Gönderen Konu: durduk yere gelen uyarı??  (Okunma sayısı 3343 defa)

Çevrimdışı memetonr

• Profili Görüntüle
durduk yere gelen uyarı??
« : 09 Mart 2010, 12:43:46 »
arkadaşlar geçen gün aracım durduk yere EMİSSİONS WORKSHOP diye bi uyarı verdi ve motor arıza lambası yandı uzun sürede sönemdi daha sonra gün içinde araca gaz aldım ve birden söndü. ayrıca araç özellikle geri geri giderken stop edecek gibi oluyor ve ALTERNATÖR WORKSHOP uyarısı veriyo bunların nedeni nedir neden kaynaklanır bilen varsa yardım bekliyorum.

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
Ynt: durduk yere gelen uyarı??
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2010, 13:07:01 »
akün zayıflamış olabilir altanrnatör arızası verdiğine göre. emisyon hatasını ise gerekli hava benzin veya gaz karışımını yapmadıysa o an vermiş olabilir. egzostan da kaynaklanmış olabilir diye düşünüyorum ama ustalar daha iyi cevap verebilir.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2010, 21:12:27 »
hava benzin karısımıyla alakası bişeyse boğaz kelebeği pislenmiş olabilir sonuçta yeterli havayı alırken zorlanır yok eğer değilse eksozla alakalıdır.bi ustaya sormanızda yarar vardır
« Son Düzenleme: 09 Mart 2010, 21:12:59 Gönderen: serhat »
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2010, 00:01:41 »
motor çalışırken alternatorün gönderdiği akım ölçülür. rolantide motor tekleme yapar gibi yaptıysa yada bir rampada kaldırırken vs. akım altarnatör düşük devir yaptığı için bu uyarıyı çok nadir de olsa verebilir. ama devam etmesi ve sık yapması halinde kesinlikle altarnatorün (yani şarj dinamosu) değişecek diyebiliriz. ayrıca gaza boşta iken biraz yüklen. kayış kaçırırsa da bu uyarıyı verir. gergin olduğundan emin ol.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2010, 00:07:40 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2010, 12:10:53 »
bendede birkez verdi bu Altenatör Workshop uyarısını.
Şarz motorunun üzerinde bir elektronik devre var, o değiştirldi sadece.