Gönderen Konu: Yağmur Sensörü  (Okunma sayısı 7970 defa)

Çevrimdışı sufi

• Profili Görüntüle
Yağmur Sensörü
« : 06 Aralık 2008, 23:37:52 »
arkadaşlar donanımlar kısmından baktım 2001 comfortlinelerde yağmur sensörü var diyor ama ben bir türlü çalıştıramadım. yardımcı olur musunuz lütfen...

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Yağmur Sensörü
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2008, 23:43:35 »
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı sufi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2008, 18:53:19 »
arana yaptım zaten ama ben benim merak ettiğim 2001 comfortlineler de standart değilmi yağmur sensörü? Ben kolu yukarı kaldırdığımda yağmur yağmasa da çalışıyor silecek

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2008, 22:19:11 »
Sufi arkadasım o kolu bir kademe cıkartacaksın eger camında nem varsa calısır ilk çalıstırma harıcınde anlacaksın eger yagmurlu havada dikkat edersen daha rahat anlayacaksın ilk basta bende anlamamıstım :D

Çevrimdışı sufi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2008, 00:14:02 »
hadi hayırlısı...

Çevrimdışı sufi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2008, 13:48:30 »
ya ben bu işi beceremiyorum yada benim sensör bozuk

>:( >:( >:(

Çevrimdışı mithatboun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2009, 10:53:16 »
Şimdi en alta getirirseniz o kolu silecek duruyor degil mi? Bi alta getirirseniz manuel calismadir, tek tur doner silecekler. İşte kolu alta değil de üste çevirecek olursanız yağmur sensörüyle çalışan kısımdır. Yalnız silecek kolun üzerinde ufak hassaslık ayarından en sağa getirip aktif hale getirmeniz gerekecektir. Yağmurlu havalarda iyi çalışıyor fakat çok yağmur olunca yetişemiyor, normal halini kullanmanizi öneririm :)

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2009, 17:40:43 »
Eğer silecek kolu yağmur sensöründe kaldıysa bir dahaki yağmurlu havada devreye girmesini beklemeyin kolu ortaya getirip ileri itmelisin sensöre her seferinde sen komut vermelisin
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı freemaniac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2009, 17:16:40 »
Eğer silecek kolu yağmur sensöründe kaldıysa bir dahaki yağmurlu havada devreye girmesini beklemeyin kolu ortaya getirip ileri itmelisin sensöre her seferinde sen komut vermelisin
bi yanlışlık olacak dostum, ben sürekli yağmur sensörü açık konumda seyahat ediyorum, herhangi bir yağmur yağması ya da öndeki aracın 120yle giderken camını yıkaması  >:( gibi durumlarda silecek otomatik çalışıyor, zaten öyle olmasa yağmur sensörünün ne anlamı var ki?

Çevrimdışı baloglurecep

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2009, 17:52:55 »
arkadaşlar 1.6 passat exlusive arac aldım. ondada olduğu yazılıyor yağmur sensörünün. nasıl kullanıldığını bende bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.