Gönderen Konu: Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi  (Okunma sayısı 38459 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt:
« Yanıtla #56 : 03 Temmuz 2014, 23:31:56 »
Konu golf ten sonra ne alinor degilde ne alinmaza dogru gelmis.Valla kardesim punto getz fabia alacaktin neden sattın golfü
+162628273 :D

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi
« Yanıtla #58 : 05 Temmuz 2014, 19:33:34 »
Konu golf ten sonra ne alinor degilde ne alinmaza dogru gelmis.Valla kardesim punto getz fabia alacaktin neden sattın golfü
Yok ya kesin benim golfte sorun vardı :D ya da bende bu arabayı bi tek ben beğenemedim sanırım

Hayır araç 13 yaşında tamponlarda dahi boya çarpma yoktu yani orijinal ,ön düzeni komple değiştirdim üstüne üstlük yetkili servisinde ,yine konfor eskisinden daha kötü oldu.
İçi desen heryer sarkıyor nene gıdısı gibi .Konsol desen çingene düğünü gibi her yer ayrı ses veriyor en son orta konsol 9/8 lik ritmi öğrenip roman havası çalmaya başlamıştı  :D
Performans desen de yok ...
Sorunsuz desem değil sürekli bi yerinden sorun çıkardı ama belki ilk sahibinin ilgisizliğinden olmuştur diyeceğimm ama yine çıkardı yahu .
Amaaa tek laf edemeyeceğim yanı comfortline'ın  donanım zenginliği diğital klima elektirkli camlar ısıtmalı aynalar kararan iç dikiz aynası vs ,2001 model araç için süper he bu aracı donanımı için aldıysan tamamdır ama işi fanatiklikten holiganlığa taşımanın alemi yok biraz eğri oturup doğru konuşmak lazım .
golften sonra  araç ararken bu donanıma yakın araç aradım açıkcası rahatlığında konforunda değilim sadece bu donanıma yakın donanımlı araç aradım .
İlk aracım da değildi hani , ayrıyetten mtsk sınav sorumlusu görevlisiyim de ileri düzey araç kullanımında sertifikam var sayılır ...
Şimdi bu durumda ben araçtan anlamıyor muyum yoksa bu araç benim zevkime göre değilmiş mi  ;)

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 05 Temmuz 2014, 21:25:17 »
Golf 4'ü satıp forester aldım, çok memnunum.
hem gidiyor, hemde dağ bağ bahçe yağmur çamur dinlemeden çıkıyor.
ara arada trafikde şaka yapabiliyorsunuz.

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
« Yanıtla #60 : 05 Temmuz 2014, 23:18:28 »
Herkese selamlar. Golf 4 ten sonra araç tavsiye etmek hele de beğenebilmek zor bir konu. Ancak şu günlerde japonlar fena atılım yapmaya başladılar. 3 gündür yeni mazda 3 ü inceliyorum. Sanki araba değilde alev topu düştüğü yeri yakacakmış gibi duruyor. Parası olana neredeyse ilk tercih olabilir. Bu günlerde değişecek olsam hiç düşünmeden mazda 3 skyactiv hb power donanım seçeneği ilk tercihim olabilirdi.
Herkese iyi forumlar...

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 07 Temmuz 2014, 00:34:45 »
Yok ya kesin benim golfte sorun vardı :D ya da bende bu arabayı bi tek ben beğenemedim sanırım

Hayır araç 13 yaşında tamponlarda dahi boya çarpma yoktu yani orijinal ,ön düzeni komple değiştirdim üstüne üstlük yetkili servisinde ,yine konfor eskisinden daha kötü oldu.
İçi desen heryer sarkıyor nene gıdısı gibi .Konsol desen çingene düğünü gibi her yer ayrı ses veriyor en son orta konsol 9/8 lik ritmi öğrenip roman havası çalmaya başlamıştı  :D
Sorunsuz desem değil sürekli bi yerinden sorun çıkardı ama belki ilk sahibinin ilgisizliğinden olmuştur diyeceğimm ama yine çıkardı yahu .
Amaaa tek laf edemeyeceğim yanı comfortline'ın  donanım zenginliği diğital klima elektirkli camlar ısıtmalı aynalar kararan iç dikiz aynası vs ,2001 model araç için süper he bu aracı donanımı için aldıysan tamamdır ama işi fanatiklikten holiganlığa taşımanın alemi yok biraz eğri oturup doğru konuşmak lazım .
golften sonra  araç ararken bu donanıma yakın araç aradım açıkcası rahatlığında konforunda değilim sadece bu donanıma yakın donanımlı araç aradım .
İlk aracım da değildi hani , ayrıyetten mtsk sınav sorumlusu görevlisiyim de ileri düzey araç kullanımında sertifikam var sayılır ...
Şimdi bu durumda ben araçtan anlamıyor muyum yoksa bu araç benim zevkime göre değilmiş mi  ;)

