Gönderen Konu: Golf 4 te iç aydınlatma sorunu  (Okunma sayısı 31806 defa)

Çevrimdışı acilsifalar

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 te iç aydınlatma sorunu
« Yanıtla #28 : 16 Mart 2008, 00:27:21 »
ben bu gün yaptırdım elektrikciye. kiliti söktü tamir etti taktı.ışıklarda yanıyor kilitte çalısıyor problem yok yalnız aynı sorun bagajdada vardı onuda söktü usta, onun parcası değişmesi lazımmıs tamir olmadı sonra halledeceğiz artık
yaşanmıyor gülüm sensiz yaşanmıyor

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 17 Mart 2008, 17:43:25 »
swich üzerinde mi çalıştı

Çevrimdışı 007fatih

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 10 Nisan 2008, 20:36:45 »
kadeş golflerin genel arızas bu kapılardaki swishcler arızalanıyor kapı anahtarının üzerinde bu parçalar ayrı satılmaz anahtarla birlikte satılır o da çok pahalı fakat bazı özel servisler bu işi anahtarı değişmeden hallediyor.

Çevrimdışı roninblack

• it is a good day to die...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Mart 2009, 11:23:34 »
Yaklaşık bir aydır bendede aynı problem vardı. tüm kapılar kapalı olmasına rağmen iç aydınlatmalar ve sol ön kapı ışığı kapı açık ikazı gibi sürekli aydınlatıyordu. ayrıca en önemli sorun bu  merkezi kilitte tek kapı kitliyor tüm kapıları açıyordu. kitleme yapmıyordu ve alarmda kumandadan kapıları açıyor fakat kitlemiyordu. :-[bende küçük bi kısa devre prıoblemi diye yol kenerındaki bir oto elektrikçiye gittim. soğukta 2.5 saat bekledim. tüm kapıyı dağıttılar. yetmedi merkezi kilit beyninin söktüler. Sonra adam biyerleri aradı merkezi kilitte  beyinde problem var dedi. Bende ne yapacaz dedim. merkezi kilit beyin baskı devreden kablolarla kısas devre falan yapacaz dedi. bende hayır dedim oynamayın.sonra tekrar topladılar kapıyı.sonra ben sigortalara baktım arabayı manuel olarak kitlediğimde biler lambalar yandığı için aküyü bitirir diye ilgili sigortayı söktüm(aydınlatma için olanı) sonra baktımki o sigortaya pencere otamatikleri ve yan aynalarda bağlı onlarda devre dışı kaldı. yaklaşık bir ay böyle kullandım.

Sonra bildiğim bir ustaya gittim. oda söktü kapıyı ve kilit mekanizması üzerindeki küçük bir tane swicht e ulaştı. swicht üzerindeki pimin üzerinde plastik bir kaplama var.anahtar kitlediğinde yuvarlak bir yüey düşünün kertikli.pim o kertiğe geldiğinde swicht açıyor ve ışıklar yanıyor.kitlediğinde ise kertikden pim çıkıp bası yaparak ldevreyi taamamlıyor.lambaları söndürüyor. Benimde o pim üzerindeki malzeme deforme olduğu için kapı hep açık gözüküyor.yani kapı kilitlendiğinde o kertikten çıkıp yüzey pime bası yapması lazım ama deforme olduğu için pim içeri girmiyor swicht kapanmıyor.kapılar hep açık görüyor dolayısı ile lambalar yanıyor.merkezi kilit beynide açık gördüğü için görevini yapmıyor.Sırf bu swicht için koca kaoı kilitini değişsem 250-300 veririm. sonra usta bu swicht i söktü. araştırıyım dedi. bulursam tekrar takarızz. şu swicht yok ama sorun değil sadece sol kapı ışığı yanmıyor. merkezi klit çalışıyor. ışıklar çalışıyor.yani sol ön kapı hep kapalı görünüyor bende.usta bulursa swichti taktırırım tekrar bulamazsada böyle devam. bi sorun yok.
it is a good day to die...

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 10 Mart 2009, 11:32:40 »
Yaklaşık bir aydır bendede aynı problem vardı. tüm kapılar kapalı olmasına rağmen iç aydınlatmalar ve sol ön kapı ışığı kapı açık ikazı gibi sürekli aydınlatıyordu. ayrıca en önemli sorun bu  merkezi kilitte tek kapı kitliyor tüm kapıları açıyordu. kitleme yapmıyordu ve alarmda kumandadan kapıları açıyor fakat kitlemiyordu. :-[bende küçük bi kısa devre prıoblemi diye yol kenerındaki bir oto elektrikçiye gittim. soğukta 2.5 saat bekledim. tüm kapıyı dağıttılar. yetmedi merkezi kilit beyninin söktüler. Sonra adam biyerleri aradı merkezi kilitte  beyinde problem var dedi. Bende ne yapacaz dedim. merkezi kilit beyin baskı devreden kablolarla kısas devre falan yapacaz dedi. bende hayır dedim oynamayın.sonra tekrar topladılar kapıyı.sonra ben sigortalara baktım arabayı manuel olarak kitlediğimde biler lambalar yandığı için aküyü bitirir diye ilgili sigortayı söktüm(aydınlatma için olanı) sonra baktımki o sigortaya pencere otamatikleri ve yan aynalarda bağlı onlarda devre dışı kaldı. yaklaşık bir ay böyle kullandım.

