Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EL yapımı deri direksiyon (RESİMLİ)  (Okunma sayısı 14634 defa)

EL yapımı deri direksiyon (RESİMLİ)
« : 22 Mayıs 2012, 22:06:04 »
El yapımı direksiyon deri dikimi
MALZEMELER 100cm x 20 cm gerçek geri (dikerken kopmaması için, suni deriler dayanmaabilir.)
                       neşter-bisturi
                       3 adet elektrik bandı
                       büyük iğne ve mumlu deri dikiş ipi yada tesbih ipi 6m
resimler:

elektrik bandı ile kalıbı çıkardıktan sonra %10 derinin esneme payınıda vererek reri kalıbını çıkarıyoruz.

sonra kestiğimiz derileri önce uç uca dikiyoruz. Ben 3 parça olmasını istedim tek parçada olabilirdi.
kesitiğimiz derileri en az yarım saat sıcak suda beklettim rahat esnemesi için ve kuruyunca potluk yapmaması için

hava karardı volkswagen kardeşliği yardıma koştu :sevgi: :sevgi:

ve son

« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 22:11:13 Gönderen: nesquik »
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
Ynt: EL yapımı deri direksiyon (RESİMLİ)
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2012, 22:35:52 »
kardeşim öncelikle eline sağlık herşeyden önce emek var bende iç kapı kollarını boyadım geçen hafta insan müthiş keyif alıyor üst kısımdaki iki ek dikiş yerleri hariç bence güzel olmuş ama o kısımlar biraz sırıtmış gibi sen ne düşünüyorsun oralarla ilgili?

« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2012, 22:42:12 »
teşekkür ederim kardeşim eyvallah.
iki ek dikişi özellikle istedim ele emeği olduğu daha çok belirgin oluyor.
tek parça yapsam çok daha kolay olurdu.
tabi ufak tefek hatalar oldu ama söküp baştan bi daha yapsam bu feda daha orjinal bişey çıkabilir ortaya. bu birazda deneme yanılma yoluyla oldu.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2012, 22:52:14 »
eline sağlık, daha ne olsun. gayet başarılı. hiç sırıtmamış bence. güle güle kulanın  :tamamdir

« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2012, 22:53:22 »
teşekkürler kardeş eyvallah :D
[/font]

« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2012, 22:57:12 »
on numara beş yıldız olmuş valla... ellerine sağlık...

« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2012, 23:01:04 »
Öncelikle eline sağlık, gerçekten güzel görünüyor. Nasıl yapılacağını daha önce görmeyen arkadaşlara güzel bir referans olmuş banttan kalıp çıkarman. Umarım faydalı olur.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2012, 23:07:39 »
eline sağlık kardeşim. bende bir iki şey söyleyeyim bir daha uğraşırsan diye. 2 parçalı alttan ve üstten dikişli olsa daha mantıklı olurdu yada bu yerleşimin tam tersi. evet dikişlerden bunun el emeği olduğu belli olur hatta o ipleri de koyu kırmızı kullansan çok daha hoş bir görünüm verirdi. ama şu anki dikiş yerleşimine göre üstteki 2 ek yeri optimum direksiyon tutuş pozizyonunda ellerinin olması gereken konumda. o yüzden dedim 2 parça altta ve üstte veya bunun tam tersi olsaydı diye. ikinci nokta ise parlak deri kullanmış olman. tam da bunu isteyerek aldıysan bilmiyorum ama biraz daha mat bi deri daha hoş olurdu diye düşünüyorm. bunların hepsi benim şahsi düşüncelerim. tekrar eline sağlık. güle güle kullan.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 23:09:44 Gönderen: ferhattasdemir »
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2012, 23:16:06 »
Güzel olmuş güle güle kullan  :tamamdir

« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2012, 23:34:04 »
eline sağlık kardeşim. bende bir iki şey söyleyeyim bir daha uğraşırsan diye. 2 parçalı alttan ve üstten dikişli olsa daha mantıklı olurdu yada bu yerleşimin tam tersi. evet dikişlerden bunun el emeği olduğu belli olur hatta o ipleri de koyu kırmızı kullansan çok daha hoş bir görünüm verirdi. ama şu anki dikiş yerleşimine göre üstteki 2 ek yeri optimum direksiyon tutuş pozizyonunda ellerinin olması gereken konumda. o yüzden dedim 2 parça altta ve üstte veya bunun tam tersi olsaydı diye. ikinci nokta ise parlak deri kullanmış olman. tam da bunu isteyerek aldıysan bilmiyorum ama biraz daha mat bi deri daha hoş olurdu diye düşünüyorm. bunların hepsi benim şahsi düşüncelerim. tekrar eline sağlık. güle güle kullan.

hocam eyvallah.
parlak olmasından bende hoşnut değilim ama zamanla matlaşacaktır. sonuçta deri boyası. alkolle sildim biraz o bile matlaştırdı. en alttaki resimlere bakarsan biraz daha matlar.
bunu deri boyasıyla mat siyah -koyu gri arası bi renge boyamayı düşünüyorum.
ikincisi deri olarak bunu bulabildim. oda yaralanmış bir deri olduğu için. yoksa gerçek sığır derisi bulmak o kadar zorki arakdaşlar anlatamam. ve metre karesi 500 TL gibi bir rakamla satılıyor.
yani inek derisi deyip geçmemek lazımmış:)
bunu bulana kadar akla karayı seçtim resmen..
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 23:34:33 Gönderen: nesquik »
[/font]

« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2012, 23:34:57 »
teşekkürler arkadaşlar..
[/font]

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2012, 16:18:38 »
baya emek harcamışşsın ama dikiş yerleri çok sırıtmış.kendi tercihin zevk meselesi tabi ama direksiyon ölçüsüne göre hazır gelen derilerden alıp dikersen daha hoş olacağını düşünüyorum iyi çaılşmalar kolay gelsin.

« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2012, 16:41:31 »
dikiş yerleri derken nerelerden bahsediyorsun kardeş?
söküp tekrardan yapayım..
[/font]

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2012, 17:08:07 »
Abi el emeği de insanda da biraz yetenek olacak işte. O bantlarla neşteri iğneyi ipliği bana verirsen o direksiyonu bir daha kullanamazsın. Diksem düzenli dikemem. Neşterle o bantları kesiyim derken direksiyonun içine girer çıkarım, perişan ederim. Valla büyük zahmet ve büyük beceri. Eline sağlık..  ;D ;D