Gönderen Konu: Elektrik arızası (farklı bir sorun)  (Okunma sayısı 4918 defa)

Çevrimdışı 07BAS99

• Profili Görüntüle
Elektrik arızası (farklı bir sorun)
« : 29 Eylül 2014, 21:02:26 »
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Sorunumu forumda aradım ama tam karşılık bulamadım. Sorunum, kapı açma kumandasının ışığı yanıyor ama kapılar açılmıyor ve kilitlenmiyor, iç aydınlatma ışıkları yanmıyor, cam otomatikleri çalışmıyor, ayna ayar otomatiği çalışmıyor ve ekranda bagaj açık simgesi yanıyor( yazısı çıkmadan)(Şuan için dikkatimi çeken sorunlar bunlar). Hepsi bi anda oldu, birbiriyle bağlantılı sanırım. Böyle bir sorunu yaşayan ya da buna benzer bir sorun yaşayan var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi forumlar dilerim.
07 BAS 99

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
Ynt: Elektrik arızası (farklı bir sorun)
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2014, 23:11:35 »
Bu bagaj açık ikazı son günlerde kapıları açınca bendede yanmaya basladı ve bi anda bagaj açıldığındada ikaz vermiyor diğer şöför hariç kapılarda açıldığında tavan aydınlatması yanmıyor daha öncede basıma gelmişti ama kabullenmiştim durumu. Sadece tahmini switch kontrolü önerilmişti.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı 07BAS99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2014, 23:27:57 »
Yorum için teşekkürler tugaysaban.
İç ışık yanmaması ara sıra başıma geliyordu ve kendiliğinden düzeliyordu. Bugün diğer sorunlar da beraber oluşunca yine mi kapıdan onu aklım almıyor. Yine de yarın dediğiniz gibi bi switch e baktırayım. Sigortalara da baktım, yanmış sigorta yoktu.
07 BAS 99

Çevrimdışı akdenizli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2014, 02:02:35 »
bagaj uyarısının sebebi + herhangi bir kapıyı açtığında iç aydınlatmaların yanmaması 90% switch'ten dir fakat cam indirip kaldırma ve kapıların kilitlenip açılma sorunu tamamen farklı bir olay. cam + kilit sorunu ya aracın içindeki kumanda kitindendir ya da sürücü kapısında bulunan kumanda tuşlama merkezinde kısa devre vardır. Sadece bu kendin deneyebilirsin. sürücü tarafındaki kumanda panelini söküp dene istersen.
Eğer ki elektrikten biraz anlarım aracın diğer kısımlarını da kurcalarım dersen araçtan dikkat edeceğin en önemli nokta şu olsun. Örneğin bir sokete 6 kablo giriyor. hepsi tek tek gelirken 2 kablo birbiri üzerine spiral şekilde dolalı olarak gelir. arabada 2 kablonun birbirine dolalı olarak gitmesi tehlikeyi işaret eder. bu kablolara + voltaj tetiklendiğinde ya da şaseye dokandırıldığında marşa da basabilir. airbag de açabilir. klima çalıştırabilir. bunlara dikkat et.
Bana aklı başında bir insan gösterin, onu sizin için tedavi edeyim.  (Carl Gustav Jung)

Çevrimdışı 07BAS99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2014, 00:41:09 »
Teşekkürler bilgilendirme için akdenizli. O an bi şaşe yaptı sanırım, şuan herşey kendiliğinden düzeldi. Sadece şuan kapılar açıldığında bagaj açılmıyor. Bagajı anahtarla açmam gerekiyor. Onunda sanırım switch'in de sıkıntı oluştu. Teşekkürler tekrardan.
07 BAS 99

Çevrimdışı ahmet06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2014, 12:58:12 »
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Sorunumu forumda aradım ama tam karşılık bulamadım. Sorunum, kapı açma kumandasının ışığı yanıyor ama kapılar açılmıyor ve kilitlenmiyor, iç aydınlatma ışıkları yanmıyor, cam otomatikleri çalışmıyor, ayna ayar otomatiği çalışmıyor ve ekranda bagaj açık simgesi yanıyor( yazısı çıkmadan)(Şuan için dikkatimi çeken sorunlar bunlar). Hepsi bi anda oldu, birbiriyle bağlantılı sanırım. Böyle bir sorunu yaşayan ya da buna benzer bir sorun yaşayan var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi forumlar dilerim.
direksiyonun altında kumandanın merkezi var.
tüm bu sorunlarının hepsi o beyinde oluşan soğuk lehimden kaynaklanıyor.
eliniz yatkınsa kendiniz yapabilirsiniz.