Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 4 : Lastik öneri  (Okunma sayısı 34067 defa)

Ynt: Golf 4 : Lastik öneri
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2008, 14:00:37 »
Dedigim gibi kışın bakacagiz görecegiz zaten kışın cokda fazla kar yagdıgında dısarı cıkacagımı sanmıyorum eski lastiklerimden iyi oldugunu düşünüyorum arada 300 ytl fark kimi için önemli degil kimi için önemlidir bunun tartısması vs olmaz tamamen tercih meselesi kolay gelsin herkese

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #15 : 23 Kasım 2008, 19:29:07 »
Birol abi zaten su an cok fazla performans beklemiyorum ama tabi lastıkler güzzel gözüküyor vakkumlu kışın nasıl oldugunu görecegiz o zaman yorum yazarım ama 300 ytl lik farkda cidden az bir fark degil yaz lastigi olmus olsa eyvallah alınır belki ama kış için bilmiyorum ben vermek istemedim

yok Okan'cım ben kış lastiği açısından söylemedim zaten. keşke herkesin imkanı olsada elinde yaz kış kullanmak üzere 2 takım jant lastik bulundursa.
ama bizim buralarda kış şartları çok yoğun olmadığı için ben 4 mevsim lastik tercih ediyorum. ve bir takım lastiği 3-4 yıl gibi bir süre kullandığım düşünülürse 300 liraya alınacak bir takım lastiği aracıma takmam. bu açıdan düşünerek öyle yazdım yoksa tabiki tercih meselesi.
hayırlı olsun kış lastiklerin, güle güle kullan  :)

« Yanıtla #16 : 23 Kasım 2008, 20:23:26 »
Sende dogru diyorsun birol abi işte zaten egedeki insan böyle bir tercih yapmaz kış agır geçmez ama doguya dogru kaydıkca şartlar ister istemez gerektiriyor.

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
« Yanıtla #17 : 23 Kasım 2008, 21:44:20 »
fosilci kardeşim birol un dediği gibi kış olayı + zeminin durumu lastik için çok önemli..

« Yanıtla #18 : 27 Kasım 2008, 21:27:44 »
energy iyi olduğu söyleniyo ama dunlop var birde fabrika lasitkleri kalitelidir tahminimce birde onları araştır
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #19 : 29 Aralık 2008, 23:01:04 »
Arkadaslar geçenlerde Ankarada yagan 2 günlük kar yagışı bize lastikleri test etme imkanı verdi eeee tabi bizde dururmuyuz hemen test etmek için yollara koyulduk  ;D  yokuslarda hiç kaydırmadan kalkıs süper önümde bir tane dolmus vardı yokusta cıkarken epey bi zorlandı mersedes vardı oda cıkacagim diye epey bir zorlanıyordu 1-2 derken 3 vitesle cogu yokusta güzelce cıktık dik bir yokustan asagıya inerkende 1 viteste ahesli bir şekilde indik yokusun bitmesine yakın freni 3-4 kez yokladım kaydırma yapmadı sanırım lastikler iyi eger alacak olursa tavsiye ederim fiyatıda bence gayet iyi bu fiyata tanesi 95 ytl güney kore malı vakkumlu lastikler
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 23:30:49 Gönderen: fosilci »

« Yanıtla #20 : 31 Aralık 2008, 13:46:19 »
ben aranıza yeni katıldım bilgilerimi golf sever arkadaşlarla paylaşacağım vaktim olduğu zaman 14cantın varsa sana tavsiyem 185 60 14 hserisi contınental sport contac 2
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #21 : 31 Aralık 2008, 13:53:05 »
continental bir numara. benimkiler "dunlop performance" ancak continentali tek gecerim..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #22 : 31 Aralık 2008, 15:40:55 »
Arkadaşlar
Golf 4 arabamda eskiyen lastiklerimi yenilemek istiyorum.
Fikir ve tecrübelerinizi önemsediğinden konuyu açtım.
1-Lastik markası öneri
2-Lastik markasının modeli öneri
3-Ebat öneri (şu andaki lastikler 175/80/14 88 H )

