Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV Airbag İkaz Lambası  (Okunma sayısı 27852 defa)

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
Golf IV Airbag İkaz Lambası
« : 15 Kasım 2008, 23:19:18 »
merhaba arkadaşlar... Üç gün önce ben de artık hayallerimdeki arabama kavuştum...Siyah olması nedeniyle çok toz tutuyor ama olsun :D Bugün öğlen yıkattırdım ama bir sorunla karşılaştım. Yıkama sonrası aracımı çalıştırdım. Fakat airbag ikaz lambası sürekli yanmaya başladı. Toyotalarda olduğu gibi emniyet kemerini takınca kapanacak zannettim fakat hiç bir türlü kapatamadım.şuan airbag ikaz lambası yanıyor. Bildiğim kadarıyla yıkamacı arabayı çalıştırdıktan sonra koltuk ayarını oynamış bu da o lambanın yanmasına neden olmus. acaba bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim. İyi geceler. Bu olayı sadece servisler de yapıyolarmıs aman ne olur beni su servisin eline düşürmeyin dünyanın parasını aldılar.

Bir de arkadaslar bu sorunu kendim çözdüğüm zaman ki tahminen küçük bir hatadır... ikaz lambasının yanma olayı devam edecek mi yoksa bir servis mi çözecek tekrar bu sorunu?
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2008, 23:44:15 Gönderen: revelation »

Ynt: Golf IV Airbag İkaz Lambası
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2008, 13:58:11 »
merhaba arkadaşlar... Üç gün önce ben de artık hayallerimdeki arabama kavuştum...Siyah olması nedeniyle çok toz tutuyor ama olsun :D Bugün öğlen yıkattırdım ama bir sorunla karşılaştım. Yıkama sonrası aracımı çalıştırdım. Fakat airbag ikaz lambası sürekli yanmaya başladı. Toyotalarda olduğu gibi emniyet kemerini takınca kapanacak zannettim fakat hiç bir türlü kapatamadım.şuan airbag ikaz lambası yanıyor. Bildiğim kadarıyla yıkamacı arabayı çalıştırdıktan sonra koltuk ayarını oynamış bu da o lambanın yanmasına neden olmus. acaba bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim. İyi geceler. Bu olayı sadece servisler de yapıyolarmıs aman ne olur beni su servisin eline düşürmeyin dünyanın parasını aldılar.

Bir de arkadaslar bu sorunu kendim çözdüğüm zaman ki tahminen küçük bir hatadır... ikaz lambasının yanma olayı devam edecek mi yoksa bir servis mi çözecek tekrar bu sorunu?

aracın hayırlı olsun ortaaam( konyalıların meşhur sözü).Tekrar hayırlı olsun arkadaş.Benimki sadece bi tahmin yıkamacı koltuğu oynatırken belki airbagların fişini falan çıkartmış olabilir.Özel servise baktırıver karatay sanayisinde yada tanıdığın bir ustada...

Çevrimdışı revelation

« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2008, 14:18:27 »
alper teşekkür ederim :D evet fişten şüphelendiğim yer dediğin yer fiş çıkmış olabilir ama bu airbag ikaz lambası sönecek mi? vallahi bakacam şimdi aşağıya inip :)

« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2008, 00:07:32 »
Belki sönmeye bilir ama onu sen servise götürüp bilgisayar ile sildirebilirsin ;)

« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2008, 11:05:27 »

İlk önce araban hayırlı olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle...

Airbag sorununa gelince benim arabada da bir keresinde yandı, sebebiyse bahsedildiği gibi koltukarın altındaki kablolara dokunulunca sanırım o sırada bir temassızlık oluyor ve uyarı veriyor.

Fosilci arkadaşımın da dediği gibi sorunu çözmek çok basit, gittiğin bir özel VW servisi varsa arabaya küçük bir test cihazı bağlıyorlar ve hatayı siliyorlar...

herkese iyi günler dilerim.

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2008, 03:02:30 »
eğer hata fişlerden kaynaklanmıyorsa direksiyon kutusunun içinde bi potansmetre var o bozuluyor ve arıza lambası yakıyor.kendi aracımda meydana geldi vagcom da çıktı bu hata

Çevrimdışı revelation

« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2008, 11:13:57 »
tholl-ga hatayı çözdük. yıkamacının bilinçsizliği bir daha arabayı bırakır gider miyim ben?

« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2008, 21:53:52 »
aynısı bugun başıma geldi
yıkamacı içini temizlerken koltuklarla oynamıs airbag ısıgı bir türlü sönmüyor
sağ koltukmu sol koltukmu bilmiyorum,koltugun altındaki soketler ulaşılması kolay yerlerde değil biraz ugrastım ama fayda etmedi tamamen söküp tekrar takamadım soketleri
arkadasım sen nasıl hallettin servise gitmene gerek kaldımı acaba?

« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2008, 22:25:29 »
arkadaslar bende detaylı ıc temızlık yaptırcam bayram bitimı adam detaylı ic temızlıkte koltukarı komle sokup dısarı cıkarıyoz dedı.bendede bu problem olmasın?bıde olursa nsl kendı basına hallettın ???

Çevrimdışı revelation

« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2008, 22:59:14 »
kendi başına halletmen imkansız... eğer adam çıkaracaksa koltukları airbaglerin bağlı olduğu fişleri de çekecek sorun orada... bu problem kesin olur.. bunu da herhangi bir serviste sildirirsin..

« Yanıtla #10 : 10 Aralık 2008, 23:25:46 »
ee simdi napayım karrasız kaldım abi yaa :-[

« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2008, 23:26:16 »
sildirmek için kaç para bayıldın????

« Yanıtla #12 : 10 Aralık 2008, 23:41:15 »
cok sinir bozucu bi durum
ikazı gördükçe uyuz oluyorum
servise yolum düştüğü zaman hallettiririm diye düşünüyorum
sanırım acelesi yok

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2008, 23:45:16 »
Devran,
koltukları söktürme ve kesinlikle sulu iç yıkama yaptırma bence.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2009, 10:06:13 Gönderen: MK-IV 35 »