Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Dusuk hizda donmelerde direksiyonda ses....  (Okunma sayısı 5584 defa)

Dusuk hizda donmelerde direksiyonda ses....
« : 12 Ocak 2008, 03:21:52 »
Arkadaslar,
Bugun uzun sure sonra ilk defa binince arabaya farkettim ki mesela donmek icin durdugumda araba kalkisa gectikten sonra direksiyon saga sola cevrildiginde "girrrrrr" diye bir ses cikartiyor.
Ama normal kullanimda birsey yok, yani sehir ici normal donuslerde falan. Tamirciye goturmedim fakat bir bilgi alayim dedim sizlerden...
Bu konu hakkinda bilgisi olan var midir acaba?

Saygilar...

Ynt: Dusuk hizda donmelerde direksiyonda ses....
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2008, 12:00:13 »
aracınız ne? aynı sorun bendede var su an direksiyon biraz sertlesti ve cevirirken ses yapıyor, ustam direksiyon pompasından kaynaklandığını soyledi 150ytl civarlarındaymıs gittiği yere kadar gidecek tamamen bozulunca degişecek. Bu arada direksiyon yagını kontrol etmediyseniz bakmanızda fayda var

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2008, 11:27:28 »
aks körüğünün orayı bi kontrol edin.yağ kaçağı varsa direkiyon pompanız arızalanmıştır bide yağ haznesini kontrol edin

« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2008, 11:43:53 »
aynı problem bendede vardı sağa sert dönüşlerde bi sürtme sesi geliyordu ustaya götürdüm burç başlarını değiştirdi bi süre ses gelmeye devam etti ama şimdi kesti yinede bazen ses geliyor sen viraj demirini bi kontrol ettir ustalar pek anlamıyor servise bi sor ben viraj demirini servise sordum işçilik dahil 90 ytl dediler
Büyük imza...

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2008, 11:52:07 »
sürtme sesi derken davlumbaza sürtüo olmasın lastik

« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2008, 11:55:30 »
lastiklari kontrol ettik hiçbiyerde sürtme izi bulamadık servis viraj demiri dedi onun içindeki bilyalar dağılmış değişmesi lazım dediler
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2008, 11:58:10 Gönderen: Tholl-ga »
Büyük imza...

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2008, 12:41:11 »
Benim polodanda ses var tık diye bir noktada ses geliyor ustaya sordum direksiyon rulmanı ve mafsal değişmesi lazım dedi ama değişmedim :p