Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 353966 defa)

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
eyvallah üstad :)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
       bu da benden olsun  ;)     
        sürücü kapısındaki dikiz aynası ayarlama düğmesi resist konumundayken orta konsoldaki resist butonuna basınca arka camlarla beraber dikiz aynalarındaki buhu da 3-4 saniyede çözülmeye başlar.  orta konsoldaki buton basılı değilse, devreye girmez. :saygılar tüm arkadaşlara kazasız, belasız, keyifli seyahatler :tamamdir

çok yararlı oldu bu konu uzun zamandır açılan faydalı konulardan biri oldu vede tekrardan kalabalıklaşan konuların özeti gibi olacak sanırım.
şimdi bana yardım arkadaşlar servis jest yazıyor ve bunu elektirikçiye gitmeden nasıl kaldırıyorduk ekrandan hatırlayan varmı birdaha gidip 20 lira bayılmayalım

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
çok yararlı oldu bu konu uzun zamandır açılan faydalı konulardan biri oldu vede tekrardan kalabalıklaşan konuların özeti gibi olacak sanırım.
şimdi bana yardım arkadaşlar servis jest yazıyor ve bunu elektirikçiye gitmeden nasıl kaldırıyorduk ekrandan hatırlayan varmı birdaha gidip 20 lira bayılmayalım

http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/ynt-service-uyari-yazisinin-silinmesi-t627.0.html
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

uyguladım ama olmadı tavsiye bekliyorum yine  :(

1) hareket halindeyken 1.vitese geçmez (senkromeçlerden dolayı)
2)Dikiz aynasının üzerinde bir kapak vardır hala ne işe yaradığını bilmem
3)sağ dikiz aynası sola göre daha küçüktür (mercedese biniyor havası verir insana)
4)sinyal kollarını aşağı yada yukarı basılmış halde bırakırsanız aracın basılmış tarafındaki parkları yanar sadece(yine mercedes giibi :))
5) silecek kolunu kendinize çektiğinizde ön cam yıkanıyordu ya ben gecen gün ileri doğru ittirdim valla arka camda yıkandı çok mutlu oldum  bak ben bunu bilmiyordum mesela
6) yanlış hatırlamıyorsam 4.vitesteyken (5 te olabilir inip bakmam lazım :) )devir saati ile km saati aynı gider çogu arabada yoktur..

aynı özellikler benim aracımda da olduğundan eklemek istedim,silecek kolunu bir kere geri itmenizle başlayan arka cam silme işlemi ikinci kez arkaya itme işlemi ile sona erer. aynı zamanda silecek kolunu geri itip biraz beklemeniz halinde arka cam sileceğinizin cama su fışkırttığını göreceksiniz :D

Ayrıca sağ taraftaki silecek kolunun üzerindeki (üç veya dört tam hatırlamıyorum) küçük plastikte sileceklerin hızını ayarlar..

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
arka sisleri devreye sokmak için far anahtarını kısalar yanacak şekilde ayarladıktan sonra kendinize çekmeniz yeterli olacaktır.
ön sis farları içinse; artık o nereye bağlı olduğuna göre değişir. şayet ışık anahtarına bağlatmış iseniz arka sislerle beraber yanacaktır. ya da bence daha güzel olan benim yaptığım gibi ayrı bir on of düğmesi ile açılır.

KaZaSıZ BeLaSıZ...

Anlamını tam olarak çözememle birlikte şöyle bir deneyimimi aktarabilirim; anahtarı kilit yuvasında bir defa çevirirseniz (aracı kilitlemek için) şoför kapısındaki ışık yanıp sönüyor ancak iki defa yaparsanız yanıp sönen ışık tamamen yanmaz hale geliyor. Aydınlatıcı olup olmadığı elbette tartışılır    :(  Belki daha güvende hissettiriyor  ;)
Hayallerimiz var ama hedeflerimiz için yaşıyoruz!

kumandadan sürücü kapısını açtıktan sonra bekleyerek açma düğmesine iki defa üst üste basılırsa diğer kapılarıda açıyor..
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

servis yazısını silmek için kontak kapalıyken km sıfırlama düğmesini 10 sn süreyle sola çevrili bekleyin,kontağı açtığınızda silinmiş olması gerekiyor
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı turtle_bjk

• KaZaSıZ BeLaSıZ...
Anlamını tam olarak çözememle birlikte şöyle bir deneyimimi aktarabilirim; anahtarı kilit yuvasında bir defa çevirirseniz (aracı kilitlemek için) şoför kapısındaki ışık yanıp sönüyor ancak iki defa yaparsanız yanıp sönen ışık tamamen yanmaz hale geliyor. Aydınlatıcı olup olmadığı elbette tartışılır    :(  Belki daha güvende hissettiriyor  ;)

Zannediyorum bu dediğin işlemle aracın alarmını devre dışı bırakmış oluyoruz. Aracımızı uzun süre kullanmayacaksak, garaja bırakıp gideceksek o ışığın aküyü bitirmemesi için yapılabilecek bir işlem. Ama yanlış da biliyor olabilirim.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)

Kitapçıkta yazıyor bu dediğiniz.
Eğer o şekilde yaparsanız araba kilitli oluyor ama alarm devre dışı oluyor.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

servis yazısını silmek için kontak kapalıyken km sıfırlama düğmesini 10 sn süreyle sola çevrili bekleyin,kontağı açtığınızda silinmiş olması gerekiyor

Bu oluyo mu ya? Oluyosa çok iyi olur. Sırf servis yazısını sildirmek için servise gidiyorum ben. Yarın sabah denicem bunu.