa yaparsanız yanıp sönen ışık tamamen yanmaz hale geliyor. Aydınlatıcı olup olmadığı elbette tartışılır    :(  Belki daha güvende hissettiriyor  ;)

evet kilit ile veya uzaktan kumanda düğmesine bir kez basıldığında araç alarmlı olarak kitlenir. İkinci kez basıldığında ön kapı kilidindeki ışık sönerek kapılar kitli kalır ancak alarm devre dışı olur.

Bu oluyo mu ya? Oluyosa çok iyi olur. Sırf servis yazısını sildirmek için servise gidiyorum ben. Yarın sabah denicem bunu.
umarım olur ben yapmıştım ama çok net hatırlamıyorum olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim...yoksa ben bir araştırayım tekrar
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Kitapçıkta yazıyor aynı o şekilde silindiği.
Silin gitsin servis yazısını :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

herkese selam.bu bir ipucu degil ama benim sorumdan belki bir ipucu cikabilir :)
gecen ay cok siddetli yagmur vardi araci surerken, birde kapilari otonun icinden
anatarin kumandasiyla kilitleyim dedim ama olmadi. sonra birden arabanin kornasi alarm gibi otmeye basladi
susturuna kadar canim cikti.aslinda alarm takili degil sadece immobilizer var.acaba basina boyle bir sey gelen varmi?kornanin alarm gibi otme ozelligi olabilirmi immobilizerden dolayi falan filan ???

umarım olur ben yapmıştım ama çok net hatırlamıyorum olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim...yoksa ben bir araştırayım tekrar

Olmadı bu. Ben de servise gittim sildirttim.

Kitapçıkta yazıyor aynı o şekilde silindiği.
Silin gitsin servis yazısını :)

Kitapçıkta göremedim ben. Kaçıncı sayfada var bu yazı?

sürücü kapısı ile arka yolcu kapısı arasında kalan direğin altında bir düğme var ne işe yarıyor?

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
Cadde içi sağ lı sollu parklarda,park halinde iken park lambalarınızın yanması gerekiyorsa kontakta anahtar yok iken sinyalinizi sol yaparsanız sadece sol taraftaki park lambalarınız,eğer sağ yaparsanız sadece sağ park lambalarınız yanar, boylece caddede sağ park ettiyseniz aracnızın sinyalini sola yanık bırakırsanız yol tarafından sadece sol parklarınız yanarak sizi fark ettirirken,akünüzdende %50 elektrik kullanımı tasarrufu sağlar.
quattro

sürücü kapısı ile arka yolcu kapısı arasında kalan direğin altında bir düğme var ne işe yarıyor?
Alpeer bey; o bahsettiğiniz düğme iç denetimli alarm düğmesidir.Ama ne yazık ki pasifiklerde bu özellik çalışmıyor.

İyi akşamlar...
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Alpeer bey; o bahsettiğiniz düğme iç denetimli alarm düğmesidir.Ama ne yazık ki pasifiklerde bu özellik çalışmıyor.

İyi akşamlar...

[/quote]

volkan bey
ben aracın içine giriyorum ve kumandadan kapıları kilitliyorum.eğer aracın içinde hareket edersem benim dörtlüler yanmaya başlıyor.kaç klere denedim demekki  benim aarcınki çalışıyor.

hatta yazın bi gece yolculuğunda araçta yatmak zorunda kaldım içeriye yattım kumandadan kilitledim tüm kapı ve camları her hareketimde dörtlüler yanıyordu.En sonunda bende anahtarı yerine takarak kurtuldum.Sizin aracınki belki düğmeden kapatılmış olabilir..

benim aracınki dediğim şekilde çalışıyor.Alarm olmadığı için ses yok ama sadece dörtlüleri yakıyor.

Sağ aynanın neden küçük olduğunu bilen var mı?

Sağ aynanın neden küçük olduğunu bilen var mı?

Görüş açısını yeterli buldular sanırım yada sag tarafdaki ayna sürtme oranı fazla o yüzden kısa yapalım dediler :D

İyi akşamlar...

volkan bey
ben aracın içine giriyorum ve kumandadan kapıları kilitliyorum.eğer aracın içinde hareket edersem benim dörtlüler yanmaya başlıyor.kaç klere denedim demekki  benim aarcınki çalışıyor.

hatta yazın bi gece yolculuğunda araçta yatmak zorunda kaldım içeriye yattım kumandadan kilitledim tüm kapı ve camları her hareketimde dörtlüler yanıyordu.En sonunda bende anahtarı yerine takarak kurtuldum.Sizin aracınki belki düğmeden kapatılmış olabilir..

benim aracınki dediğim şekilde çalışıyor.Alarm olmadığı için ses yok ama sadece dörtlüleri yakıyor.

Demek ki alarm olsa ötecek:Bu özelik de bunun için konulmuş.Yani siz arabada iken kapılar kitliyse alarm çalışmasın diye. :tamamdir
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

volkan bey sizin özellik kapatılmış olabilir.Sanırım kumandadan kapatılıyormuş bu forumda okumuştum bu özelliği..

Ayrıca araca dışarıdan tekme atınca dörtlüler yanıyor ve motorun oradan viiin viiin diye sesi kısık bişi ötüyor onu anlamış değilim ben..Acaba sesli alarm mevcuttta sesi mi kısık?