Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF 4 PACIFIC FREN DISK  (Okunma sayısı 29887 defa)

Çevrimdışı Uğur İNCE

• Otomobil
    Golf 4 2004 Pasific
  • 2004 Pasific
Ynt: GOLF 4 PACIFIC FREN DISK
« Yanıtla #14 : 09 Kasım 2014, 18:03:01 »
s1nanozk  kardş evet diskler tornaya gitti
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #15 : 10 Kasım 2014, 01:41:01 »
Gecenlerde derken ne zaman degistirdiniz diskler yada balatalariniz duzensiz asinmis olabilir. Jantlarinizda balans olmayabilir.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #16 : 10 Kasım 2014, 12:12:48 »
hazır konusu açılmışken sorayım dün akşam istanbula gittim geldim cam açık  düşük hızda fren yaptıgımda çok ses çıktığını farkettim ses dediğim sürtme sesi ama öyleki sanki elinize bir taş almışta duvara sürtermiş gibi bi ses içime kur düştü taş falanmı girdi diye baktım bişey göremedim  balatalar(önler trv yumuşaktır arka bosch) ve disklerde yeni frende titreme vs yok çözemedim valla fikri olan varmı ?
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2014, 12:13:11 Gönderen: rene »

« Yanıtla #17 : 10 Kasım 2014, 14:57:24 »
Ben bir hafta aralıklarla değiştirdim önü de arkayı da ilaç gibi oldu valla  :tamamdir Önler de arkalar da disk aynaları brembo,balatalar Ate marka aldım.Çok memnunum şimdilik,tavsiyem de bu yönde olur,gidip daha ucuz olsun diye başka markalara para vermeyin derim ben.Bu siteden sipariş ettim hepsini :tamamdir
http://www.otosupermarket.com/Golf-4-1997-2004,LA_563-2.html#labels=563-2

Merhabalar, link vermişiniz ama ben pacific modeli için arıyorum . Gerçi hepsi aynı mı farklı mı bilmiyorum ... benim bcb motor pacific için hangisini seçmeliyim 16 pasifik jant disklerde jant farkettiriyormu onuda bilmiyorum gerçi...

Çevrimdışı Uğur İNCE

• Otomobil
    Golf 4 2004 Pasific
  • 2004 Pasific
« Yanıtla #18 : 10 Kasım 2014, 21:55:24 »
murder kardş 10 gun oldu  tam servisten cıkgında da öleydi ustaya dedim 2-3 gune  balata alışır yalpa kesilier dedi.   torna izleri kaybolmuş ama hala aynı
Yetişemiyosan El Salla

« Yanıtla #19 : 10 Kasım 2014, 22:20:51 »
Merhabalar, link vermişiniz ama ben pacific modeli için arıyorum . Gerçi hepsi aynı mı farklı mı bilmiyorum ... benim bcb motor pacific için hangisini seçmeliyim 16 pasifik jant disklerde jant farkettiriyormu onuda bilmiyorum gerçi...
benim aracım da sizinkilerle aynı.ölçü olarak verdiğim linkler bizim araçlara uyumlu.önler 256 mm diskler, arkalar 232mm.

« Yanıtla #20 : 10 Kasım 2014, 22:25:34 »
bi de arkadaşlar benim edindiğim tecrübe frene basıldığında gelen ses % 90 balata ve disklerden geliyor.durup kalktıktan sonra habire ötme geliyordu önlerden.yapışıyor balata diske, bitik de değillerdi, aynaları ben de tornalatmıştım.hepsini komple değiştirdim fren konusunda rahata erdim gibi.onun haricinde iyj markalar alın size tavsiyem.bazı balatalar yeni bile olsa ses yapabiliyor.bisiklette de, motorda dahi durum bu malesef.

« Yanıtla #21 : 11 Kasım 2014, 15:15:00 »
benim aracım da sizinkilerle aynı.ölçü olarak verdiğim linkler bizim araçlara uyumlu.önler 256 mm diskler, arkalar 232mm.

Anladım hocam yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim... bu siteden almak daha uygun galiba fiyat olarak...

