Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: araç soğukken gelen ses  (Okunma sayısı 15279 defa)

Ynt: araç soğukken gelen ses
« Yanıtla #14 : 18 Ocak 2010, 21:55:17 »
adem bey konyada mı götürdünüz ustaya aracınızı?
Konyadaysa hangi usta ?

Yerini falan tarif ederseniz sevinirim.15 tatilde konyada olcağım eğer usta konyada isi benimde birkaç problem var onları yaptırayım.

Yalnız usta, yaşlı sakallı biri.Yanlarında oğulları var.Önce onlar bakar.Benimkini oğulları bilemedi.Babalarına sevk ettiler.Sorunumu bilen babaları.işyeri vw oto klinik.Koordinatları: 37.90542,32.50260
Google earthden aynen yazdığım koordinatları girip ara yapın.Karatay sanayisinde.Navigasyon cihazınız varsa çok rahat bulursunuz.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2010, 21:56:10 Gönderen: ADEM252 »

« Yanıtla #15 : 18 Ocak 2010, 22:04:50 »
benim ses biryere sürtme sesi gibi.araç soğukken çık çık çık diye ses yapıyor.bugün ustanın biri devirdaim kömürleri sertleşmiştir o nedenle olabilir dedi.arabayı ustaya götürene kadar  ses kesiliyor zaten.

Syn thebad, araç soğukken çık çık diye gelen bir ses var.Şayet benim tahmin ettiğim ses ise,kaputu açınca cam silecek su tarafında ama kaputun üst tarafında(polen filltresine yakın), oksijen sensöründen dolayı geliyor ve normal bir sestir.Sonradan o ses kesilir.Eğer tahmin ettiğim bu ses ise, hiç birşey yok.Rahat olun.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2010, 22:11:02 Gönderen: ADEM252 »

« Yanıtla #16 : 19 Ocak 2010, 08:25:40 »
arkadaşlar teşekkür ederim ilgiliz için.cuma günü inşaallah konyada olacam.hem kendi ustama hemde adem252 adlı arkadaşım tarif ettiği yere götürecem.dediğiniz gibi daha öncesinde aracı bilgisayara bağladıklarında oksijen sensörü arızası vermişti.inşaallah ciddi birşey olmaz ve yolda kalmayız.tek korkum triger kayışı ile bir sorun olupta arabaya ağır masraf açması.

« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2010, 09:06:05 »
Bu ses bende de her zaman gelen bir ses degil. Zaman zaman geliyor. Zaten pencere filan aciksa duyabiliyorsun.

Trigger ile alakali bir durum degil anlattigina göre.

arkadaşlar teşekkür ederim ilgiliz için.cuma günü inşaallah konyada olacam.hem kendi ustama hemde adem252 adlı arkadaşım tarif ettiği yere götürecem.dediğiniz gibi daha öncesinde aracı bilgisayara bağladıklarında oksijen sensörü arızası vermişti.inşaallah ciddi birşey olmaz ve yolda kalmayız.tek korkum triger kayışı ile bir sorun olupta arabaya ağır masraf açması.

« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2010, 17:26:53 »
Arkadaşlar bende yeni triger seti, devirdaim, ve bütün agır bakımını yeni yaptırdım. önceden böyle bir ses yoktu. bakımlar yapıldıktan sonra gelmeye başladı. tak tak vuruyor gibi. özellikle 1. 2. viteste yokuş yukarı veya 3000 devir üzeri oluyo. triger kapagından şüpheleniyorum. kaç ustaya gittim bişey çıkmadı. bulacaz sonunda bakalım

« Yanıtla #19 : 20 Ocak 2010, 18:00:04 »
Arkadaşlar bende yeni triger seti, devirdaim, ve bütün agır bakımını yeni yaptırdım. önceden böyle bir ses yoktu. bakımlar yapıldıktan sonra gelmeye başladı. tak tak vuruyor gibi. özellikle 1. 2. viteste yokuş yukarı veya 3000 devir üzeri oluyo. triger kapagından şüpheleniyorum. kaç ustaya gittim bişey çıkmadı. bulacaz sonunda bakalım

sente ayarını düzgün yaptılar mı acaba?
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #20 : 20 Ocak 2010, 19:06:20 »
sayın cemele,
dediğin sesi biliyorum ama benim ses farklı motor ve triger arasından geliyor.

sayın maverick,
sente ayarını sordum, sente ayarında sorun olsa arabanın çalışması düzgün olmaz dediler.ısınınca arabanın çalışmasında sorun yok.

bende bulursam en kısa zamanda burda paylalaşacam arkadaşlar.trigerden dediler ses, triger ve bilyalar değişti ama ses kesilmedi.araç 1 gün çalışmayınca yapıyor.ısınınca kesiliyor.cuma günü konyaya gidecem yolda birşey olur mu diye kara kara düşünüyorum. konyada inşaallah çözüm bulunur.

« Yanıtla #21 : 23 Şubat 2010, 17:39:21 »
arkadaşlar triger bilyası ve devirdaim değişti sorun çözüldü.yalnız triger setini 2 sefer değitirmek zorunda kaldım ama sorun şimdilik bitti gibi.