Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Geri Vites Aydınlatması  (Okunma sayısı 9587 defa)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
Geri Vites Aydınlatması
« : 20 Ocak 2009, 12:06:52 »
arkadaşlar arabamı geri vitese taktığm zaman geri vites aydınlatması kafasına göre bi yanıyo bi yanmıyo bunun sebebi nereden kaynaklanıyo olabilir. ampuller sağlam kontrol edebileceğim bir yer varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
Ynt: Geri Vites Aydınlatması
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2009, 12:26:08 »
geri vites müşürü arızalı olabilir.

« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2009, 13:11:24 »
bende de geri vites musiri arizasi cikmisti... temassizlik yapiyordu, sanirim yayi bozulmustu.

iceride basit bi mekanizma var tukenmezkalem gibi, geriye taktiginda musirin yayini ittirip geri vites lambasi icin devreyi  tamamliyor.

musirin fiyati 20-25 ytl orj vw icin. (yaklasik 1 ay once)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2009, 20:48:58 »
bu müşirin tam olarak yeri nerededir biliyomusunuz arkadaşlar, belki mekanik bir problem vardır kurcalarsam geçebilir diye düşünüyorum olmazsada değiştirtirim. bu ara ufak tefek şeyler birikti hepsini hallettirsem iyi olacak gibi.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2009, 14:27:03 »
geri vites müşürü şanzımanın üzerinde olması lazım.

« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2009, 23:41:32 »
elektirikciye 5 dk uğra halleder spreyi var sıkılıyo

« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2009, 18:56:25 »
benimki hiç yanmıyordu müşürü değiştirdim şimdi canavar gibi

« Yanıtla #7 : 04 Mart 2009, 19:26:45 »
müşürün bozulmuş aynı sorun bendede vardı...
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2009, 08:22:18 »
problem çözüldü arkadaşlar, müşiri yerinden söküp tekrar taktık artık sorun yaşamıyorum. muhtemelen müşirin üzerindeki kabloda bi sorun vardı söküp takma esnasında temas sağladı onun için problem yapmıyo. bu müşir denilen parçada oldukça garip bujiyi andıran bi görünümü var motor bloğuna giren kısmının altındada küçük bir bilye konumlandırılmış geri vitese takınca içerdeki bir aparat o bilyeye temas ediyor bilye yaylı bir mekanizma ile yukarı doğru esniyor bu aradada gelen kablonun uçlarını kısa devre yapıp lambanın yanmasını sağlıyor sanırım.
saygılar...