Gönderen Konu: Gol4 ü nasıl yükseltirim?  (Okunma sayısı 15926 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Gol4 ü nasıl yükseltirim?
« Yanıtla #14 : 12 Eylül 2008, 10:50:41 »
Geçmiş olsun tekrardan.
Yol tutuşun da değişmiştir.
Keyifli sürüşler :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Eylül 2008, 09:45:52 »
Teşekkür ederim, bu arada sizin 'çok az kişiden bu problemi duydum ' demeniz bu işi çözmemde çok etkili oldu, ben eskiden tüm golfler alçak sanıyodum..

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Eylül 2008, 10:36:36 »
Yardımcı olabildiğime sevindim.
Biraz agresif bir cevabım olmuş ama idare et çünkü gerçekten bana jip gibi geliyor :D

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Eylül 2008, 09:03:36 »
koray sana katılıyorum fip yorumunda ama işte ist tam yetiyor bu yükseklik

Çevrimdışı psh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Eylül 2008, 09:25:37 »
koray evet yaa benim arabada jantlardan sonra bana jeep gibi geliyo gözü kör olsun paranın alamadık yayları...

Çevrimdışı mke

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Eylül 2008, 21:18:34 »
arkadaşlar bende bu siteye yeni üye oldum ve üye olduğuma da çok sevindim. bende de 99 golf var ve bende arabanın altını vurmaktan bıktım zannedersem benim aracında sorunu sizin bu konuşmanız sayenizde çözüldü anlaşılan benim aracında takozlarda problem var. bu arada arkadaşlardan biri 2 -3 kişi den duyuyorum yazmış altını vurma olayını ama ben ustaya sorduğumda bunların genel problemi diye cevapladı anlaşılan ustayıda değiştireceğiz 2 sefer koruma sacı düzelttirdim. Burada  bilgisini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Eylül 2008, 09:26:58 »
Bu arada yakınlarda gittiğim bir özel servis bu kadar işi boşuna yaptığımı, sadece dizel golf amortisörü takarak ta bu sonuca ulaşabileceğimi söyledi, ama ben çoktan yaptırmıştım işlemleri, aynı problemden muzdarip olan arkadaşlara duyurulur..

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Eylül 2008, 12:07:28 »
Öyle çakma iş yapacağına işi sağlama almış oldun bence.
Bütün amortisörleri değiştiririm diyorsan anlarım.
Bence delilik öyle dizel amortisörü takmak.
Dizeller daha ağır olduğu için amortisörler ona göre.
Boşuna arabayı savutturacak bi de.
Ben öyle servisin .....   :bekleriz: :bekleriz:

Çevrimdışı Owuth

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 25 Ocak 2009, 23:37:26 »
Aynı dertten bende şikayetciyim arkadaslar 3 - 4 kişi arabada varsa eyvay bi yerden unutarak gectiysen sesi dinle !! :(

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 26 Ocak 2009, 21:07:27 »
ARKADAŞLAR....Golf4 üretildiğinde karter muhafazı üzerindeyken satışa sunulmuyormuş .Mesela benim golfün önceki sahibi karteri yüksek bir yere çarpmış daha sonra serviste karter muhafası takılmış golfve boraların ön tarafları bundan dolayı alçak ,karter muhafası aracın ön kısmını dahada alçaltıyor zaten aracın arkası yüksek 4,5 kişi binmekle arkasını sürtemezsiniz tümseklerden sert geçerseniz ancak ön tarafını vurursunuz,karter muhafazası varsa hiç sorun yok....Ayrıca lastik ölçüsü 195 65 15 dışına çıkarsanız aracınız alçalır...HEPİNİZE KAZASIZ SÜRÜŞLER.
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı ersin akgül

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Şubat 2009, 23:52:43 »
o zaman en ıyısı muhafazayı sokmek bende taktırmayı dusunuodum en ıyısı taktırmamak zaten modıfıye tampon var onuda taktırsak yere sıfır olur herhalde

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Şubat 2009, 09:48:32 »
     Aracım alçalacak diye muhafazayı sökün de görün bakalım başınıza neler geliyor :) benim muhafazam var dediğiniz gibi de aracım 2-3 cm alçaldı ancak altını vurup karteri kırmaktan veya çatlatmaktan çokd aha iyidir,şimdi en azından ön kısmı yere vurunca fikrim rahat çünkü biliyorum ki muhafazam var..
       bu yüzden aracım yükselsin diye muhafazayı sökmek pek de akıl karı bir iş değil..saygılar..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı ersin akgül

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Şubat 2009, 22:17:44 »
pekı kardes muhafazan demırmı plastıkmı benımkı plastıktı soktum attım demır alcam dıe tampon yuzunden takamadım senın muhafazan ne oldunu solermısın

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 19 Şubat 2009, 08:04:08 »
      Benim muhafazam demir, plastik cisimleri muhafaza olarak biliyorsunuz veya motoru koruduğunu düşünüyorsunuz ancak onun gerçek amacı motorun ısısının, ani bir artış veya azalış olmasın diye alltan gelen hava akımını azaltmak için takılmış bir alettir,bu yüzden ona karter muhafaza demek yanlış olur, 
        ersin akgul hocam tamponun nasıl bir etkisi olabilir ki! eğer tamponun alçaksa muhafaza yukarıda kalabilir,tampona bağlanan direkleri hafif yükseltebilirsin..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..