Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Göçük Düzeltme  (Okunma sayısı 8845 defa)

Göçük Düzeltme
« : 10 Haziran 2008, 21:38:34 »
Arkadaşlar selam,
Dün sabah garajda arabayı park ederken salaklığım tuttu gene ve sağ ön çamurluğu kolonun köşesine sürttüm, kendime etmediğim hakaret kalmadı. Neyse, daha sonra internetten inceledim ki, bu gibi boyası bozulmayan göçükleri, gerek içten ittirerek, gerek dıştan çektirerek düzeltiyorlarmış, bayağı resimlerle falan göstermişler orijinal haline getiriyorlar (baktıklarım yabancı sitelerdi gerçi). Arkadaşlar aranızda buna benzer bir deneyim yaşayanınız var mı, yani böyle bir göçük hiç düzelttirdiniz mi, ne dersiniz. Çamurluk olduğu için arkası boş yani arkadan müdahale edilebilir ama nerede nasıl yaptırılır, tamamıyle işçilik isteyen bir iş olduğu için işçilik konusunda neresi iyidir, bilen var mı? Bu arada ben Ankara dayım, kendim de inceleyeceğim, görüşmek üzere...
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2008, 21:43:55 Gönderen: G60 »

Ynt: Göçük Düzeltme
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2008, 21:49:02 »
Dostum Ankara'da sana önerebileceğim bir yer var ama eğer çamurluğun kırılma noktalarına yakınsa çektirme (vakumlu düzeltme de denir) uygulanamaz. Ama düz bir noktasıysa ve sac kırılması olmadıysa vakum uygulanabilir. Çekiçle vb düzeltilebilecek gibiyse denenebilir ama boyayı çatlatma ve dalgalı görünme riski var. Yine de en güzeli bi gidip göstermek bence, buradan ezbere konuşmuş oluruz foto vb de olmadığı için..
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2008, 00:35:22 »
öncelikle geçmiş olsun.
evet boya zarar görmediyse, vakumla göçük düzeltilebiliyor.
ama bu göçüğün nerde ve nasıl bir göçük olduğuna bağlı.
yetkili servisler bu işi iyi yapıyor diye duydum,
ama bir oto boyacısına gösterirseniz en azından vakumla çekilebilir mi diye bir bilgi verir.
biz ne desek boş, resim falan olmadığı için.

« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2008, 16:13:25 »
Arkadaşlar selam,
Hafta sonu Ankara daki kaportacıları dolaştım ve hep olumsuz sonçlar aldım. İnternet üzerinde benimkine benze birsürü göçüğü düzeltmişler ama gidip sorunca olmaz diyorlar. Autoking denen yere gittim ve oraya 2. araba götürüşüm, onlar da macunlanıp boyanması gerekir dediler. Onu zaten sanayideki kaportacı da yapıyor, peki bu kadar özelliği olan autoking neyi yapıyor, anlamadım. Sanırım bira uğraşlması lazım ve bizim ustalar da uğraşmaktan kaçıyorlar, yoksa bence yapılmayacak iş değil. Teşekkürler