Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: fazla yakıt harcama sorunu ve ciğ benzin kokusu  (Okunma sayısı 3700 defa)

fazla yakıt harcama sorunu ve ciğ benzin kokusu
« : 20 Kasım 2015, 20:39:13 »
herkese hayırlı forumlar arkadaslar aracımda değişik bir sorun ile karşı karşıyayım aracım 1.6 16v AZD MOTOR KODLU  gecen hafta 100 tl benzin aldım ilk çubuk çok güzel km yaptı tam değerindeydi. dün aracıma bindim ve işe gidip gelirken aracta yoğun bir şekilde gaza yüklenince çiğ benzin kokusu veriyor içeriye ve yakıt harcamasıda çok fazla şekilde arttı 60km yolda 6 litre benzin harcadı sebep nedir saygılar :'(

not:ARACTA LPG YOK
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2015, 20:40:34 Gönderen: bermuda24 »

Çevrimdışı alperyüksel

• Otomobil
    golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
Ynt: fazla yakıt harcama sorunu ve ciğ benzin kokusu
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2015, 22:30:33 »
Merhabalar. Çiğ benzin kokusu genellikle boğaz kelebeğiyle ilgili bir sorun olduğunda ortaya çıkıyor diye biliyorum.Tabi sorun boğaz kelebeğiyle ilgiliyse başka belirtilerde görülebiliyor rölanti dengesizliği gibi.Benim tahminim bu yönde. Sorunu çözdüğünüzde yapılanları buradan paylaşırsanız iyi olur.
Hayırlı geceler...

« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2015, 21:58:04 »
arkadaslar  sorun çözüldü bugün kaputu actım motora giden parmak kalınlığındaki benzin hortumu patlamış ve cesmeden akar gibi benzin boşa dışarı akıyordu hemen hortumu değiştirdim  verilmiş sadakamız varmışki olası bir yangın cıkmadığı için dua ettim

Çevrimdışı alperyüksel

• Otomobil
    golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2015, 22:14:42 »
Geçmiş olsun. Neyse ki büyük bir sorun yaşamadan fark edip düzeltmişsiniz. Adınıza sevindim.Demek ki benzin kokusu aldığımızda ayrıca dikkat etmemiz ve anında müdahale etmemiz gerekiyormuş.
Hayırlı geceler...

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2015, 23:17:24 »
Geçmiş olsun, yaşlanınca arabalar herşey beklenebilir, parçaların ömürleri birer birer bitiyor.