« Yanıtla #22 : 11 Kasım 2014, 16:56:37 »
Araci ilk aldigimda nerdeyse bitmek uzereydi balata ve diskler ama frenler muhtesemdi cok iyiydi. Aynalar parliyordu resmen paril paril. Hicbir çıt sesi duymamistim. Daha sonra bakim yapiyoruz ya sozde komple diskleri ve balatalari degistirdim. FERODO ve METELLI markalarini mixledi usta tabi aceleleri var ya hemen telefonda parcacisi ile cozmesi lazim isi yoksa baska parca uydurmasi lazim bisi neyse. Tek iyi tarafi ekonomik bir bakimdi onun disindaki gelismeler sunlar:

* Frenler eskiye nazaran daha kotu yine iyi ama onceki gibi degil!!!
* Hic ses cikmazdi simdi ise manevra yaparken küt küt on balatalardan ses geliyor yapisip kalmis da sonradan ayrilmis gibi.
* Soguk ve islak havalarda otme sesi oluyor gecici de olsa ilk 5-10dk otuyor.
* Tik oldu ara ara sert fren yapiyorum diskler asinsin,parlasin ve  daha parlak pruzsuz olsunlar die yok halen matlar 1 seneyi gecti. Oyle ayna gibi degiller.

Bu bakimdan sonra hicbir sekilde parcasiz gitmedim tamirciye veya servise.

FERODO ve diger orta dereceli markalari kesinlikle tavsiye etmiyorum. BOSCH TRW v.s neyse ust class bisi tercih edin. Zaten 5 senede bir degisiyor komple nerdeyse o yuzden kiymak lazim bu konuda paraya.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2014, 16:59:17 Gönderen: by_tata »

« Yanıtla #23 : 11 Kasım 2014, 19:19:19 »
metelli diye bir marka duymadım,belki balatalar sorun çıkarmıştır.Ferodo fena marka değildir ama marka olarak ATE ve Brembo yu tek geçerim diyebilirim.Zaten bu tip markalar bence aracınıza alabileceğiniz en iyi markalar.Mesela bi forumda okumuştum bosch marka olarak isim yapmış bir firma ama balataları yumuşak ve de toz bırakıyormuş bilemicem.İyi araştırmadan almamak lazım bazı şeyleri  :tamamdir

« Yanıtla #24 : 12 Kasım 2014, 07:26:38 »
Zaten toz birakmayan balata var mi ki ? Benim bildigim balata toz birakmali hatta iyi balata toz birakir dedi usta ama kolay temizlenebilmesi gerekiyor dedi. Dandik balata toz yapar ama yapisir temizlenmez jantttan dedi. Kolay hafifce temizleniyorsa balata iyiymis sozde.

Bu sekilde mi tam bilmiyorum var mi burada benim balatam cok iyi ve az toz birakiyor diyen ?

Çevrimdışı Uğur İNCE

• Otomobil
    Golf 4 2004 Pasific
  • 2004 Pasific
« Yanıtla #25 : 12 Kasım 2014, 09:27:01 »
ben yeni taktırdm 10 gun filan oldun ilk 3 gun toz oldu geri soktürecektim ustaya, toz bırakan ıyı olur dedi. 3-4 gunden sonra kesmesse tozu kötuymuş. dediği gibide oldu  markasını yazarım arkdaşlar
Yetişemiyosan El Salla

« Yanıtla #26 : 12 Kasım 2014, 13:45:33 »
İlginc, merak ettim markasini. Siz simdi uzun yol yaptiginizda veya araci 2 hafta yikamayip fazlaca kullandiginizda on jantlariniz ozellikle karar miyor mu yani balata tozundan batmiyor mu ? İlk zamani son zamani da mi olurmus neyse ogrenmenin yasi yok insallah ogrenirim cunku merak ediyorum bu konuyu ;)

Çevrimdışı Uğur İNCE

• Otomobil
    Golf 4 2004 Pasific
  • 2004 Pasific
« Yanıtla #27 : 12 Kasım 2014, 14:08:39 »
ilk zaman dediğim; ilk 3-4 gun sonra tozu kesti  olmuyor artık uzun yolda da olmadı
 alman malı ; markasına bakacam  :D gerçi her alman yazılanda alınmaz ama şimdilik memnunum
Yetişemiyosan El Salla