Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 4 direksiyon kutusu ve pompası  (Okunma sayısı 29705 defa)

Golf 4 direksiyon kutusu ve pompası
« : 31 Ağustos 2008, 12:21:56 »
merhaba arkadaslar benim arkadasımda golf 4 var ve direksiyon kutusu yada pompası yag kacırıyor söyle anlatiyim ilk kacırdıgını anladıgımızda yag ekledik sonra bir baktık 2 gün sonra direksiyondan ses gelio ve sertlesiyor tekrar baktık yag azalmıs üzerine yine ekledik sonra o yag 1.5 gitti sonra tekrar direksiyondan ses gelince bi baktık boşalmıs tekrar koyduk ama 1 gün sonra tekrar boşaldıgını gördük hidrolik yagın simdi tekrar koyduk bakalım ne olacak anlamadıgım sey cok dengesiz bir kacırma mevcut bu araba hergün en az 50 km yapıyor ve bir yag koydugumuzda 1.5 ay gidiyor diger zaman koydugumuzda 1 gün gidiyor acaba sorun nedir direksiyon pompasımı yoksa direksiyon kutusumu.Acaba sizce bunun durumu nedir tamiri varmıdır tamiri bize ortalama ne kadara patlar bu konuda bize yardımcı olursanız cok sevinirim.İyi günler.

Çevrimdışı bulent

• 1994 SEAT TOLEDO 1.6 BENZİNLİ
Ynt: Golf 4 direksiyon kutusu ve pompası
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2009, 10:48:27 »
aynı sorun benim toledo aracımda var iki gündür oldu yolda giderken direksiyondan ses geldi ağırlaştı sanki başka bir motor çaılışıyormuş gibi her harekette daha kilitlenin ağırlaştı ve kaputu açınca ilave kutusundan dışarı attığını gördüm ilave ettim ama birkaç yerden kaçırıyor bir anda olacak işmi şimdi bilgisi olan varsa çözüm yolu nedir şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2009, 12:09:47 »
öncelikle yağ kaçağının  giderilmesi gerek
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2009, 12:10:26 Gönderen: nakres »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2009, 20:02:31 »
aynı sorun bende de var sanırım 2 gün önce baya derin bi çukura düştüm belediye saolsun kazıyo sonra öle bırakıyo neyse ardından direksiyondsan acayip sesler gelmeye başladı garip garip tepkiler veriyo hareket halinde direksiyonu çevirdiğim zaman direksiyon elimin altında vuuruyo resmen sanki bişiler biyerlere sürtüyo gibi cayır cuyur sesler var motor seside değişti geri geri giderken çıkan ses ileri giderkende çıkıyo yani ona benzer bir ses sorun nedir acaba herhangi bir yağ sızıntısıda görmedim.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2009, 23:31:23 »
aracınızın sağ tarafında direksiyon hidroliği yağ haznesinden yağ kontrolü yapın  ve bu şekilde aracınızı kullanmayın
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2009, 16:15:36 »
evt bugün ustama götürdüm direksiyon kutusu delinmiş yada patlamış öle bişiler olmuş yağ kaçağı da varmış fakat rotlardaki körüğün içine dolduğu için fark edememişim ben. arabanın sağ tarafı olduğu gibi yağ içinde. yenisi 1500 tl direksiyon kutusu. 1 yıl garantili tamiratını yapıyolarmış bakalım fiyat ne çıkacak kısmet artık.

Çevrimdışı bulent

• 1994 SEAT TOLEDO 1.6 BENZİNLİ
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2009, 20:07:32 »
pompa arızasıymış atf koyduk olmadı tamir edildi şuan sorun yok ama araç sola çekiyor birşey bulamadık bakalım o nedenmiş birde sulu jikleyi halletsek sorun kalmayacak

« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2009, 14:32:33 »
aracımın dağılan direksiyon kutusu 3 günlük servis maceresından sonra bitti nihayet. direksiyon kutusunun tornada tamiri, keçeler ve eğilen milin değiştirilerek krom kaplanması artı işçilik=410 tl ye mal oldu bana. ustamın söledine göre ömürlük olmuş.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2009, 16:57:09 »
İyi geçmiş olsunu ucuz atlatmışsın
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2010, 21:41:13 »
arkadaşlar direksiyon kutusu konusunda bir sorum olacak;

arabamın ön takımı,4 amortisörü değiştirdim,dirksiyonda hissettiğim lakırdı devam etti,
başka bir servise test ettirdim sesin direksiyon kutusundan geldiğini söylediler,
direksiyon kutusunun keçeleri eskimişmiş onlar değişecek vs. dedi
pzrtesi arabayı bırakmayı düşünüyorum.
tamir ettiren,yaptıran var mı? bu konuda tecrübelerinizi bekliyorum.
araba 112 000 de.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2010, 17:08:51 Gönderen: gültekin77 »
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2010, 10:34:31 »
Arkadaşlar ben daha önce sormuştum ama cevap alamamıştım. Direksiyon hidroliği nereden kontrol ediliyor ve ekleniyor? Bana bi yardımcı olun. Araba harektli iken direksiyon çevirdiğimde az bi ses çıkıyor. Birde dik rampada ağırlaşıyor.bende kontrol edeyim gerekirse ekleyeyim.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2011, 00:26:14 »
Direksiyon kutusunu yeni tamir ettirdim,
Şikayetim direksiyonda boşluk ve lakırdı vardı,
Yapılan işlem;direksiyon kutusu sökülüp tamir edildi,keçeleri değişti.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2011, 14:58:52 »
Direksiyon kutusunu yeni tamir ettirdim,
Şikayetim direksiyonda boşluk ve lakırdı vardı,
Yapılan işlem;direksiyon kutusu sökülüp tamir edildi,keçeleri değişti.
geçmiş olsun güle güle kullan
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2011, 15:51:40 »
arkadaşlar peki direksiyonu sonuna kadar çevirdiğimizde arabanın kendi kendine gaz vermesinin nedeni ne olabilir?