Gönderen Konu: <<DÜZELTME>> Polen Filtresi Kapağı  (Okunma sayısı 4421 defa)

Çevrimdışı mc_exrem

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: G0LF MK IV 2bin1 1,6 SR Lpg White
<<DÜZELTME>> Polen Filtresi Kapağı
« : 01 Mart 2015, 01:49:40 »
Merhabalar Arkadaşlar,

Aracımın radyatörünü geçen sene değiştirmeme rağmen kalorifer bu sene istediğim performansı göstermedi. hararet yükseldiğinde gayet güzel ısıtıyor ancak mesele o harareti yükseltebilmekte. 10 km gitmeme rağmen şehir içinde araç ben işe gidene kadar ancak ısınıyor. Polen filtremin kapağının köşesi kırık usta orayı yaptır su alır dedi. Bu kırıktan giren su ısınmayı engeller mi acaba? Polen filtresi değişeli 4 ay oldu.
Söylemeyi unuttuğum diğer sorun camlar çok buğulanıyor. akşam maça gidiyorum. Çıkarken kimsede buğu yok benim cam hep buğu onun açılmasını bekliyorum.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2015, 10:17:23 Gönderen: mc_exrem »
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: Polen Filtresi Kapağı
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2015, 02:54:51 »
Bence termostata bir baktırın. Bu araclarda en kronik arizalardan biridir. Teşhisi de genellikle sizinki gibi ısınmayan motordan oluyor. Ucuz bir parca zaten. Büyük ihtimal ömrünü doldurmuştur.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2015, 10:28:18 »
Arkadaşın dediği gibi birinci termostat ikincisi ise kaloriferin radyatörü. İçi kireçlenmiş ve kanallar tıkanmış olabilir.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2015, 21:22:04 »
doğru tespit.termostat ve kalorifer peteği.kapağından kırığının nasıl olduğuna bağlı su alması.ama sanmam alacağını.

Çevrimdışı mc_exrem

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: G0LF MK IV 2bin1 1,6 SR Lpg White
Ynt: <<DÜZELTME>> Polen Filtresi Kapağı
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2015, 23:47:12 »
eski ustama: 20 km uzun yol yapmama rağmen hararetin yükselmediğini, sadece şehir içinde az bi yükseldiğini söylememe rağmen  "havalar soğuk, ısınmaması normal" dediği termostat bugün NAMOTO da  değişti. Fan açıyor. Bakalım yeni sonuç nasıl olcak. yeni durumu paylaşcam ama bi termostattan bu kışı soğuk geçirdiysem o adamın yüzüne iyi şeyler söyleyecem! Kapağın köşesinide kendimiz tamir ettik. artık su falan almaz inş
« Son Düzenleme: 08 Mart 2015, 00:05:43 Gönderen: mc_exrem »
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2015, 13:18:39 »
iyi hadi gözün aydın kurtulmuş sayılırsın.polen filtresinin ordan da hortum takıp içeriye tutmadıktan sonra çok su gireceğini sanmıyorum.ama tamir etmişsin.buğu olayına gelincede sıcak soğuk çarpışmasından olduğu için araç içi sıcak dışarısı soğuktur oyüzden oluyor.diğerleri belki iç sıcaklığı düşüktür senin nefesin bile ısıtmıştır olabilir mi?olabilir.
 :tamamdir

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4 2004 Pasific
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2015, 12:45:47 »
kardş bendeki -1 lerde bile sürekli 90 da golflerin özelliği mi böledir.
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2015, 08:18:29 »
kardş bendeki -1 lerde bile sürekli 90 da golflerin özelliği mi böledir.

öyle olması gerekiyor zaten. bir problem yok. 90 derece optimum çalışma sıcaklığıdır. bu nedenle dış sıcaklık ne olursa olsun, motor suyu 90 derecede sabit kalır. bunu sağlayan da termostattır.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2015, 08:31:42 »
Polen filtresinin bulunduğu yer su alıyorsa camlar buğu yapar tabii...
o suyu engellemek gerek, kalorifer ısınması için motorun yüksek devir çalışması gerek ya da gittiğiniz yerin yokuş yukarı olması gerek, yokuş aşağı viteste veya boşta inerseniz 30 km de gitseniz motor kolay ısınmaz...
İç ventilasyon düğmesi kapalı pozisyondaysa kalorifer daha hızlı ısınır ama camlarda buğu olayı da olur maalesef.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2015, 11:11:07 »
Polen filtresinin bulunduğu yer su alıyorsa camlar buğu yapar tabii...
o suyu engellemek gerek, kalorifer ısınması için motorun yüksek devir çalışması gerek ya da gittiğiniz yerin yokuş yukarı olması gerek, yokuş aşağı viteste veya boşta inerseniz 30 km de gitseniz motor kolay ısınmaz...
İç ventilasyon düğmesi kapalı pozisyondaysa kalorifer daha hızlı ısınır ama camlarda buğu olayı da olur maalesef.

Eğer termostat sağlam ise bu yazdıklarınız doğru olmayacaktır. Termostat motor iç sıcaklığı yükseldikten sonra açılıp radyatördeki suyu devretmeye başladığından sorun olmaz. Yani termostat sağlam ise araç olduğu yerde rolantide çalışsa dahi  hararet 90 derece çıkar ve kalorifer sıcak üflemesi gerekir.