Önerilerinizde
şık duruşu , ekonomik oluşu-yakıt açısından-
önemseyeceğinizi düşünüyorum.
sevgiyle...
arkadaşım eğer jant değiştireceksen 15 jantla kullanabileceğin en güzel lastik 195/65/15 michelin energy saver veya goodyear da olabilir. ancak senin araç ta 14 jant olduğuna göre basic ve ya trendline. jant masrafı çıkmasın diyorsan 14 jantta kullana bileceğin 2 lastik ebadı var.
1- 175/80/14 ki üstündeki orjinali.michelin, godyear, lassa ve hankook markalarında ancak bu ebat var.
2- 195/70/14 bunuda kullanabilirsin. lastik yüksekliği ve dolaysıyla aracın yüksekliği değişmez. aracında sorun çıkarmaz.ancak tanesi 200 e yakın fiyatı var ve bu o parayı vermişken bu lastiği kullanacağına en güzeli 15 jant ve 195/65/15 e geçmektir.
   biraz uzun oldu ama1 seçeneği kullanırsan taban genişliği ince olduğu için yol tutuş problemi çekmemek açısından michelin ve ya godyeardan vazgeçmemek lazım diye düşünüyorum.
   son olarak, yukarda bir arkadaşım 185/65/14 lastikten bahsetmiş. bu ebatı kullanırsanız araç 2 cm e yakın alçalacaktır.ben aracı ilk aldığımda bu ebatlar vardı ve aracın altı sürekli sürtüyordu. üstünde 1 senelik michelinler olmasına rağmen hemen değiştirdim ve şimdi aynı yerlerde sürtme olmuyor, yani baya fark ediyor.
   kazasız belasız günler. ;)

« Yanıtla #23 : 01 Ocak 2009, 14:54:18 »
Ben aracımı aldığımda üzerinde Dunlop vardı fabrika çıkışlı, geçen Ağustos ayında Michelin Primacy 205 - 55 / 16 aldım aracın duruşu, yol tutuşu ve yoldan kaynaklı gürültüsü acayp derece de azaldı...

« Yanıtla #24 : 01 Ocak 2009, 17:25:15 »
favorim yaz lastiği continental sport contac 2          kış lastiği ise goodyear ultragrup 7  bu iki lastiğe garanti ederim
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

« Yanıtla #25 : 18 Ocak 2009, 02:03:01 »
Arkadaşlar
 önerilerinizi de dikkate alarak
mich. enerji de karar kıldım teşekkür ederim

Çevrimdışı dnz

« Yanıtla #26 : 05 Nisan 2009, 20:30:25 »
Arkadaşlar Ankarada 175/80/R14 88H ebatlı dunlop lastik satan yer var mı?

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #27 : 06 Nisan 2009, 23:55:39 »
Arkadaşlar Ankarada 175/80/R14 88H ebatlı dunlop lastik satan yer var mı?
       hocam dunlopta iyidir de o ebatlar için michelin ve goodyear bulmanız hem daha kolay hemde daha iyi lastikler. michelin energy3 fiyat olarak 130-135 tl civarı. goodyear gt2 de ilk çıktığında ödül almış bir 4 mevsim lastiğidir ve o da 135-140 tl civarı.
       bende aracı aldığımda lastik değiştirmek zorunda kaldım ve yeni aldığım için imkanlar jant almya elvermemişti. şimdi de aldığım lastikler eskimeden değiştirmeye gönlüm el vermiyor ancak sizin imkanınız el veriyorsa 15 janta geçmenizi tavsiye ederim. çünkü 15 janta uygun kullanacağınız lastikler 195/65/15 ve 150 tl civarı. yani 175/80/14 lük michelin ve goodyearla aynı fiyat sayılır.hem görüntü hemde performans olarak daha iyi sonuç elde edersiniz. ben lastikler eskiyince 15 jantla beraber 195/65/15 lik lastiklere geçmeyi düşünüyorum. aracınızı satmayı düşünmüyorsanız daha mantıklı gibi. eğer jant değiştirmezseniz dediğim lastiklerden birini tercih etmenizi öneririm. çünkü lastiklerimiz ince tabanlı ve yol tutuştan kaybetmemek için kaliteli lastikler kullanmalıyız. :tamamdir