Gönderen Konu: frene basılnca gelen ses  (Okunma sayısı 2712 defa)

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
frene basılnca gelen ses
« : 28 Ekim 2012, 10:00:19 »
99 golf comfortline  otomatik aracım var,bir haftadır frene basınca tuhaf bir ses çıkartıyor,sanki böyle florasanların ilk yanarkenki çıkarttığı elektrik sesi gibi,fren pedalında da hissediyorum titreşimi.Ama  10 basışta 1 kere oluyor bu ses,uyarı lambalarından biride yanmıyor,frene tam basınca değilde yarım basınca oluyor.Tamirciye gitsem nasıl anlatacağımıda bilmiyorum.Nedenini bilen var mı acaba???
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2012, 10:01:09 Gönderen: emirdede »

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Ynt: frene basılnca gelen ses
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2012, 11:30:51 »
disklerin ne durumda ?

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2012, 12:08:13 »
disklerin ne durumda ?

hiç bir bilgim yok malesef,dışardan bakınca anlaşılır mı?

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2012, 12:16:17 »
çelik jant ise ve balataların diskerin görünüyorsa bitip bitmediğini anlayabilirsin içerisi görünmüyorsa bir baktır derim

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2012, 22:53:33 »
balatalar iyi görünüyor,bugün o sesi çıkartmadı hiç.İnşallah bidaha olmaz

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2012, 17:42:14 »
Balataların iyi durumda olabilir.Ancak disklerin ısınmasından kaynaklanan ani frenajlarda disklerin eğrilmesi hatda çatlaması gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor.Özellikle ferene anı basıldıgında olusan ısı,birde bununla beraber frenle bır cukura gırdıgın zaman disklerinin eğrilmemesi neredyse ımkansız.Azda olsa disklerinin eğrildiğini ve ısınınca bunun etkısını hissettıgını dusunuyorum.Daha kötü olmadan tornada düzeltebilirsiniz.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2012, 18:02:40 »
Balataların iyi durumda olabilir.Ancak disklerin ısınmasından kaynaklanan ani frenajlarda disklerin eğrilmesi hatda çatlaması gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor.Özellikle ferene anı basıldıgında olusan ısı,birde bununla beraber frenle bır cukura gırdıgın zaman disklerinin eğrilmemesi neredyse ımkansız.Azda olsa disklerinin eğrildiğini ve ısınınca bunun etkısını hissettıgını dusunuyorum.Daha kötü olmadan tornada düzeltebilirsiniz.
İlgin için teşekkür ederim,aslında daha çok soğukken ve kökleyince değilde yarım basışlarday apıyordu bu sesi ama 1 haftadır kesildi ses.Yalnız şöyle bişe var frene basılı halde direksiyonu çevirince sanki jantın arasında dal parçası varmış gibi bir sesler çıkıyor.Tamirciyede gidemedim büyük ihtimalle bu anlatışla anlamaz zaten  ;D