Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 353971 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
silecek kolunu bir üst konuma geçirdiğinizde yağmur sensörü devreye girer.
sadece comfortline ve highline donanımı için. 2000 ve sonrası modeller diye hatırlıyorum.

cok faydali bi baslik acmissiniz,supersiniz.golf alali 1 ay oldu cok iyi geldi bu baslik ya.galiba asik oluyom bu golf'e.ben de bi sey farkettim.yokusta el freni ile birlikte viteste biraktim park ettigimde.sonra anahtari takmadan vitesi bosa almak istedigimde vites kilitlenmisti galiba bir nevi guvenlik sonra anahtari sokunca vites acildi da bosa aldim.

gormemis gibi yazdim galiba ama bu benim ilk arabam ve golf.araniza da yeni katildim.belki yuz yuze de golfculer olarak tanisiriz bi gun yardimlariniza her zaman acigim :)
ayrica kitapcigi indirmek istiyorum ama hangi sayfada link bi turlu bulamadim.

tHE_golf  e bu konuyu açtığı için teşekkür ediyorum.ayrıca cesimoğlu arkadaşımızın sunduğu bilgiler çok işime yaradı.Bu arada aranıza yeni katıldım 1998 model Golf 1.6 Basicline kullanıyorum.Vites geçişlerinin kemikli olması ve aracın devir beğenmesi bir diğer ipucu diyebiliriz. Hareket halindeyken 1.vitese geçmeme bendede var ve farklı marka kullananan arkadaşlarım (subaru,renault,nissan) bunu şanzıman sorunu olarak yorumluyorlar bende açıklamakta zorlanıyordum.Servise sorduğumda bunun normal olduğunu vitesin spor vites olduğunu dolayısı ile halatlı olduğunu belirtiyorlar.

senkromeç konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.volkswagen lerde diğer pek çok markanın aksine ön kaput amortisör ile açılır.Destek çubuğu olmaz.Golfün ön panjur montajı geçmelidir ,yap boz gibi yerine oturturlar ,vidası nerde diye sormayın :tamamdir
Efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir...

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
gormemis gibi yazdim galiba ama bu benim ilk arabam ve golf.araniza da yeni katildim.belki yuz yuze de golfculer olarak tanisiriz bi gun yardimlariniza her zaman acigim :)
ayrica kitapcigi indirmek istiyorum ama hangi sayfada link bi turlu bulamadim.
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/golfiv-kitapcik-t8264.45.html
      cemele arkdaşımız önce sayfa sayfa yayınlıyordu, sonra pdf dosyası olarak indirdi.
aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız günler.

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
nakres arkadaşımızın daha önceki konulara yazdığı bilgiyi aktarıyorum...
((Eksozdan Akan Sıvı))
motor çalışma esnasında içerisine alınan yakıt hava karışımının egzozdan çıkışı karbonmonoksit ve hidrakarbondur egzoz içerisinde kimyasal reaksiyon geçirerek suya dönüşürler egzozunuzun soğuk olduğu durumlarda ise dışarıya sıvı yani su olarak çıkışları normaldir...
quattro

Kitapcik gibi mesgaleli bir olayi ben yapmadim. Bu emek tamamen Gerge isimli arakadasimiza aittir.

http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/golfiv-kitapcik-t8264.45.html
      cemele arkdaşımız önce sayfa sayfa yayınlıyordu, sonra pdf dosyası olarak indirdi.
aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız günler.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
     karıştırmışım. o zaman gerge arkadaşımıza  bir daha teşekkür edelim ;D

bu arada Gerge nerde gozukmuyor ne zamandır?

konuyu dagıtmayayım 2. vitesde gazı bıraktığın zaman simdi tam hatırlamıyorum ama 1000rpm de kalıyo öle devam ediyor kendi.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2009, 17:49:33 Gönderen: nefret35 »

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ

bu arada konuyu dagıtmayayım 2. vitesde gazı bıraktığın zaman simdi tam hatırlamıyorum ama 1000rpm de kalıyo öle devam ediyor kendi.
        o otomatik jikleli (beyinli)  bütün araçlarda mevcut. babamın renault kangusu da aynı. aracın stop etmemesi için :tamamdir

o otomatik jikleli (beyinli)  bütün araçlarda mevcut. babamın renault kangusu da aynı. aracın stop etmemesi için :tamamdir
hadi yaa rezil oldum desene

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
          selam arkadaşlar,güzel bir konu açılmış madem bizim de bir tuzumuz olsun yemekte..golf4  comfort ları olanlar klimatronic ekranlarında göğüsteki bilgilerin çoğunu görme şanslarına sahipler,örneğin hızlarını dijital olarak klimatroniğin ekranında görme şanslarına sahipler,buna devir saaati ve daha birçok bilgiyi o kısımda görebilme şansları var...,bunları oluşturmak için birkaç tuşa birlikte basmak yetiyor ancak bunların formülleri bi kağıtta yazıyordu bu kağıdı bulur bulmaz printleyip burada yayınlarım
          herkese saygılar..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
          selam arkadaşlar,güzel bir konu açılmış madem bizim de bir tuzumuz olsun yemekte..golf4  comfort ları olanlar klimatronic ekranlarında göğüsteki bilgilerin çoğunu görme şanslarına sahipler,örneğin hızlarını dijital olarak klimatroniğin ekranında görme şanslarına sahipler,buna devir saaati ve daha birçok bilgiyi o kısımda görebilme şansları var...,bunları oluşturmak için birkaç tuşa birlikte basmak yetiyor ancak bunların formülleri bi kağıtta yazıyordu bu kağıdı bulur bulmaz printleyip burada yayınlarım
          herkese saygılar..

http://www.vwtr.net/forum/audi/hizi-dijital-olarak-climate-control-ekraninda-gormek-t107.0.html;msg46756#msg46756

Bulamazsan bunu print edebilirsin :)
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.