Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF 4 ALTTAN GELEN SES  (Okunma sayısı 5237 defa)

Çevrimdışı saru

• EFSANEKURT
GOLF 4 ALTTAN GELEN SES
« : 14 Kasım 2010, 02:54:06 »
selam arkadaslar benim 2000 model golf 4 1.6 aracim var herseyi mukemmel sorunsuz bakimi felan yeni yaptirdim ama simdi bir sorunum var yaklasik 1 aydir alttan ses geliyor mesela arabay oturuyorum gicirt diye ses geliyor burda birisi bakti dedi yaylar kuru kalmis yagsiz kalmis dedi yagladi 1 hafta ses gitti sonra tekrar geldi bu isin tam cozumu nedir acaba yaglanacak yerimi yanlis yapiyoruz yada tam olarak neresi yaglanmali yada baska fikri olan varsa cok sevinirim simdiden cok sagolun

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Ynt: GOLF 4 ALTTAN GELEN SES
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2010, 10:23:30 »
Tümseklerden geçerken artan bir gıcırtıysa o viraj demir çubuklarındaki lastiklerdir.
Değiştir kurtul.
Üç kuruş bir şey zaten.  :tamamdir
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı saru

• EFSANEKURT
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2010, 12:12:43 »
selam arkadaslar simdi sorunu buldum gibi ben komple frenleri ve balatalari degistirdim iyi marka alman markasi zimmermann bunlari tutan el freninin bir parcasi var turkcesi bilmiyorum ne o parca ben el frenini cekice arabaya oturunca ses yapiyor ve fren yapinca yani sorun bu el freni parcasi burdaki arkadas dedi yeni oldugu icin birbirlerine uyum saglamasi biraz zaman alir 1000km nerden bakasan surmen lazim dedi sonra ses kendiliginden gider dedi

AMA ANLAMADIGIM SEY SU

benim arakadasta komple frenlerini degistirdi onda ilk baslarda boyle sorun olmadi neden bende oldu
benim aldigim marka zimmermann onun aldigi marka ate
cogu yerede zimmermann dahada kaliteli deniyor buna ragmen boyle sorun oldu

neyse yorumlariniza acigim simdiden tesekkur ederim

« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2010, 19:18:50 »
Sıcaklık farkından olmasın kardeş, havalar soğuyunca bu tür gıcırtılar artar.

« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2010, 20:31:42 »
Sıcaklık farkından olmasın kardeş, havalar soğuyunca bu tür gıcırtılar artar.
selam maminci kardeş
iyi bayramlar.
havalar biraz soğudu.
 kasislerde sanki amatisör den geliyor gibi hafif hafif gıçırtı var.ne yapmak lazımdır?
maminci kardeş bir sorum dağa olacak bu  aralar kapı fitillerinden hafif bir gıcırtı var. bu fitillere uygulanacak  fikirin varmı.selam

« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2010, 21:12:24 »
selam maminci kardeş
iyi bayramlar.
havalar biraz soğudu.
 kasislerde sanki amatisör den geliyor gibi hafif hafif gıçırtı var.ne yapmak lazımdır?
maminci kardeş bir sorum dağa olacak bu  aralar kapı fitillerinden hafif bir gıcırtı var. bu fitillere uygulanacak  fikirin varmı.selam
Kapı fitillerine ben Würth marka silikon sprey sıkıyorum kışa girerken, hem gıcırtıyı kesiyo hem de aşırı soğuklarda fitilin donmasını ve birbirine yapışmasını engelliyo, kesinlikle öneririm. Kasislerde gelen ses genelde Koray'ın dediği gibi viraj demirlerinden ya da rotillerden olur bildiğim kadarıyla.