Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABS Bilgi Yardımı  (Okunma sayısı 9733 defa)

Çevrimdışı AKBEY77

• 1.6 comfortline - sunroof-otomatik-
Ynt: ABS Bilgi Yardımı
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2007, 21:12:14 »
Valla müsait oldugun zaman bi gönderirsenn makbule geçer ya..  8)
ah bi müsait olsam,
 şuan bile işteyim
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 21:15:45 Gönderen: AKBEY77 »

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #15 : 06 Haziran 2007, 23:24:32 »
Tmm hocm sorun deil rahal ol sen :)

« Yanıtla #16 : 25 Şubat 2008, 19:16:30 »
 polo aldım,ilk kez abs li araç kullanmaya başladım.eski araba 98 opel astraydı.abs nin pek bir farkını anlayamadım hatta agresif kalkışlardan sonra hemen durmanız gerekiyorsa abs bence bu konuda daha kötü.reaksiyon süresi daha uzun gibi geliyor bana,ha vuruyodum öndeki arabaya:) yüksek hızlarda ise abs kesinlikle daha iyi 120-130 da dokunuveriyosunuz otomobil hemen kontrolünüz altına giriyor.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #17 : 25 Şubat 2008, 19:42:09 »
ABS bildiğim kadarıyla durma süreni uzatıyor bile.. Yaptıgı tek şey ani frenlerde direksiyon hakimiyetini kaybetmemeni sağlamak.. Ama diğer arkadaşlar daha iyi biliyordur..

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #18 : 25 Şubat 2008, 19:59:57 »
lastikler kitledndiği zaman hiç bi şekilde aracı yönlendiremezsiniz.abs hem bu işe yarar hemde kızaklamadan frenlemenizi sağlar

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #19 : 27 Şubat 2008, 14:22:32 »
kuru zeminde abs fren mesafesini uzatabilir ancak ıslak,karlı ve buzlu zeminde kesinlikle çok işe yarıyor. özellikle duruş mesafesini kısaltmasından çok kontrolün sürücüde kalmasını sağlaması bence müthiş bir özellik ancak kaygan zeminlerde abs var diye 60-70 ile girilecek viraja 110-120 ile giremezsiniz. lakin Izek Newton bile fizik kurallarına karşı gelememiş      :D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #20 : 28 Şubat 2008, 01:24:39 »
bende arkadaşların yorumuna katılıyorum yazın abs fren mesfesini uzatır kışın kısaltır özellikle aracınızda abs ile birlikte ebd (fren basınç dağılım) desteği varsa mükemmel olur. bazen yanınızdaki yolcular fren yaptığınızı bile hissetmez. absnin bir artısı lastiklerde aşınmayı azaltır kısım yanıklar oluşmaz.
ABS sisteminin devreye girmesi için aracınızın tekerleklerinden birinin kaymaya başlaması yeterlidir yani lastikler hiç kitlenmiyo diye birşey söz konusu değildir. absye güvenip geç frenleme yapmayın takip mesafenizi koruyun ve her aracın freninin bir olmadığı için aracınızın arkasından gelenleri düşünün, ne siz üzülün ne aracınız. iyi sürüşler

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #21 : 28 Şubat 2008, 15:39:31 »
birol arkadaşım çok iyi bir noktaya değindin. herkeste abs yok, dolaysı ile arkadan gelende abs yoksa sen durabilsen de arkadan gelen sana bindirebilir. suç arkadan çarpanın da olsa araç darbe almış olur :(