Gönderen Konu: Egzos Uyarı Lambası  (Okunma sayısı 87730 defa)

Çevrimdışı cemx3

• Profili Görüntüle
Ynt: Egzos Uyarı Lambası
« Yanıtla #14 : 30 Temmuz 2007, 23:13:08 »
Ben yukarıda yazmıştım, FREN MÜŞÜRÜ olma ihtimali çok yüksek, frene basınca stopların yanıp yanmadığına bir bakın. 30 YTL lik bir parça fren müşürü, önemli değil yani
stoplarda bi anormallik yok benzin almıştım ondan sonra oldu her zamanki yerinden bi benzin alıp basmayı düşünüyorum daha da düzelmezse bi çaresine bakcm artık ilgine teşekkür ederim eldorado

Çevrimdışı satva

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 31 Temmuz 2007, 22:19:58 »
bendede aynı sorun var servıse goturdum landa sensörü arızalanmış dedıler.kötü yakıttan kaynaklanıyormuş.degıstırdım arıza gıttı fıyatı 377 ytl.

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Ağustos 2007, 00:50:58 »
bende uyarı lambası yoq ama lambda hatası verio
yarın bi daha makinaya bağlıyacas

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Ağustos 2007, 15:37:31 »
Tolga bu sensör nerde? Ne işe yarıyor bi anlatırmısın yau  :-\

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Ağustos 2007, 22:34:48 »
lambda sensörü arabanın  sağ altında altında ufak siah bi kara kutu
aracın hava benzin karışımını ayarlıo

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Ağustos 2007, 03:08:12 »
acaba bizimkide veriomudur :D

Yani airbag.ler için bilgisayara bağlanmıştı araba geçen hafta ama öyle bişeye bakmadık. Acaba bağlar bağlamaz sölermi hatayı yoksa özellikle lambda sensörü için mi bakmak lazım?

Çevrimdışı endwicklung

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2008, 02:34:33 »
EPC ve Egzos sistemine bağlı ışıklar birbirinden bağımsız sistem ve modülleri temsil ederler.
EPC doğrudan motor yönetim sistemine bağlı bir uyarı. Yukarıda bir arkadaşımızın belirttiği gibi fren müşüründen kaynaklanan arızalardan tutun da motodaki egr valfi ve yanma ile ilgili her türlü dengesizlik halinde yanıyor.
Egsoz sistemi ile ilgili olan lamba ise, malesef kötü yakıt kullanımı, düşük oktanlı benzin kullanımı, gibi durumlarda egsoz sistemindeki lambda ve egt sensörleri gibi sensörlerin arızalanması ve/veya anormal değerler okumasıyla ilgili bir arıza. Aynı şekilde EGR valfinin çalışma sistemi yine egzos sistemindeki sensörlerle doğrudan ilişkide çalıştığı için bazı problemlerde epc ve egsoz sistem arıza ikaz lambaları birlikte yanabiliyor.
Çok çeşitli olasılıklar olmasına rağmen, Türkiye'deki kullanıcıların yoğun olarak karşılaştığı sorunlar:
1-egt ve lambda sensörlerindeki arızalar
2-fren müşür arızası
3-motor hava emiş ve egr sistemindeki çeşitli bağlantılarda meydana gelen arızalar olarak sıralayabilirm.

Naçizane bilgilerim bunlardır, yanlışımız var ise üstadların düzeltmesi dileğiyle.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Ekim 2008, 00:40:47 »
arkadaşlar benim araç 2004 bora bu hız kadranının içindeki sarı çekice benzeyen lamba benim araçtada yanıyor arasıra .EMİSSİON WORKSHOP diyor.ben ustalara sordum bin bişey olmaz dediler bende biniyorum.Arasıra yanıyor.

Bu EPC lambası kontağı çevirdiğimde ynıyor araç çalışınca yanmıyor.

Ama benim aracın şöyle bir sorunu gece bi bakıyorum pencereden benim fren lambaları yanıyor.Gidip söndürüyorum .Genelde geceleri oluyor.Geçen sanayide fren müşürünü değiştirdik ama yeni takılan müşür hiç södürmedi lambaları ve eski müşürü tekrar takmak zorunda kalıdk.Akü bitecek diye korkuyorum.

Bilgisi olan varsa yardım etsin..

Çevrimdışı meşgale

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Ekim 2009, 15:01:45 »
   Bu konu baya bi eskiymiş ama bende dün gece başıma geldiği için paylaşıyorum.
   Düz (eğimsiz) yolda seyir halinde 40 - 50 km/h giderken iki ışık aynı anda yandı. İkiside sarı renk.
 -EPC ışığı
 -Egzost emisyon ikaz lambası

Bu gün özel servise götürdüm önce fren lambalarının yanıp yanmadığına baktı, fren müşirini değiştirdi.
   Fren müşirinin fiyatı 45,00 TL idi 40,00 TL aldı. Bukadar.
Hayallerimiz var ama hedeflerimiz için yaşıyoruz!

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Ekim 2009, 13:16:35 »
arkadaşlar benim araç 2004 bora bu hız kadranının içindeki sarı çekice benzeyen lamba benim araçtada yanıyor arasıra .EMİSSİON WORKSHOP diyor.ben ustalara sordum bin bişey olmaz dediler bende biniyorum.Arasıra yanıyor.

Bu EPC lambası kontağı çevirdiğimde ynıyor araç çalışınca yanmıyor.

Ama benim aracın şöyle bir sorunu gece bi bakıyorum pencereden benim fren lambaları yanıyor.Gidip söndürüyorum .Genelde geceleri oluyor.Geçen sanayide fren müşürünü değiştirdik ama yeni takılan müşür hiç södürmedi lambaları ve eski müşürü tekrar takmak zorunda kalıdk.Akü bitecek diye korkuyorum.

Bilgisi olan varsa yardım etsin..
arabanda lpg varsa zengin karışımdan ötürü emisyon uyarısı verir.
fren lambalarının sürekli yanması benimde başıma glemişti fren müsirini değiştirdim düzeldi.
bcb tipi motorlar yakıtı çok fazla ayırt eder.
saygılar.

Çevrimdışı meşgale

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Ekim 2009, 15:23:37 »
  İki gün önceki yazdığım iletiye ek olarak yazıyorum. Dün iki sarı ışık (-EPC ışığı,-Egzost emisyon ikaz lambası)tekrar yandı. Fren müşirinin bir gün önce değişmesine rağmen. Bu ince bi ayrıntı olabilir;
 -Aracımın sigortalarını kontrol ettiler ve sıkıntının oradanda kaynaklanabileceğini söylediler. Usta, eğer sorun birkez daha tekrarlanırsa sigortaları tamamen elden geçiririz dedi.
  Sorum şimdilik tekrar halledildi. Şimdilik böyle umarım büyük bi arıza değildir.
Hayallerimiz var ama hedeflerimiz için yaşıyoruz!

Çevrimdışı Golfum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Ekim 2009, 21:32:37 »
merhaba herkese
bendede 2004 pasific var. Aynı uyarıyı bende almıştım yakıttan kaynaklandığını söyleyebilirim. serviste bir tanıdığım ara sıra yanıp sönebileceğini söylemişti bu sorun olmaz demişti ancak uzun süre devam ediyorda bu sorun yaratabilir demişti......

AYRICA SİZİNLE PAYLAŞAMAK İSTİYORUM ŞUNU ANLADIM Kİ HER UFAK SORUNDA SETRVİSE KOŞMAMAK LAZIM ÇÜNKÜ ; HAVALAR SOĞUMAYA BAŞLADI VE BENİM ARABA SABAHLARI 3 VEYA 4 MARŞTAN SONRA ÇALIŞMAYA BAŞLADI. ÖNCE AKÜ DEN DEDİLER DEĞİŞTİRDİM SORUN DEVAM ETTİ. SERVİSE GİTTİM KESİNLİKLE BENZİN POMPASINDAN DEDİ BİSSÜRÜ FİYAT ÇIKARDI.. ALLAHTAN İŞE GİTMEK İÇİN ARABAYI KULLANMAK ZORUNDA OLDUĞUM İÇİNC.TESİ BIRAKMAK ÜZERE SÖZLEŞTİK.  RABAYI C.TESİ SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜMDE FARKLI Bİ USTA İLGİLENDİ ONA DURUMU ANLATINCA HEMEN BOĞAZ KELEBEĞİ DEDİ VE TEMİZLETTİMM.. 3-4 GÜNDÜR SABAHLARI TUK DEMEDEN HEMEN ÇALIŞIYOR. VERDİĞİM ÜCRETSE 30 TL... BU SEBEPTEN ŞUNU ANLADIM Kİ HERKES ARABANIZIN BİŞEYİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN CAN ATIYOR..:)) BU ARADA AKÜYÜDE GERİ İADE ETTİMM ESKİ AKÜMLE YOLA DEVAM DİYORUZZZ... HERKESE ARIZASIZ KAZASIZ GÜNLER DİLERİM...

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Ekim 2009, 00:22:45 »
BU SEBEPTEN ŞUNU ANLADIM Kİ HERKES ARABANIZIN BİŞEYİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN CAN ATIYOR..:))
kazasız belasız sürüşler dierim
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2011, 00:54:12 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Ekim 2009, 12:35:07 »
maverick kardeşim kurunun yanında yaşlarıda yakma hangi ilde olduğunu bilmiyorum hangi servise gittiğinide çözülemeyecek bir sorun yoktur sorununu çözecek kişiye denk gelememişindir..

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon