Gönderen Konu: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar  (Okunma sayısı 69258 defa)

Çevrimdışı idikut58

• VATANSEVER
    • Profili Görüntüle
gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar
« : 09 Ekim 2011, 15:09:07 »
Merhaba üstadlarım aracımdaki ve benzer araçlardaki bi sorun.tüptede benzindede gazdan ayağımı hassa bi şekilde çekmeme rağmen akıp gitmiyo motor yığılıyo silkeleme yapıyo sebebi nedir?masrafı ne olur bilgilendirirseniz sevinirim.(golf 4 sr 1.6)
BİLSEYDİ MECNUN WOSWOS SEVGİSİNİ,SEVERMİYDİ HİÇ LEYLA ZİLLİSİNİ (ALINTIDIR:)

Çevrimdışı bmutlu

• Profili Görüntüle
Ynt: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2011, 20:50:01 »
aynı olay bende de var ayagımı mesela 4. viteste hafifce gazdan cekince one dogru tak tak diye silkeliyo gecen arabayı gosterdim genel olarak ama arabada hiçbi sorun yok herşeyi normal dediler geri vitesteki sesi bile soylediler ama boyle bişeyden bahsetmediler gezdik dolaştık ama bi sorun yok gidişinde dediler

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2011, 22:18:13 »
bunu hep merak etmişimdir, genelde zamanla çoğu arabada oluyor gazdan çekince silkeleme.sebeplerden biri fincanlar, ama birden çok şey sebep olabiliyor, Allah karşılaştırmasın

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2011, 22:42:46 »
Arkadaşlar aracınızın ön düzen,salıncak burçları ve motor takozlarını kontrol ettirin derim.
03.06.2005

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2011, 08:43:08 »
genelde salıncak burçlarından yapıyor benim başıma geldi 6 ay sallanarak gezdim
sonunda genel bakımda usta ortaya çıkardı halloldu inanın parça değişince çok farkediyor :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı idikut58

• VATANSEVER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2011, 15:56:59 »
genelde salıncak burçlarından yapıyor benim başıma geldi 6 ay sallanarak gezdim
sonunda genel bakımda usta ortaya çıkardı halloldu inanın parça değişince çok farkediyor :)
salıncak burcu dediğiniz tablalardaki burçlar değil değilmi.eğer öleyse tablaları burçları ile birlikte yeni değiştirdim.

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2011, 12:11:11 »
Azda olsa benim araçdada bu problem hafif var. Usta bu parçanın değişmesi bakılması lazım dedi.
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-17176-Volkswagen-Golf-4-Sanziman-Kulagi-1998-2004.html
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2011, 13:32:09 »
benimki klima sıcaktayken yapıyor :) kapatınca kesiyor soğuktaykende yapmıyor

Çevrimdışı idikut58

• VATANSEVER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2011, 16:59:47 »
Azda olsa benim araçdada bu problem hafif var. Usta bu parçanın değişmesi bakılması lazım dedi.
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-17176-Volkswagen-Golf-4-Sanziman-Kulagi-1998-2004.html
şanzuman kulağımı hocam ucuzmuşta eğer öleyse hemen değiştireyim. lütfen bilgisi olanlar yazsın..teşekkürler

Çevrimdışı mgg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2011, 19:18:56 »
arkadaşlar aynı dert bendede vardı ıkı ay once şanzuman kulagını degıstım yerli takmışlar.daha kötü oldu 2 ay öle gezdım en sonunda gecen hafta degıstım ve çok şey farketti.şimdi çok az bir vuruntu var oda gaz pedalımdan kaynaklıo sanırım biraz bosluk var.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2011, 23:25:49 »
Arkadaşlar aracınızın ön düzen,salıncak burçları ve motor takozlarını kontrol ettirin derim.

Bunlarda sorun yoksa şayet çok üzgünüm ama,şanzuman veya diğer adıyla vites kutunuzun gözden geçirilme zamanı gelmiş demektir. :-[
03.06.2005

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2011, 01:37:45 »
arkadaşlar mk4 cüler ne yapıyor diye bakim dedim. benim borada ki sorun şöyle ; vites te giderken ayağımı aniden gazdan çekiyorum çakılma şeklinde yavaşlama oluyor vuruntu ses vs yok usta benzinli arabada normal dedi ama yanımdaki yolcu gaza basıp basmadığımı anlayacak şekilde hissettiriyor bu sorun mudur? yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı idikut58

• VATANSEVER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2011, 10:23:14 »
arkadaşlar mk4 cüler ne yapıyor diye bakim dedim. benim borada ki sorun şöyle ; vites te giderken ayağımı aniden gazdan çekiyorum çakılma şeklinde yavaşlama oluyor vuruntu ses vs yok usta benzinli arabada normal dedi ama yanımdaki yolcu gaza basıp basmadığımı anlayacak şekilde hissettiriyor bu sorun mudur? yorumlarınızı bekliyorum.
ustam tamda biz o sorundan bahsediyorduk.sorun hemde bal gibi sorun usta resmen sallamış diğer benzinli arabalarda neden yokta bizim arabalarda var.

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Ekim 2011, 20:22:42 »
görünüşte hiç bir problem yok sorun yaratacak bişey gibi görünmüyor tabi bu sadece düşünce ve alıştım artık gaza basmadığım da boşa atıyorum.