Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF 4 TDI DA OTOMATIK SANZIMAN SORUNU  (Okunma sayısı 3118 defa)

GOLF 4 TDI DA OTOMATIK SANZIMAN SORUNU
« : 24 Ağustos 2015, 09:46:41 »
Değerli ustalar
Arabam 2000 model golf tdi otomatik. Aracim döküntü olmasina ragmen ben daha iyi bir araba bulamadigim icin binmeye devam ediyorum. Arac 270 binde olup 160 bini tarafimca yapilmistir

Aracımdaki sıkınti şudur.

1. Normal zamanlarda araba sogukken bir performans dusuklugu var. Normalde asilirdi yolda giderken ama asilmiyor. Ben bunun nedenini şanzıman oldugunu düşünüyorum ama baska birsey de olabilir emin değilim. Hava akismetresi bir yil once değişti onun bilgisini vereyim.

2. Esas sorunum ise viteste .soyleki
A. Sabahları araba sogukken snaziman vitesi doldurmuyor gec dolduruyor.
B. üst vitese gecerken araba çok bagiriyor. Sanki balata kaciriyor gibi
C. Ve en onemlisi araba trafikte cok yorulunca vites atmamak icin direniyor. Resmen 4 bin devire kadar gelince atiyor. Bazen de atmiyor. Atinca da arabayi silkeliyor.
D. Araba vites buyutmeuince gazi kesince alttan gaarrr diye bir metal sesi geliyor.
E. Daha garibi arabayi 3 ile surunce araba 3 e kadar vitesleri düzgün atiyor.

Benim sıkıntılarım bunlar. Arabanin sanziman yağıni 6 ay ince degistirdim. Ordaki filtre vs de değişti. Ama sonuc bu.

Doğrusu sanayideki ustalara goturunce acip bakmak lazim deyip saglam arabayi da bozduklari oluyor. Cidden benim arabami en az benim kadar tanımayan ustalar var maalesef. Buradaki ustadlari bundan tenzih ediyorum.

Benim istirhamim arabayi cidden bilen anlayan bir ustaya beni yonlendirmeniz ya da yukarıdaki sorunlar hakkinda bilgi alabilmek

Simdiden çok teşekkür ediyorum.
Evim maltepe istanbul da

Teşekkürler
GOLF 4 2000  1,9 TDI OTOMATIK

Ynt: GOLF 4 TDI DA OTOMATIK SANZIMAN SORUNU
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2015, 09:10:44 »
arkadaslar hıc otomatık sanzıman tdi kullanan yok mu aramızda :(

Çevrimdışı golf_vw

• Otomobil
    Golf IV 2001 Comfortline
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2015, 11:04:30 »
Merhabalar geçmiş olsun öncelikle , aracım otomatik değil ama benimde yeni duydugum birşey sizinle paylaşayım. Bu otomatik şanzımanlardada baskı balata oluyormuş galiba hiç değiştirdinizmi , benim aklıma baskı balata geldi. Egerkı sizin aracınızda varsa baskı balata bitmiş olabilirmi ? çünkü her otomatik viteslerde olmuyormuş galiba.

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2015, 11:16:59 »
Geçmiş olsun,
İstanbul'da isen sana tavsiye edebileceğim bir usta var.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2015, 12:43:09 »
evet maltepedeyim gültekin bey. yardımcı olursanız sevinirim
tesekkurler

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2015, 12:10:11 »