Sonra bildiğim bir ustaya gittim. oda söktü kapıyı ve kilit mekanizması üzerindeki küçük bir tane swicht e ulaştı. swicht üzerindeki pimin üzerinde plastik bir kaplama var.anahtar kitlediğinde yuvarlak bir yüey düşünün kertikli.pim o kertiğe geldiğinde swicht açıyor ve ışıklar yanıyor.kitlediğinde ise kertikden pim çıkıp bası yaparak ldevreyi taamamlıyor.lambaları söndürüyor. Benimde o pim üzerindeki malzeme deforme olduğu için kapı hep açık gözüküyor.yani kapı kilitlendiğinde o kertikten çıkıp yüzey pime bası yapması lazım ama deforme olduğu için pim içeri girmiyor swicht kapanmıyor.kapılar hep açık görüyor dolayısı ile lambalar yanıyor.merkezi kilit beynide açık gördüğü için görevini yapmıyor.Sırf bu swicht için koca kaoı kilitini değişsem 250-300 veririm. sonra usta bu swicht i söktü. araştırıyım dedi. bulursam tekrar takarızz. şu swicht yok ama sorun değil sadece sol kapı ışığı yanmıyor. merkezi klit çalışıyor. ışıklar çalışıyor.yani sol ön kapı hep kapalı görünüyor bende.usta bulursa swichti taktırırım tekrar bulamazsada böyle devam. bi sorun yok.

geçmiş olsun. çok ama çok ince bir detaydan meydana gelen arıza.
üstüne para versek öğrenemeyceğimiz bir arıza çeşidi daha :)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #33 : 10 Mart 2009, 17:18:52 »

benimde kapı içindeki lambaları yakan kilitteki swichler arızalı. bizim orada hem orjinal hemde yan sanayi parçada satan bir vw parçacısı var. onda yan sanayi kilide 75 TL demişti. yaza değişitirecem kilidi olmazsa.

Çevrimdışı roninblack

• it is a good day to die...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 23 Mart 2009, 10:33:41 »
      benimde kapı içindeki lambaları yakan kilitteki swichler arızalı. bizim orada hem orjinal hemde yan sanayi parçada satan bir vw parçacısı var. onda yan sanayi kilide 75 TL demişti. yaza değişitirecem kilidi olmazsa.

bence kilidi değiştirme içindeki swichleri al. kilidin orjinal kalsın. alabiliyorsun swichleri ben aldım bulmaya çalışıyorum.
it is a good day to die...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 23 Mart 2009, 17:08:52 »
bence kilidi değiştirme içindeki swichleri al. kilidin orjinal kalsın. alabiliyorsun swichleri ben aldım bulmaya çalışıyorum.
      hocam ben swichler ayrı değil diye biliyorum. nereden aldınız? kaç TL? ayrı satılıp değiştirilebiliyorsa bana da lazım....slmlar

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 23 Mart 2009, 18:25:20 »
hocam switch ayrı değil zaten, kilitle bir bütün.
ancak bizim bir elektrikçi ustamız var, eski switch i çıkarıp yeni bir switch takıyor.
arkadaşım kendi aracında değiştirdi sorunsuz kullanıyor.
açıkçası merak edipte sormadık bu switch i nereden buluyorsun diye. bazen yeni switch yerine çıkma kilitten söküp taktığıda oluyor.

birde şöyle bişey var, benim bagaj lambası yanmıyordu.
bagaj kilidini söktüm yapabilirmiyim diye, baktım ki switch baya tozlanmış akım geçirmiyor. switch i yerinden sökmeden temizledim ( ki zaten sökülmüyor  :) ). şimdi sorunsuz çalışıyor.

sanırım fazla uzattım, diyeceğim o ki bazen switch temizliğiylede bu sorun halledilebiliyor. ama bazende aracın yaşından ötürüde switch ömrünü doldurabiliyor.
birde aracınızın kapı kollarına tanzikli su tutulmamasına özen göstermek gerekiyor.  :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 23 Mart 2009, 18:29:29 »
yazmayı unutmuşum, yanlış hatırlamıyorsam
switch için 10 lira, söküp takmak içinde 25-30 lira gb bişey vermişti arkadaşım.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 23 Mart 2009, 21:24:05 »
teşekkürler :sevgi: