Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: giderken frene bastım arabam stop etti yardım  (Okunma sayısı 8794 defa)

giderken frene bastım arabam stop etti yardım
« : 13 Mart 2008, 09:12:50 »
dün akşam florya belediye tesislerine giren ışıkla ayrılmış cebe girmek için sağ yaptım yol birat bozuktu ve durmak içinde frene bastımki asla çok hızlı araç kullanmadığım yavaş yavaş duracağım mesafeden basmaya başlarım  ve birden araç stop etti daha öncede bir kere olmuştu ben buradaki ustam bilgisayarda ekranında servis yazısı belirmişti onu sildirmek için gittiğindedde bir sorun olmadığını söyledi ama ben rahat değilim sizce neden olabilir he birde bu sorun olduktan sonra akü lambası yanıyor ama sonrasında tık demeden çalışıyor bunu da söyleyip ayrıyetten elektirikçiye götürmüştük şarjdada bir sorun olmadığını ama akünün zayıflığından bahsetmişti ama zayıflık hakıında hiç bir emare yok ne farlarımda bir ani hızlanmalarda renk farkı nede soğuk havalarda kullanmasamda bir süre sonra tık demeden çalışmama gibi bir sorun yaşamıyorum sizce nedeir ne yapmalıyım bir kaç parça işim var salıncak ve amortisör değişiminden sonra acaba yetkili servise mi gideyim yoksa özel bir vw servisinemi göstereyim nedersiniz. :(

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: giderken frene bastım arabam stop etti yardım
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2008, 15:42:31 »
bence araç çalışırken akü göstergesi yanmıyorsa ve ilk marş bastığında rahat alıyorsa akü problemi değildir. ki araç çalışırken araç aküyü kullanmadığından akü ile değil şarj dinamosu ile alakalı bir problem olabilir. geçmiş olsun :saygılar

« Yanıtla #2 : 13 Mart 2008, 16:06:54 »
baktırmıştım onda sorun olmadığını söylediler elektirikçi

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2008, 16:10:48 »
O servis bu servis değil önemli olan ustanın gerçekten usta olması.. Yani arabanın stop etmesi , belki rolanti ayarındandır diye düşünüyorum. Aniden düşmüşse...

« Yanıtla #4 : 15 Mart 2008, 09:13:07 »
aynen emre bir abim almanyadan geldi kouşma arasında geçti alm taksi şirketi vardı genel olarak bazı sorunları yaşadıkları için konuyu anladı mersedes olsa hene yerini gösteririm dedi ama vw yerini bilmiyorum vestinhouse diye bir ünite bu inütede emme ve pompalama yapan bir işlev varmış frene devri etkiliyormuş ondan dolayı oluyormuş devri çok düşürüp stop ettiriyormuş ondan dolayı bugün arabayı bir sileceğim dışını o arada çalıştırıp motor ısındıktan sonra devri kontrol edip sonra ona göre salıncak ve amortisörleri değiştirince on uda yaptırırım
bu arada devrin düşmesine o pompalarkirlikten de hafif tıkanmalar oluıyormu ondanda olurmuş ama ben devre bakacağım çünkü otomatiklerde genelde devir düşüklüğünde oluyormuş.
herkese teşekkürler yardımlar sayesinde bu sorunda halloldu. :D :D

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #5 : 15 Mart 2008, 22:49:44 »
Evet devir düşüyordur :D

« Yanıtla #6 : 18 Mart 2008, 09:01:38 »
otomatik 1.6 rolanti devri kaç olması gerekir benimki normal 800 devirde duruyor ona göre çalışmayapacağım

« Yanıtla #7 : 18 Mart 2008, 13:36:15 »
mrb  arkadasım aracın bogaz kelebegı kırlı ıse rolantı ayarında sıkıntı yasarsın ustana gıttıgınde bogaz kelebegını temızlettırp adaptasyonunu yaptırman gereklı hararet musurunede baktır aynı zamanda sorunun cozulecektır

« Yanıtla #8 : 19 Mart 2008, 12:38:22 »
benim araçta 1.6 rolanti 900 ü gösteriyo normalide 900 diye biliyorum ama sen bi ustaya sor
Büyük imza...

« Yanıtla #9 : 28 Mart 2008, 09:10:13 »
benimki otomatik yalnız bunların rolanti farkı olabilir

« Yanıtla #10 : 28 Mart 2008, 09:11:33 »
boğaz kelebeği temizlenmesi yada değişmesi işlemi servistemi yapılır yoksa ustam yapabilirmi bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #11 : 30 Mart 2008, 04:34:31 »
benim araçta 1.6 rolanti 900 ü gösteriyo normalide 900 diye biliyorum ama sen bi ustaya sor

Normali tam 800...

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2008, 13:43:30 »
otomatik 1.6 rolanti devri kaç olması gerekir benimki normal 800 devirde duruyor ona göre çalışmayapacağım

[/quote
kullandığınız yakıta dikkat edin 97-98 oktan benzinlerde bu tip problemler çıkıyor. 95 oktan benzinle denemenizi tavsiye ederim
]

« Yanıtla #13 : 31 Mart 2008, 08:27:53 »
95 kullanıyorum diğerlerine pek gerek duymuyorum çünkü 95 oktan onlarda yok içinde katkı var falan ama resmiyette 95 olarak geçiyor
100 oktan dedikleri 97 oktan bundan dolayı gerek yok bu oktan meselesine kafa yormayı özel olarak bilgi vereceğim