Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Egzos Uyarı Lambası  (Okunma sayısı 87664 defa)

Ynt: Egzos Uyarı Lambası
« Yanıtla #28 : 18 Ekim 2009, 14:12:37 »
sende haklısın tabiki amacım tüm servisleri zan altında bırakmak değil GAZİEMİR DOĞUŞ söylediğim

abi debriyaj takılıyor diye gittim adam şamandırayı bozdu hız dişlisini kırmış baskı balatayı bitirmiş 12 gün arabayı yatırdı vb hiçbir şey tamir edilmedi arızayı da çözemedi bulamadı benden  de 250 ytl para aldı o zaman sanayide 650 ytl daha vermek zorunda kaldım tamir için

sen olsan güvenirmisin sen olsan dermisin artık bu adamlar iyi diye elini vicdanına koy kardeş

Debriyaj Takılması
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2011, 00:56:16 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #29 : 20 Ekim 2009, 00:07:34 »
Aynı ışık bizim golf pasiciftede yandı 2004 model arabayı kulanan evde cok kişi ben abim babam vs abim öğretmen olduğu için her gün 30 km yol yapıyor arabayı hiç yormadan düşük devirde kulanıyor arabada tüplü olduğu için pis  gazı atamıyor yani araba boğuluyor daha sonra ışık yandı cuma günü geldi arabada ışık yanıyordu hafta sonu arabayı ben kulanıyorum arabayı öğle bir zorluyorum ki arabanın çiğeri acılıyor arabayı hafta sonu güzel kullandım pazartesi abim okuldan geldi  arabada ne ışık kaldı ne zorun anlayacağınız arabayı belli bir devirde değilde arada bir  yüksek devirde kullanmak gerekir  işte öğretmen az yaksın diğe araba hiç gaza  bazmıyor yani anlayacağınız bizim arabada ışık zorunu kalmadı 2 kez denemiştir

« Yanıtla #30 : 06 Aralık 2010, 16:30:10 »
2006 model polo'm var.Benim de aynı uyarı lambası (egzos arıza) yanıyor. Sanayide özel servise götürdüm. Lambda sensöründen kaynaklanıyor dediler.Sonra bakım yaptık dediler ama olmadı yanmaya devam etti. Değişmesi gerekiyor dediler. 250.- TL.verdim değiştirdiler. Ama hala yanmaya devam etti. Akabinde bir sensör daha var o eski olduğu için frekanslar uyuşmuyor onun da değişmesi lazım dediler o da 400 civarındaymış. 1 aydır servise gide gele işim bitti. Bugün yine bıraktım her seferinde olduğu gibi bu sefer inşallah olacak diyorum. Ama içimde hala kuşkular var, acaba sorun başka bir yerden mi kaynaklanıyor? yoksa gerçekten frekans uyuşmazlığı mı? bir bilen, bu arızadan anlayan var mı acaba?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #31 : 06 Aralık 2010, 16:52:20 »
o nasıl bir tabir ya frekaks uyusmazlıgı diye :D ustalar katalizöre baktılar mı aracında lpg var mı  yada yakıt firmanın son zamanlarda değistin mi ?

bizim arabalar radyo frekansı ile mi çalısıyor ne ustalar var
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2010, 16:52:53 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #32 : 06 Aralık 2010, 17:08:37 »
Katalizör nedir bilmiyorum ama Bildiğim kadarıyla bakmadılar. Hatayı tespit için ekrana bağladılar ve sorun lambda sensöründen kaynaklanıyor dediler. Aracımda Lpg yok ve sürekli aynı yerden, aynı benzini alıyorum.

« Yanıtla #33 : 07 Aralık 2010, 16:23:28 »
O lamba bende de yanıyor uzun süreden beri. Ankara özel bir servise götürdüm bilgisayara bağladı lambayı kaldırdı fakat sonra tekrar yandı. birdaha gittim ustanın biri bu hiç sorun değil bu lambayla git türkiyenin her yerini dolaş gel hiçbişi olmaz dedi :)))

« Yanıtla #34 : 08 Aralık 2010, 08:53:05 »
Benim sorun çözüldü arkadaşlar. Arıza ikaz lambası söndü. Sonda nedir bilmiyorum ama sondaya giden bir yerden şasi yapıyormuş. Bu da sondayı yakıyormuş. Bir soket değişti sorun çözüldü. Masraf 40.-TL.

« Yanıtla #35 : 15 Ocak 2011, 00:46:14 »
merhaba ,
2002 Boramda ilk başta 97 oktav benzin vardı daha sonra yakıt doldurmaya gittiğimde 95 oktav aldım ve ardından bir müddet sonra ''Egzoz gazı Uyarı Lambası '' Sürekli yanık bir şekilde ikaz verdi. bunu neyle bir ilgisi vardır bilmiyorum benzinle bir ilgisi var mıdır ? yada ne yapmayalıyım yardımınız bekliyorum teşekkürler  :(

« Yanıtla #36 : 15 Ocak 2011, 09:13:50 »
birinci yazan kardeş eksoz sorunu diyor ikinci ise motor sorunu almanca olarak biranönce servis derim gitmelisin kardeşim

« Yanıtla #37 : 15 Şubat 2011, 17:27:22 »
aynı sorun bende de var ama hala anlayamadım,
aracım 2003 bora pacific otomatik vites,
vite D'den yanlışıkla N'ye geçti hemn D'ye aldım am 5 km sonra
motorstörg arızası verdi EPC yndı sönmedi,
frene basma işareti söndü yanmadı artık vites frene basmadan değişiyor
yardımcı olursanız sevinirim

« Yanıtla #38 : 17 Şubat 2011, 10:12:44 »
O Lamba genellikle kirli yakıttan oluyor. benzin azalınca mı yanıyor acaba?

« Yanıtla #39 : 21 Mayıs 2011, 20:29:10 »
Merhaba arkadaşlar.Ben aranıza yeni katıldım.2002 1.4 polom var.Önceki gün motor arıza lambası yandı.İnternetteki forumlardan okuduğuma göre oksijen sensöründen olduğu söyleniyor.Bende bugün servise götürüyordum.Kaputu açıp bir bakayım dedim.Motor suyu seviyesi eksikti . Suyu tamamlayıp çıkayım dedim.Tamamladım bi baktım lamba sönmüş.Böyle sorunla karşılaşanlar bence bir denesin.
polo 1.4 comfortline

« Yanıtla #40 : 21 Mayıs 2011, 23:58:53 »
bende de aynısı olunca götürdüm sıcaklık sensörü bozulmuş dediler
parçayı değiştirdiler
ışığı söndürdüler
o işaretin birden çok anlamı varmış demek ki
herkes başka bir sebep yazmış

« Yanıtla #41 : 22 Mayıs 2011, 00:00:14 »
bende sadece gösterge tablosundaki sağda olan yandığında problem meydana geldi epc yanmamıştı