Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 4 Otomatik Şanzuman Yağı (Sorun halledildi)  (Okunma sayısı 77933 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
Ynt: Golf 4 Otomatik Şanzuman Yağı (Sorun halledildi)
« Yanıtla #98 : 23 Mayıs 2012, 09:55:19 »
hocam benim araçtada dik yokuşlarda geri kaçırma oluyor, bilmiyorum normal mi? bende kontrol ettirmek istiyorum
geri kaçırma konusunda bilginiz var mı acaba
Onunla ilgili neden yapar bilmiyorum, bende geri kaçırma yok, fakat aşırı dik bir yerde çok az geri gidip durur, normal rampalarda kaçırmıyor.

« Yanıtla #99 : 09 Mart 2014, 19:17:02 »
Hocam hayırlı akşamlar dilerim.foruma biraz baktım çoğu kişi ve kisilere faydalı olmusunuz bunun için teşekkür ederim.
Yeni almış olduğum 2000 model 1.6 otomatik polo classic aracımda kafama takılan bazı pürüzler var.
Aracim orjinal 93000 km de fazla binilmemis akl marka tüpü yeni takılmış düz klasik 4 ileri otomatik aractir.
Özel servise bakım için götürdüm. Aslında daha çok otomatik şanzıman yağı değiştirme isteğimle alakalı olarak.
Arkadaşlar aracı lifte alarak şanzıman alt tapasini gevseterek yağın kıvamına ve kirliliğine baktılar ve banada gösterdiler. Baktığımızda yağda kirlenme tortu göremedim ve vites gecislerine baktılar iyi değiştirmeye gerek yok istersen hemen degistirelim dediler.sanzimanda yağ kacagida bulunmuyor
Şimdi hocam 93000 e gelmiş vites geçişlerinde sıkıntısı olmayan aracim için yyağ değişimi sizce gerekirmi.

Ayrıca aracımda normal sseyir halindeyken sanki defiransiyel sesine benzeyen belli belirsiz bir ses geliyor.Hani çok aşırı bir ses değil. Bu konuyuda söyledim ve teste çıktığımizda düz otomatik lerde bu kadar ses olabilir dedi.Birde bu konudaki bilgilerinizden faydalanmak isterim.Simdiden tesekkur ederim.

« Yanıtla #100 : 09 Mart 2014, 22:13:09 »
Hocam hayırlı akşamlar dilerim.foruma biraz baktım çoğu kişi ve kisilere faydalı olmusunuz bunun için teşekkür ederim.
Yeni almış olduğum 2000 model 1.6 otomatik polo classic aracımda kafama takılan bazı pürüzler var.
Aracim orjinal 93000 km de fazla binilmemis akl marka tüpü yeni takılmış düz klasik 4 ileri otomatik aractir.
Özel servise bakım için götürdüm. Aslında daha çok otomatik şanzıman yağı değiştirme isteğimle alakalı olarak.
Arkadaşlar aracı lifte alarak şanzıman alt tapasini gevseterek yağın kıvamına ve kirliliğine baktılar ve banada gösterdiler. Baktığımızda yağda kirlenme tortu göremedim ve vites gecislerine baktılar iyi değiştirmeye gerek yok istersen hemen degistirelim dediler.sanzimanda yağ kacagida bulunmuyor
Şimdi hocam 93000 e gelmiş vites geçişlerinde sıkıntısı olmayan aracim için yyağ değişimi sizce gerekirmi.

Ayrıca aracımda normal sseyir halindeyken sanki defiransiyel sesine benzeyen belli belirsiz bir ses geliyor.Hani çok aşırı bir ses değil. Bu konuyuda söyledim ve teste çıktığımizda düz otomatik lerde bu kadar ses olabilir dedi.Birde bu konudaki bilgilerinizden faydalanmak isterim.Simdiden tesekkur ederim.

1 hafta önce bunu yetkili servisle görüştüm şanzıman yağı eksiği varsa tamamlanır ama değiştirilmez diye bana net bir cevap verdiler. Yani hocam viteslerde falan sıkıntı yoksa elletmeyin otomatik şanzımanların mekanik yapısı çok farklı sıkıntı oluşana kadar devam yani... benimki de 115.000 de golf IV  1.6. şanzıman yağı değişimi falan gerçekleşmedi.

Farklı yorumlar muhtemelen gerçekleşir takip edelim...
Golfümde Golfüm....

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #101 : 10 Mart 2014, 00:43:49 »

Teşekkür ederim güzel şeyler yazmışınız. Lakin bu yağ özel servise göre değişecek, yetkili servise göre kesinlikle değiştirilmez gibi bir sonuç var. Ben lafı hiç uzatmadan ben sizin yerinizde olsam 93 bindeki aracın şanzıman yağını kesinlikle elletmem. Bazen iyi olsun diye yapılan şeyler başa daha çok dert açabiliyor. Eğer km niz orjinal ise ve sorun yoksa bence 170 bin km civarına kadar düzgün bir kullanımla sorunsuz binersiniz, belkide daha fazla. Neticede yağa baktırmışsınız zaten iyi demişler, seviyesi de normalse gayet güzel. Aracınızı güle güle kullanın inşallah.

Sent from my iPhone using Tapatalk