Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf 4 için uygun hoparlör  (Okunma sayısı 54308 defa)

golf 4 için uygun hoparlör
« : 02 Ağustos 2007, 12:24:37 »
slm arkadaşlar
bende 2001 model vw golf 4 otomatik comfortline var geçen hafta sağ ön kapının cam kaldırma halatı atmış sanayide onu yaptırdım ancak sanırım yapan kaportacı tekrar takarken kapıdaki orjinal hoparlörü patlatmış. şuan tiz seslerde vonlama geliyor hoparlörü değiştimek istiyorum sizce aracıma uygun hoparlörün marka ve modeli nedir nasıl bişi almam lazım orjinal teybini kullanıyorum BLAUPUNKT(SANTA MONICA C50)

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
Ynt: golf 4 için uygun hoparlör
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2007, 12:32:52 »
teyple hoparlörün bi alakası yok. Orjinal hoparlör almak istersen daha çok servislerde bulabilirsin ama geçici bişey almak istersen Kadıköy Yazıcıoğlu vb. yerlerde 1 kapı hoparlörünü 6 - 7 ytl ye alabilirsin. 16 cm olucak.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2007, 15:13:36 »
iyi bir şey alıp ön iki kapıyı değiştirmek istiyorum ama hangi markanın hangi modelini alayım

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2007, 15:18:43 »
cadence yada kicker öneririm :tamamdir

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2007, 15:28:56 »
İyi birşey alayım demenin sınırı yok. Bunun ucu yok çünkü. Bütçeni belirtirsen daha rahat cevap alabilrisin. ;)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2007, 15:34:50 »
slm arkadaşlar
bende 2001 model vw golf 4 otomatik comfortline var geçen hafta sağ ön kapının cam kaldırma halatı atmış sanayide onu yaptırdım ancak sanırım yapan kaportacı tekrar takarken kapıdaki orjinal hoparlörü patlatmış. şuan tiz seslerde vonlama geliyor hoparlörü değiştimek istiyorum sizce aracıma uygun hoparlörün marka ve modeli nedir nasıl bişi almam lazım orjinal teybini kullanıyorum BLAUPUNKT(SANTA MONICA C50)

yakaladim seni :D
baska bir yere de yazmissin. :)

soyledigim gibi blaupunkt un verdigi bas ve tiz sesleri sony ve pionerrin o fiyatlara verecegi hoparlerden alamazsin.fiyatlari biraz ucuktur ama kaliteli hoparlordur.
16 cm lik alman gerekiyor.arkadaslarin dedigi gibi yetkili servislerde bulabilirsin ama fiyatlari epey tuzludur.disarda bulmanin yoluna bak.

bas onemli degil dersen sony ve pioneer tavsiye derim ama bass istiyorsan yanina bir de bas alman gerekir.bu da bagaj hacminin 1/4 kuculmesi demektir.

hadi kolay gelsin.

« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2007, 18:58:22 »
doğru halil kara  ;)
bir kaç yere daha yazdım çünkü hemen almak istiyorum ses canımı sıkıyor  100-150 arası bişi alabilirim pioneer TS-1711 baktım yeterli gibi ama sizlerden bilgi istiyorum

« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2007, 18:31:23 »
Ben de bu ses işiyle ilgilenmeye başladım biraz bu aralar.
Bir arkadaşım bana Mittiz diye birseyden bahsetti.
İsmi yanlis hatırlıyor olabilirim.Bilgisi olan var mı bu alet hakkında?

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2007, 19:09:59 »
mithatboun

mittiz diye adlandırdığın şey component.

Normal hoparlörden farkı, mid ve tiz i ayrı ayrı vermesi. Ama görünüş olarak bildiğin hoparlör.

Hoparlöre göre daha watt lı olurlar ve daha fazla ses verirler.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2007, 16:08:08 »
Benim tavsiyem öyle pahalı bi hoparlör almaman.Çünkü elindeki teybin çıkışları sadece 25w.En kral hoparlörleri taksan faydası yok.Ben de senin gibi merak sardım ve ses olayına girdim.Amfi midbass sub derken 1800 ytlye maloldu.Neyse bizimki biraz lüks oldu.sen eski tadı almak istiyosan herhangi bir markada 16 cm hoparlör veya komponent al.ama daha iisi olsun diyosan teybi mutlaka değiştirmelisin.Ki bu da işin başlangıcı:)

Çevrimdışı cenkkaya

• VW bir tutkudur
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2007, 11:34:46 »
kicker L7 en uygunu golf için

Kicker 'ı   olan konuşuyor kardeşim...    8)

« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2007, 13:09:00 »
Slm,

Tek kapı 1.8 lerde (1.6 larda da aynı olabilir) arka hoparlör boyutlarını bilen var mı? Aynı sorun bende sol arka için geçerli...

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2007, 14:49:13 »
Yazıyor zaten.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #13 : 19 Eylül 2007, 17:36:54 »
servise bi sor bence