Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf 4 kapı switch problemi (çözdümm) resimli anlatım  (Okunma sayısı 25097 defa)

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
Ynt: golf 4 kapı switch problemi (çözdümm) resimli anlatım
« Yanıtla #14 : 17 Ocak 2016, 16:47:12 »
Bizim bu kilitlerin bozulan switchleri bunlar sanırım, daha önce alıp değiştiren oldu mu acaba ?

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2016, 16:49:11 Gönderen: Prokizya »

« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2016, 17:07:47 »
Bizim bu kilitlerin bozulan switchleri bunlar sanırım, daha önce alıp değiştiren oldu mu acaba ?

kilidin içini açınca bunlardan 2 tane çıkıyor ben bu parçayı bulamadım yoksa takmak çok zor değil ama kilidi dağıtınca toplamak 1 saatimi aldı bilginize yay ve sekmanları oturtmak baya zorluyor Dişlileri de yanlış takınca kırılma ihtimali var

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #16 : 02 Şubat 2016, 16:23:31 »
aslında vw switchlerindeki bu kronik sorunun kaynağı bozulması değil kirden çalışmaz hale gelmesi. çoğunlukla parça değişimine gerek kalmadan switchleri söküp temizleyicide temizlemek sonra yerine takmak uzunca bir süre daha çalışır halde tutmaya yetiyor. hatta switch ara ara çalışıp bazen çalışmıyorsa kirler daha kemikleşmemiş anlamına geliyor. ver kilidin içine temizleyiciyi kiri söküp kapının içine akıtıyor açıyor. elinize sağlık emek vermiş halletmişsiniz sorununuzu. alternatif bir çözüm uygulamışsınız. ama biraz tofaş usulü olmuş. umarım eleştirimi hadsiz bulmazsınız.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #17 : 02 Şubat 2016, 17:22:51 »
aslında vw switchlerindeki bu kronik sorunun kaynağı bozulması değil kirden çalışmaz hale gelmesi. çoğunlukla parça değişimine gerek kalmadan switchleri söküp temizleyicide temizlemek sonra yerine takmak uzunca bir süre daha çalışır halde tutmaya yetiyor. hatta switch ara ara çalışıp bazen çalışmıyorsa kirler daha kemikleşmemiş anlamına geliyor. ver kilidin içine temizleyiciyi kiri söküp kapının içine akıtıyor açıyor. elinize sağlık emek vermiş halletmişsiniz sorununuzu. alternatif bir çözüm uygulamışsınız. ama biraz tofaş usulü olmuş. umarım eleştirimi hadsiz bulmazsınız.

Aracım 2000 model ben alalı 1 yıl oldu temizleme işi için yeterince geç kalınmış kaldı ki benim bagaj switch ine kadar bozulmuştu wd 40 ile komple temizleyip denedim keşke klit mekanizmasının içini çekmiş olsaydım mekanizmanın içine değil toz su bile girmesi imkansız contası var. Orjinal switch ini bulmuş olsaydım onlarla değiştirecektim ama bulmadım sanayiden fiyat aldım kilitin tanesi 90 tl işçilik hariç o da yan sanayisi.
Tofaş işi olmuş demişsiniz ama kullandığım switch polo classic de kullanılan switch görüntü itibari ile kim gördüyse orjinal zannediyor ince ayar ile kapı yarım açık kaldığında bile aktif hale geliyor
 Kapı döşemesini delmek biraz hoş olmadı tabi ama minimum  500 tl mi yoksa 30 tl+döşemeyi delmek mi ?

« Yanıtla #18 : 23 Mayıs 2016, 00:30:01 »
açıkça konuşmak gerekirse dahice bir fikir olmuş, çünkü arabadan soğutan bir sorun bu golf 4'lerde. 15km/h'ta otomatik kilitlenme özelliğini açtırmıştım switch arızasından dolayı araba her 15km/h hıza geldiğinde şoför kapası kitlenip geri açılıyor tıkır tıkır ses bir de kolumu kıstırdım geçen sinirden kapıyı kıracaktım o kadar sinir etti. hafta içi birgün götürüp 100 lira verip yaptırmayı planlarken bugün sağ kapı hiç kilitlenmez oldu birden etti sana 200 lira...  :t kesinlikle bu işlemi boş bir zamanımda yapacağım harika bir çözüm yolu paylaşmışsınız tebrikler  :sevgi:
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

« Yanıtla #19 : 27 Mayıs 2016, 16:05:47 »
prokizya bunlardan sanırım aliexpreste vardı.gözüme çarptı benimde ön kapılarda sorun var solu yaptırdım 100 tl aldı 6-7 ay dayandı gene tık tık kilitlenip açılıp duruyo insanı sinir ediyo.bişey değil anahtar içerdeyken kilitlenecek diye korkuyom.

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
« Yanıtla #20 : 06 Temmuz 2016, 14:36:16 »
prokizya bunlardan sanırım aliexpreste vardı.gözüme çarptı benimde ön kapılarda sorun var solu yaptırdım 100 tl aldı 6-7 ay dayandı gene tık tık kilitlenip açılıp duruyo insanı sinir ediyo.bişey değil anahtar içerdeyken kilitlenecek diye korkuyom.
Doğru ben de oradan buldum zaten ama almadım.
Sağ ön kapı anahtarı hiç kullanılmadığından sorunluydu. Kilitini komple söküp kapıdan çıkarttım, kap içinde mazotla yıkadım tertemiz oldu yağdan arındırdım yerine taktım. Zamanım kısıtlıydı kilitin içini açmadım. Geniş bir vakit olsa denemek istiyorum. Ama şimdilerde yine bi tutuklu yapıyor kapı döşemesinde ki lamba bazen yanıyor bazen yanmıyor.

Çevrimdışı Sametdagli

Otomobil
    2001 Golf 4 comfortline
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #21 : 12 Temmuz 2016, 23:45:02 »
arkadaşım eline koluna sağlık bagaj kapağı ve söför kapısı problemi bendede vardı senin yaptığın uygulamaları yaptım düzeldi artık benimkide kapıyı açtığımda artık benimde iç aydınlatmalarım yanıyor :)

« Yanıtla #22 : 13 Temmuz 2016, 14:20:17 »
arkadaşım eline koluna sağlık bagaj kapağı ve söför kapısı problemi bendede vardı senin yaptığın uygulamaları yaptım düzeldi artık benimkide kapıyı açtığımda artık benimde iç aydınlatmalarım yanıyor :)
teşekkürler sizinde elinize saglık 😀

« Yanıtla #23 : 19 Eylül 2016, 15:44:31 »
15 gün önce bende söktüm yaptım şuan tıkır tıkır maşallah. 1 sene falan önce elektrikciye 100 lira verdim yaptırdım 6-7 ay kadar dayandı. demekki kendin yapman gerekiyormuşdüzeldi.
önce döşemeyi söküp kilidi çıkardım.kilidin içini würth sıvı silikon ile temizleyip yağladım.sorunun kilidin içinde biriken yağ ve kir kalıntılarından kaynaklandığını gördüm balata temizleme ile temizleyip komresörle basınçlı hava tuttum patır patır çıktı hepsi.tertemiz oldu. camıda sökmüş iken film çektim. kapının içinide basınçlı yıkama makinemle tertemiz yıkadım.kanallar çamur dolmuş neredeyse.daha önce su girmişti arabaya. diğer kapılarıda söküp aynı işlemleri onlarada yapacam bakalım.