Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV 1.6 Comfort Otomatik Vites kullanan dostların dikkatine..  (Okunma sayısı 30518 defa)

Değerli dostlar,
Yarın kısmetse aracı görmeye büyük bir ihtimalle de arabayı almaya gidiyoruz.Araç otomatik vites olmakla beraber 65.000 km de.Benden sonra abim de golf 4 te karar kıldı.Fakat çevremizden otomatik vitesin aracı ağırlaştıdığı hakkında bilgi aldım.Arabadan zevk alınmadığı falan söylediler.Ne kadar otomatik vites kullanmamış olsam da ben böyle olduğunu düşünmüyorum.Bilgisi ve oto.vites kullanan dostlardan görüş,öneri yorum bekliyorum.
İlginizden dolayı teşekkür ederim.

Bu arada ilgilediğimiz araç 2001 model..

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
benim 99 model comfort otomatik vites
ben memnununum gayet iyi araba abartılan gibi ağır da kalmıyor

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
benim de otomatik 2001 model 57000'de araba.
Çok keyifli kullanıyorum.
Zaman zaman manuel olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama sonra da vazgeçiyorum.

Gerçi şimdiye kadar almışsındır ama arabayı.
Hayırlı olsun diyorum.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
km de ne yakıyor otomatik vites benimki 340 yakıyr bu yüzden lpg taktırdım inşallah pişman olmam ;)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
Ben kilometresini bilmem de 100km kaç litre yakıyor onu söyliim.

Uzun yolda 9, şehir içi 13, şehir içi agresif 17  :D :D

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Evet çok yakiyor bu otomatikler :(

arkadaşlar dün benzin aldım 154 liralık 425 km gittimiştim fakat boğaz kelebeğinden sorun yaşamıştım bu kullanım esnasıda vede fena trafik içindede kaldım bu koşullarda fena değil diyorum. trafik orunu olmasa çok ideal
geçen bir arkadaş honda civic 2004 model otomatik hakkında konuşurken 360-380 gibi demişti bence golf iyi bir otomatik sürüşü sunuyor.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
Uzun yolda 600 - 650km
Şehir içi sakin kullanırsam 450km görüyorum ben de
Ama genelde hafif agresif gidiyorum o nedenle 350-370 gibi gidiyor.
Ama çok keyifli oluyor.

NOT: Tehlikeli değil agresif kullanıyorum. Yanlış anlama olmasın :)

Çevrimdışı 1sea

• tüm dostlara slm
Ynt: Golf IV 1.6 Comfort Otomatik Vites kullanan dostların dikkatine..
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2008, 15:19:17 »
300ytl 1200 km yol yaptim daha yeni sehir icinde fazla yakmamasi icin 3 de kullan rampalarda 3 veya 2de kullan daha az yakarsin yokuşlarda 1 le kalk yoksa otomotik bozulur.zorlamaya gelmez 1le her yerde kalkarsın korkma ben cok memnunum
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ HASAP ETMEZ

« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2008, 21:57:58 »
bende golf diil ama diğer markaların otomatiklerini kullandım bence düze göre ağar kalıyo yani seri kullanmaktan hoşlanan biri olarak bana göre ağar kalıyo ama tercih sizin

« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2008, 22:07:42 »
bende 2008 toyota coralla kullandım hem 1,4 dizel olmasına ragmen bana göre seri geldi hele birde es.st tusuna bastıgın zaman spor konumda ucuo vala triptonic e aldıgınzaman da manuele ozaman otamadige göre biraz daaa iii kendi aracım düz ama otomatik bence cok daha rahat

« Yanıtla #13 : 06 Ağustos 2008, 09:22:45 »
300 liraya 1200 biraz izafi gibi eğer çurovada falan değilsen hele ist gibi bir yerde bu değerler hiçbir marka ve model benzinli araçlarda ulaşılabilinecek değerler değilki birde bu vites değiştirme konusundaki yaklaşımında bana ters çünkü yokuş çıkarken zaten mekanizma gereğini yapıyor bu 3-2-1- vitesleri spor kalkışlarda ve özellikle yok aşa inişlerde rastlanacak ters durumlarda ve yolda olabilecek fren sorunlarında gerekli vites küçültme işlerini yapmak için tabiki birde karlı koşullardakı manevra ve kalkışlar için.