Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EMISSION WORKSHOP  (Okunma sayısı 13826 defa)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
EMISSION WORKSHOP
« : 30 Eylül 2008, 14:36:53 »
arkadaşlar konu başlığından da anlaşılacağı üzere LPG donanımlı golf IV ümde bu uyarıyı alıyorum. LPG den ötürü yakıtı okuyamadığı için bu uyarının geldiğini bir kaç gün içinde kendiliğinden söneceğini söylediler. bu araçlar benzinle çalışacak şekilde tasarlanıp üretilmiş araçlar eğer bu uyarı gerçek olursa, yine LPG den deyip beklersek neticesi ne olur? bu durumla ilgili tecrübesi bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
UNUTMADAN BÜTÜN GOLF IV AİLESİNE İYİ BAYRAMLAR...

Ynt: EMISSION WORKSHOP
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2008, 17:26:51 »
ben de lpg taktırdım, ben de hiç uyarı ikaz çıkmadı, ama seninki 2000 model üstü sanırım yazılı uyarı çıktığına göre...

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2008, 17:57:52 »
2004 pacific var bende, hala daha sönmedi lamba.üzerine birde alternatör workshop yandı bugün 2 kez. noluyo arabama yahu...sanırım servis yolu göründü.

« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2008, 18:23:36 »
bence bi git derim basına daha fazla sey açmasından iyidir ;)

« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2008, 19:38:26 »
yağ seviyesini kontrol et derim ayrıca lpg dönüşümlü golflerde böyle elektronik problem olabiliyo.

« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2008, 17:29:02 »
ben gaz ayarından olabilir diye düşünüyorum

« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2008, 17:19:10 »
gaz ayarından olabilir eşt seviyede gaz gelmediği zaman yapabiliyo bence bi gaz ayarı yaptır bi dene derim
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2008, 10:48:12 »
arkadaşlar ben de aynı sorundan yakınıyordum,EMMİSSION WORKSHOP yazıyordu bende de..serviste küçük bir parça değiştirdiler,adı "egzos üstü sensörmüş" 30 ytl ye değiştirdiler ve garantili bir parçaymış tekrar aynı uyarıyı verirse getir değiştrelim dediler.. parça yakıtın tamamen yakılıp çiğ bir yakıtı egzosa vermemesine yarıyormuş,
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2008, 14:17:17 »
arkadaslar lpg diyorsunuz çekiş düşüklüğü yaşıyormusunuz lpgde sıralı sistem olduğu çin performans kaybı olmuyor diyorlar ama görüşleriniz nedir??
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2008, 18:53:28 »
vallahi serhat hocam benim pacificte sıralı sistem zavoli var araba gazda çalışırken vuruntu yapıyo benzine geçiriyorum kedi gibi mımır bizim arabaların motorları yakıtı çok ayırıyormuş. performansa gelince acayip derecede farkediyo. şöyle anlatiim, ortalama bir hızda şehir içi kasisten geçtiğimde 2. viteste devam ediyorum araç lpg ise hırrt dite ses veriyor. benzinde bunu yapmıyo. ayrıca 160 km/s hızdan sonra otomatik olarak benzine geçiyo.kim lpgnin performansı etkilemediğini söylerse yanlış söylemiş olur. çok gezmesem benzin dışında kullanmam ama çok geziyorum mecburen ucuz yakıt  tercih sebebi oluyo.

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2008, 18:57:10 »
arkadaşlar ben de aynı sorundan yakınıyordum,EMMİSSION WORKSHOP yazıyordu bende de..serviste küçük bir parça değiştirdiler,adı "egzos üstü sensörmüş" 30 ytl ye değiştirdiler ve garantili bir parçaymış tekrar aynı uyarıyı verirse getir değiştrelim dediler.. parça yakıtın tamamen yakılıp çiğ bir yakıtı egzosa vermemesine yarıyormuş,

kaya hocam banada böyle kullan arada sırada bu uyarıyı verir demişlerdi. lpg yi okuyamamasında kaynaklanıyomuş. bi ara sönmüştü şimdi yine yine o ikaz yanıyo emission workshop uyarısı veriyo. bu nasıl bi parça biraz daha anlatırsan çok sevinirim yetkili servistemi değiştirdin parçayı.hafta sonu balıkesire gidecem orda yetkili servis var bi girip sorayım bari

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2008, 18:58:14 »
bu arada aracın lpg donanımlı mı kaya hocam?