Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 4 te iç aydınlatma sorunu  (Okunma sayısı 31661 defa)

Çevrimdışı SkY

Golf 4 te iç aydınlatma sorunu
« : 22 Ocak 2007, 19:11:31 »
arkadaşlar 2001 golf 4 aracımda sol ön kapı açıldığı zaman kapı döşemesi içindeki ufak kırmızı ışık ve iç aydınlatma yanmıyor..tabi bu ışıklar yanmadığı için eğer bir süre kapı açık beklersem araba sanki hiçbir kapı açılmamış gibi algılayıp kendi kendine kapıları kitliyor.tabi bu olay sağ ön kapı için geçerli değil..sağ kapının döşemesindeki kırmızı lamba da normal kapı açıldığında yanıyor ve normal bir şekilde iç lambalarda yanıyor.ben bugün arabanın kullanım kılavuzunu inceledim ama sigortaların olduğu bir şema göremedim.sigorta kutusundaki resimlerden de pek bir şey anlamadım açıkcası,daha doğrusu benim işime yarayacak olan bir sigorta var mı yok mu onu göremedim?şimdi sizlere danışmak istediğim şey bu durumda sigorta mı atmıştır acaba(ki tabi bunun sigortası var mıdır bilmiyorum) yada başka bir elektrik sorunu mu vardır
Life is easy;eat & sleep and FLY!!!

Ynt: Golf 4 te iç aydınlatma sorunu
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2007, 23:39:47 »
sol kapıdaki kablolarda temazsızlık olabilir belki sonucunda kapılar açılıp kapanırken zarar görebilir bunlar yada basit bir ampül arızası olabilir tahmin sadece.

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2007, 23:44:12 »
halil gel bi gün hallederis

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2007, 23:45:26 »
Sigorta değildir %90. Sağ ve sol kapı sigortasının farklı olacağını tahmin etmiyorum.
Kapı sonuçta sert kapatılabiliyor. İç ampül yerinden oynayıp temassızlık yaratmışda olabilir.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2007, 00:36:31 »
halil gel bi gün hallederis

h.sonu uğrarım sana,malum cuma günü ankaradayım sınavlarda..

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2007, 00:38:17 »
Sigorta değildir %90. Sağ ve sol kapı sigortasının farklı olacağını tahmin etmiyorum.
Kapı sonuçta sert kapatılabiliyor. İç ampül yerinden oynayıp temassızlık yaratmışda olabilir.

aslında bugün baya bir baktım ama sanırım böyle bir sigortada yok gibi..aslında kullanma kılavuzuna neden bir sigorta şeması koymamışlar anlamıyorum..yani sigorta kutusunda yazıyo bişeyler ama neyin ne olduğunu anlamak zor bazılarında..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2007, 01:02:34 »
Sigorta şeması çıkan kapağın arkasında falan olabilir.
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2007, 01:05:45 »
Sigorta şeması çıkan kapağın arkasında falan olabilir.

şema var göya ama o kadar ufakki şekiller ve bu şekillerin ne işe yaradıklarını anlatan bir yazı yok..garip yani bana göre..sanki sadece servisler anlasın diye basitçe yapıp bırakmışlar gibi..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2007, 01:19:56 »
Zaten normal şartlar altındada hiçbir kullanıcı sigorta kutusuna bakmaz. Bizim gibiler hariç. :D

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2007, 01:38:43 »
bir arkadaşımdan benzer bir sorunun başına geldiğini duydum az önce..(bora comfortline) kapının içinde kilitin orda bir bir soket yada vs gibi bişey varmış o sorun çıkartabiliyormuş..tipik bir temassızlık durumu gibi görünüyor eğer böyleyse..bakalım en kısa zamanda buradan sizlerle paylaşırım nasıl çözüldüğünü işlerin:)

Çevrimdışı spy

« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2007, 02:20:10 »
ic aydınlatmalar tek sigorta uzerinden yuruyor.. bir kapıda yanıyorsa eger sigortada degilidr problem..
devreyi kapatan bir swich var kapı ve sase arasında, gozunuze carpmıstır.. o swich in sase almamasından kaynaklanıyor bu sorunlar.. sokulebilen swiclerin kontrol edilmesi sorunu cozecektir diye dusunuyorum

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2007, 14:10:10 »
ic aydınlatmalar tek sigorta uzerinden yuruyor.. bir kapıda yanıyorsa eger sigortada degilidr problem..
devreyi kapatan bir swich var kapı ve sase arasında, gozunuze carpmıstır.. o swich in sase almamasından kaynaklanıyor bu sorunlar.. sokulebilen swiclerin kontrol edilmesi sorunu cozecektir diye dusunuyorum

bugün arabayı servise bıraktım  boya için o arada kapıyı da söledim baksınlar diye..büyük ihtimalle senin de dediğin gibi swiclerle ilgili bir sorundur diye bende tahmin ediyorum..

Çevrimdışı neco_ua

• Golf mk II
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2007, 03:04:37 »
Sigortadan olsa başka bir yerede tepkime verir.
Tekbir sigortası olduğunu düşünmüyorum.
Muhtemelen temazsızlık.Bide ampule bakmak lazım.  8)
II'den ötesi yalan.

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2007, 12:44:49 »
Sigortadan olsa başka bir yerede tepkime verir.
Tekbir sigortası olduğunu düşünmüyorum.
Muhtemelen temazsızlık.Bide ampule bakmak lazım.  8)

büyük ihtimalle temassızlıktır diye düşünüyorum bende,ampulle ilgili bir sorun olsa hem kapı içindeki ışığın hemde iç aydınlatmanın aynı anda yanmaması çok zor ki aynı zamanda zaten iç aydınlatma sağ ön kapı açıldığında sorunsuz yanıyor...şu durumda bende temassızlık olduğunu düşünüyorum..arabayı boyadan alamadığım için henüz tamir ettirmiş durumda değilim maalesef...sorunu halledince sizlerle mutlaka paylaşacağım