senin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez be kardeşim.ne şans ne talih varmış sende de.
sanki kör salih.ben memnunum 2 gündürde koltukları söktüm komple evde halı yıkama makinası ile yıkadım ve bugün geri taktım mis gibi oldu desem yalan olmaz.arabam tertemiz oldu şimdi sadece dış yıksaması kaldı onuda yarın inşallah sabah erken kalkabilirsem aradan çıkaracam. :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 07 Temmuz 2014, 12:30:49 »
Golf 4 ten sonra bence golf6,  golf 7, audi A3, bmw 1,16 , 1,18 ya da 3 serisi alınabilir. Ben golf 4 ten sonra opel corsa, bora highline, ve şimdi bindiğim 99 poloyu aldım;) malum ev kredisi, polomdan memnunum fakat bir golfün bir boranın yarısı etmez, hangi anlamda derseniz her anlamda

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #63 : 07 Temmuz 2014, 18:02:32 »
senin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez be kardeşim.ne şans ne talih varmış sende de.
sanki kör salih.ben memnunum 2 gündürde koltukları söktüm komple evde halı yıkama makinası ile yıkadım ve bugün geri taktım mis gibi oldu desem yalan olmaz.arabam tertemiz oldu şimdi sadece dış yıksaması kaldı onuda yarın inşallah sabah erken kalkabilirsem aradan çıkaracam. :)

İçi desen heryer sarkıyor nene gıdısı gibi .Konsol desen çingene düğünü gibi her yer ayrı ses veriyor en son orta konsol 9/8 lik ritmi öğrenip roman havası çalmaya başlamıştı  :D
Amaaa tek laf edemeyeceğim yanı comfortline'ın  donanım zenginliği diğital klima elektirkli camlar ısıtmalı aynalar kararan iç dikiz aynası vs ,2001 model araç için süper he bu aracı donanımı için aldıysan tamamdır ama işi fanatiklikten holiganlığa taşımanın alemi yok biraz eğri oturup doğru konuşmak lazım .
golften sonra  araç ararken bu donanıma yakın araç aradım açıkcası rahatlığında konforunda değilim sadece bu donanıma yakın donanımlı araç aradım .
Şimdi bu durumda ben araçtan anlamıyor muyum yoksa bu araç benim zevkime göre değilmiş mi  ;)

Araçlarımızın durumu genel anlamda bu fanatiklik yapmanın anlamı yok.5 kişi full bagaj,klima açık iken civiclere nal toplattım falan diyenler oluyor.bizimkiler donanım olarak üst düzeyde onada kimse birşey diyemez.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 21:45:48 Gönderen: emirdede »

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #64 : 07 Temmuz 2014, 18:40:58 »
2001 ies civic 1500 devirde 90 yapıyor arkadaş ne nalı :)

HTC EVO ile kanepeden

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Ynt: Ynt: Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi
« Yanıtla #65 : 08 Temmuz 2014, 00:24:53 »

İçi desen heryer sarkıyor nene gıdısı gibi .Konsol desen çingene düğünü gibi her yer ayrı ses veriyor en son orta konsol 9/8 lik ritmi öğrenip roman havası çalmaya başlamıştı  :D
Amaaa tek laf edemeyeceğim yanı comfortline'ın  donanım zenginliği diğital klima elektirkli camlar ısıtmalı aynalar kararan iç dikiz aynası vs ,2001 model araç için süper he bu aracı donanımı için aldıysan tamamdır ama işi fanatiklikten holiganlığa taşımanın alemi yok biraz eğri oturup doğru konuşmak lazım .
golften sonra  araç ararken bu donanıma yakın araç aradım açıkcası rahatlığında konforunda değilim sadece bu donanıma yakın donanımlı araç aradım .
Şimdi bu durumda ben araçtan anlamıyor muyum yoksa bu araç benim zevkime göre değilmiş mi  ;)
Fanatiklik holiganlik lafini bana söylüyorsan yanlış yaziyorsun ben burda kötu yönlerini de yazdım civici geciyorum diyenlerle tartistim corolladan aZ yakiyorum diyenlerle kotu oldum her arabanin arti ve eksileri var bu arabaninda var ama artısı cok fazla.senin araban kaporta olarak orjinalmis ama belliki zor sartlarda hor kullanilmis benim arabam 2001 model gogusunden tik sesi duyamassin sirf bu yuzden 17 jant takmiyorum on takimada 1 lira harcamadim her civatasi fabrikadan ciktigi gibi ve 13 yasinda..ben kendi arabami baz aliyorum km si ucmus her yeri bitik arabalari millet ucuz diye aliyor sonra golf kotu 2 lira fazla ver iyisini al benim mantalitem bu.baktigin arabalar c sinifi adam gibi arabalar olsa sirtini ben sivazliycam al kardesim diye ama gitmissin en ucuz markaların ecis bucuş arabalarina bakiyorsun dostum istersen ucak ehliyetin olsun bu senin arabadan anladigini göstermez ki ben anlamiyorsun demedim.
Ama kac kisi golf 4 u satip punto yada getz alır orası kara bi delik.

Hem madem golf 4 kotu sende boyle bi imaj bıraktı neden golf6 trendline gönlünde bi düşün ;)

Tekrar söylüyorum ben fanatik değilim tam tersi bi sonraki aracim civic olacak  begendigim her arabaya binebilirm dedik leri kadar sorunsuzmu ucup kaciyormu temizini alip ben bakacam öyle cikarsa 5 yilda ona binerim golfumu ararsamda 2.haftasinda satar geri donerim.ama kurduda kopeklere yedirmeyin ayiptir.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi
« Yanıtla #66 : 08 Temmuz 2014, 00:27:21 »
..

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 08 Temmuz 2014, 13:31:05 »
Ya ne hor kullanılması ben aracımı 80binde ilk sahibi olan ,60 yaşında bi amcadan aldım :)
İnanmazsın stepnesi bile kullanılmamıştı hiç  :D
Ama işte ne dersen de 13 yaşında araç sorun çıkarma potansiyeli çok :)
Yoksa aracı yerden yere vurdugum yok yanlış anlaşılmasın sadece abartmaya gerek yok  :tamamdir
Golf 6 istememin de tek sebebi genç araç olması zaten daha da param olsaydı golf 7 isterdim ama olmuyo istemeyle ... ÇOk çok gelirim olsaydı düşüneblirdim ama olmuyo bizim bütçeyle alması zor yürütmesi daha zor oluyo
Yok işte nalet olası bütçe yetmiyo ...
Neyse ne uzun lafın kısası ben ne yaptım bahsettiğim araçı aldım :)
Herkese gönlündeki aracın olması dileğiyle seviyorum sizi  :sevgi:

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 08 Temmuz 2014, 13:47:59 »
Ya ne hor kullanılması ben aracımı 80binde ilk sahibi olan ,60 yaşında bi amcadan aldım :)
İnanmazsın stepnesi bile kullanılmamıştı hiç  :D
Ama işte ne dersen de 13 yaşında araç sorun çıkarma potansiyeli çok :)
Yoksa aracı yerden yere vurdugum yok yanlış anlaşılmasın sadece abartmaya gerek yok  :tamamdir
Golf 6 istememin de tek sebebi genç araç olması zaten daha da param olsaydı golf 7 isterdim ama olmuyo istemeyle ... ÇOk çok gelirim olsaydı düşüneblirdim ama olmuyo bizim bütçeyle alması zor yürütmesi daha zor oluyo
Yok işte nalet olası bütçe yetmiyo ...
Neyse ne uzun lafın kısası ben ne yaptım bahsettiğim araçı aldım :)
Herkese gönlündeki aracın olması dileğiyle seviyorum sizi  :sevgi:

+1 :tamamdir

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #69 : 08 Temmuz 2014, 14:16:07 »
Golf4'ün turşusu da var hala ilk günkü gibi kalanı da var. Turşusu denk gelirse vay halinize. Gidip gitmeme meselesine gelecek olursak, AKL motor ve BCB motor arasında bariz bir fark var. Bu fark kağıt üzerinde belki çok küçük rakamlar ama iş sürmeye gelince anlıyor insan Bu yüzden 2002 sonrası golflere bakmak daha iyi, bu birincisi. İkincisi bizim araçlarımız volant ile yürüyen araçlar yani uzun yol araçları Golf4'e binipte 120 km'den sonra arabam bayılıyor diyeni göremezsiniz ama kalkışlar gerçekten hantal şehir içi ışıklarda hondalar, toyotalar 1,3 multijetler falan sizi üzer. Üçüncüsü ses olayı; eğer iç döşeme kapı panzotları koltuklar vs. gereksiz yere sökülüp ve düzgün takılmadığı zaman çok ses yapıyor. tavan döşemesi evet sarkıyor ama 10 yaşını geçmiş bütün arabalarda durum hemen hemen böyle.
Uzun yola çıkıp ta, asfalta kurulduğunuz zaman verdiği tadı ben başka bir araçtan alamadım. Son model honda civicten tutunda corollaya kadar citroen c5'inden focusuna kadar birçok araba kullandım ama bu tadı alamıyorum. Yakıtıda LPG'de bence gayet makul.

Amortisör üst takozları, ön salıncak burçları viraj askıları arka torsiyon burçları arabanın vakti gelince geciktirilmeden değiştirilmesi gereken parçaları. Amortisör ve helezonlardan önce darbeyi alan parçalar bunlar. Konfora direk etkili. Motor yağı zamanında ve tam sentetik iyi bir marka ile kullanılırsa, soğutma suyuna çeşmeden değilde kırmızı antifreze konulursa uzunca süreler sorunsuz binilir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline