Gönderen Konu: Gol4 ü nasıl yükseltirim?  (Okunma sayısı 15941 defa)

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
Ynt: Gol4 ü nasıl yükseltirim?
« Yanıtla #28 : 19 Şubat 2009, 21:04:51 »
Teşekkür ederim, bu arada sizin 'çok az kişiden bu problemi duydum ' demeniz bu işi çözmemde çok etkili oldu, ben eskiden tüm golfler alçak sanıyodum..

bende alt sürme hadisesini çokça yaşıyorum maalesef...haftada 1 kesin...ama metal karter muhafazam var,o yüzden bi vurmaya göre sürtme daha az sorun  gibi geliyo..hepsinden önemlisi ben de genelde golfler böyle diyordum bu konuyu görene kadar...benim ön teker ve çamurluk arası tam 3 parmak(5,en fazla 6 cm yani şu an),acaba genelde nedir bu oran?1,5 yıldır araç bende,jant yay vs uygulatmadım hiç...benden önce mi bi uygulama yapıldı bilemiyorum...yolda şeridinde giderken,kamyonların asfaltta yaptığı yolun ortasındaki tümsekçiklere bile sürtüyo muhafazam bazen...o derece yakın altı yani...tüm dikkatime,en önemlisi frenlemeye bile özenirken sürtmeler oluyor ama sanırım bende şu takozları göstersem iyi olcak...alçak araba bunlar diiyodum ama o kadar da alçak olmamalı demekki...mi??

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #29 : 19 Şubat 2009, 23:13:25 »
ben rize nin köyünde çalışıyorum. aracı kollamadan yani çukur ve tümsekler de frene basarak girerseniz rahat vurursunuz. ancak bozuk satıhta aracı engebeye gelmeden yavaşlatıp ayagınızı tam engebede frenden çekerseniz kolay kolay vurmazsınız.
      aracın süspansiyonu yumuşak ve konfor ağırlıklı olduğu için aracı mümkün olduğunca esnetmeden kullanmak lazım :tamamdir

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 19 Şubat 2009, 23:22:09 »
birde sunu belirtmek istedim bazı kişiler seyir halindeyken bi cukur,set,engebe vs gördugunde frene asılıyor ve kayan araba bu engele gelındıgındede fren bırakılmıyor örn.seyir halındeyken bi cukur gördünz ve durmanız mümkün degil frene basıyosunuz araba kayıyor ve kilitlenmiş olan tekerler bu çukura giriyor buda ön takımlara ciddi zarar veriyo benim tavsiyem böyle durumlarda kayan arac kaymanıza sebeb olan engele gelindiginde freni bırakın ve tekerler serbest kalsın ön takımlar birebir darbeye maruz kalmasın

Çevrimdışı ersin akgül

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Şubat 2009, 20:12:59 »
kardes nasıl bı etkısı oluo tampona kasıse arabanın onunu denk getır 1cmyuksekte kalıo ama koruma takılı halde getır tam deyıyo onun ıcın takmıorum etkısı burası ıkıncısı ıse ben korumayı sokelı baya oldu bı kere bıle daha alt tarafını vurdumu hatırlamıorum ama koruma varken heryerde bı ses gelıo haa ben faydası yok felan demıorum sadece altını vuruyorum dıyenlere sokup denemelerını soluyorum buda benım tercıhım vuranlar bı denesınler kac kere vurcaklar arabanın altını koruma demırı olmayıp hıc golfde karteli kıran olmusmu bıde onu merak edıorum

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Şubat 2009, 01:53:22 »
kasis,çukur vs yaklaşırken frenleme mevzusuna kesinlikle katılıyorum,ve bizzat uyguluyorum,frenden ayağı çekmek lazım ki arabanın yere yaklşan önü engelle muhatap olmasın,yani kasisten hemen önce frene basma bırakılmalı..ancak benim sıkıntım bu değil,normal şeritte giderken asfaltın ortasındaki bi bombeye sürtme,yavaş giderken yine asfaltın bi dalgasında sürtme falan filan...yani frenle alakası olmayan ve sürteceğini hiç düşünmeyeceğin yerlerde karterden gelen o cozurt sesi yaralıyo ve üzüyo beni:))neyse sanırım benimki fazla alçak,bi oynama olmuş olabilir galiba...

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 22 Şubat 2009, 11:57:24 »
dün bi bora gördüm bizimevinönündeki sokak yokuş bı yol ve bora yukardan geldıgı icin alt tarafında sarkan motor alt muhafaza kapagını sarkmısoldugunu farkettım ve evin önundekı setten yavas ca gecmesıne ragmen o sarkık olan koruma surttu bunu bi göz önune alın derim bide arabanın yaylarının ömrü bitmis isede olur en ufak kasısde ömrü bittiginden dolayı salınımı gevsek olan yaylar fazla sekeceginden kasısde aracın altı yolan yakınlasabılır ve surter die biliyorum