Gönderen Konu: GOLF 4 KİLOMETRE SAATİNDEN GELEN CIZIRTI  (Okunma sayısı 3061 defa)

Çevrimdışı mehmet_7672

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: wolswagen
GOLF 4 KİLOMETRE SAATİNDEN GELEN CIZIRTI
« : 27 Aralık 2015, 11:10:16 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM ARACIM 2001 GOLF COMFORTLİNE  ŞÖYLE BİR SORUN VAR USTALARIN HİÇ BİRİSİ ÇÖZÜMEDİ ARACIM 100 KM Yİ GEÇİNCE KİLOMETRE SAATİNDEN CIZIRTI SES GELİYOR VE HIZ ARTTIKÇA SESTE ONLA DOĞRU ORANTILI OLARAK ARTIYOR. BAŞINA BÖYLE BİRŞEY GELEN VARMI VEYA SORUN NERDE.. SES KOLEMETRE SAATİNDEN Mİ GELİYOR BAŞKA BİR YERDEN  Mİ ??

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 4 KİLOMETRE SAATİNDEN GELEN CIZIRTI
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2015, 13:48:16 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM ARACIM 2001 GOLF COMFORTLİNE  ŞÖYLE BİR SORUN VAR USTALARIN HİÇ BİRİSİ ÇÖZÜMEDİ ARACIM 100 KM Yİ GEÇİNCE KİLOMETRE SAATİNDEN CIZIRTI SES GELİYOR VE HIZ ARTTIKÇA SESTE ONLA DOĞRU ORANTILI OLARAK ARTIYOR. BAŞINA BÖYLE BİRŞEY GELEN VARMI VEYA SORUN NERDE.. SES KOLEMETRE SAATİNDEN Mİ GELİYOR BAŞKA BİR YERDEN  Mİ ??

Kilometre saatinin arkasında buzzer var belki ondan geliyordur ama mekanik bir ses mi yoksa hoparlör den gelebilecek bir cızırtımı onu da siz çözeceksiniz veya km çubuğunu hareket ettiren küçük motorlar var onlardan kaynaklı olabilir ve hizlandıkça artması da mümkün iyi bir elektronikçi çözer bu durumu

Çevrimdışı mehmet_7672

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2015, 19:46:24 »
sağolasın kardeşim buzzerle alakalı bir durum değil çünkü arabanın buzzeri sağlam bi sorun yok. elektrikçiye gittim yaptığını söylemişti ama yapılmamış. kilometre saatinden gelme ihtimali yok diyo ama ses net ordan çünkü 120 den sonra müzük sesi bile o sesi bastırmıyor. bide devir saatinin ordan geliyo gibi geliyo bana. napcamı bilmiyorum..

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2015, 22:41:36 »
sağolasın kardeşim buzzerle alakalı bir durum değil çünkü arabanın buzzeri sağlam bi sorun yok. elektrikçiye gittim yaptığını söylemişti ama yapılmamış. kilometre saatinden gelme ihtimali yok diyo ama ses net ordan çünkü 120 den sonra müzük sesi bile o sesi bastırmıyor. bide devir saatinin ordan geliyo gibi geliyo bana. napcamı bilmiyorum..
sizin sorununuzu elektirikçi değil elektronikçıler çözer bence elektirikçiyi asan bir durum km saatini bizim burda elektirikçi sokuyor elektronikçiye yolluyor onlar yapınca da takıyorlar

Çevrimdışı mehmet_7672

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2015, 15:01:03 »
sağolasın kardeşim teşekkürler sorun çözüldü

Çevrimdışı mehmet_7672

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 4 KİLOMETRE SAATİNDEN GELEN CIZIRTI SORUN ÇÖZÜLDÜ..
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2015, 15:02:46 »
ARKADAŞLAR ÖZEL YETKİLİ SERVİSE GİTTİM ÜCRET VERMEDEN TEST ETTİK ARABAYI SÜREREK. SORUN POLET FİLTRESİNİ SÖKMEK İÇİN SİLECEKLERİN OLDUĞU YERDEKİ PLASTİK VARYA ARABA SERİ NO GİBİ BİŞEY YAZIYO HATTA UZUN Bİ PARÇA SİYAH BOYDAN BOYA O PARÇA RÜZGARDAN SES YAPIYORMUŞ NASIL OLUYORSA İÇERİYE SES ŞEKLİNDE GELİYORMUŞ.. BUGÜN TAMİRCİYE VERDİM USTA YAPICAKTI VİDALARI GEVŞEMİŞ OLABİLİRMİŞ..,.

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 4 KİLOMETRE SAATİNDEN GELEN CIZIRTI SORUN ÇÖZÜLDÜ..
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2015, 20:01:57 »
ARKADAŞLAR ÖZEL YETKİLİ SERVİSE GİTTİM ÜCRET VERMEDEN TEST ETTİK ARABAYI SÜREREK. SORUN POLET FİLTRESİNİ SÖKMEK İÇİN SİLECEKLERİN OLDUĞU YERDEKİ PLASTİK VARYA ARABA SERİ NO GİBİ BİŞEY YAZIYO HATTA UZUN Bİ PARÇA SİYAH BOYDAN BOYA O PARÇA RÜZGARDAN SES YAPIYORMUŞ NASIL OLUYORSA İÇERİYE SES ŞEKLİNDE GELİYORMUŞ.. BUGÜN TAMİRCİYE VERDİM USTA YAPICAKTI VİDALARI GEVŞEMİŞ OLABİLİRMİŞ..,.
sorununuzun çok daha kolay yoldan çözülmesine sevindim 😀😀