Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Donanımlar  (Okunma sayısı 217217 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
Donanımlar
« : 01 Mart 2008, 15:03:40 »
HİGHLİNE

ABS Fren, EBD (Elektronik Fren Basınç Dağılım), Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Ön Yan Hava Yastıkları, , İç Denetimli Alarm, İmmobilizer, Uzaktan Kumanda Merkezi Kilit, Hidrolik Direksiyon, Yükseklik Ayarlı Direksiyon, Otomatik Klima (Climatronic), , Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve Isıtmalı Aynalar, 8 Hoparlör, Radyo Teyp, Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu, Yükseklik Ayarlı Yolcu Koltuğu, Alüminyum Alaşım Jant, Ön ve Arka Kol Dayama, Gövde Rengi Kapı Kolu ve Çıtalar, Ön Sis Farı.

Yukarıdaki özellikler (1998, 1999 Model) 1.8 Highline içindir. Bunlara ek olarak aşağıdaki özellikler (2002, 2003, 2004 Model) 1.6 Highline donanımına ait.

ESP (Elektronik Stabilite Programı), ASR (Elektronik Çekiş Kontrol), Sunroof, Hız Sabitleyici (Cruise Control), Yol Bilgisayarı, Ön ve Arka Tavan Hava Yastıkları, Direksiyondan Kontrollü Müzik Sistemi, Yağmur Sensörü, Otomatik Kararan Dikiz Aynası.

COMFORTLİNE

ABS Fren, Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Ön Yan Hava Yastıkları, İmmobilizer, Merkezi Kilit, Hidrolik Direksiyon, Yükseklik Ayarlı Direksiyon, Manuel Klima, Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve Isıtmalı Aynalar, Radyo Teyp, 4 Hoparlör, Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu, Yükseklik Ayarlı Yolcu Koltuğu, Ön ve Arka Kol Dayama.

Yukarıdaki  özellikler 1998, 1999 Model Comfortline için. 2000 yılında aşağıdaki özellikler eklenmiş.

Elektronik Fren Basınç Dağılım, Yol Bilgisayarı, İç Denetimli Alarm, Uzaktan Kumanda Merkezi Kilit, Yağmur Sensörü, Otomatik Kararan Dikiz Aynası, Alüminyum Alaşım Jant, 8 Hoparlör.

Otomatik Klima (Climatronic), 2001 yılında standart olarak sunulmaktaydı.

Ön ve Arka Tavan Hava Yastıkları, 2002 yılından itibaren kullanılmış.

PASİFİC

ABS Fren, Elektronik Fren Basınç Dağılım, Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Ön Yan Hava Yastıkları, İç Denetimli Alarm, İmmobilizer, Uzaktan Kumanda Merkezi Kilit, Hidrolik Direksiyon, Yükseklik Ayarlı Direksiyon, Manuel Klima, Yol Bilgisayarı, Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve Isıtmalı Aynalar, 4 Hoparlör, Radyo Teyp, Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu, Alüminyum Alaşım Jant, Gövde Rengi Kapı Kolu ve Çıtalar, Krom Çerçeveli Göstergeler.

PRİMELİNE

ABS Fren, Elektronik Fren Basınç Dağılım, Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Ön Yan Hava Yastıkları, İmmobilizer, Merkezi Kilit, Hidrolik Direksiyon, Yükseklik Ayarlı Direksiyon, Manuel Klima, Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve Isıtmalı Aynalar, 4 Hoparlör, Radyo Teyp, Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu, Krom Çerçeveli Göstergeler.

TRENDLİNE

ABS Fren, Elektronik Fren Basınç Dağılım, Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Ön Yan Hava Yastıkları, İmmobilizer, Merkezi Kilit, Hidrolik Direksiyon, Yükseklik Ayarlı Direksiyon, Manuel Klima, Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve Isıtmalı Aynalar, 4 Hoparlör, Radyo Teyp, Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu.

BASİCLİNE

ABS Fren, Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Ön Yan Hava Yastıkları, İmmobilizer, Merkezi Kilit, Hidrolik Direksiyon, Yükseklik Ayarlı Direksiyon, Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve Isıtmalı Aynalar, 4 Hoparlör, Radyo Teyp, Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2011, 12:01:44 Gönderen: Atay »

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
Ynt: Golf 4 Donanımları
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2008, 15:10:57 »
Teşekkürler. Arkadaşlar şimdilik bildiğim kadarıyla yazmaya çalıştım, varsa bilmediğimiz başka farklar zamanla onlarıda eklemeye çalışacam.

not : eksik yada yanlış yazdığımız veya yazmayı unuttuğumuz şeyler olabilir. araca görede bazı farklılıklar da olabilir. donanımla ilgili sıkça sorular oluyor, bu yüzden sadece bilgilendirme amaçlı bu konuyu açtım.

« Son Düzenleme: 25 Ocak 2009, 23:19:29 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2008, 15:11:17 »
bu donanımların dışında R32, GTI, 4Motion Golf 4 modelleri var.
benzinli motorların haricinde 1.9 TDI 90hp, 110hp, 130hp (6 vites) diesel Golf 4 lerde mevcut.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2008, 02:06:06 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #3 : 01 Mart 2008, 20:57:31 »
ebd olup olmadığını nasıl anlaşılır

« Yanıtla #4 : 01 Mart 2008, 21:03:22 »
benim aracım 2000 model 1.6   8 v  otomatik comf.    ama doğuş dışında 50 adet ithal edilmiş
benim aracım digital klima çift airbag  koltuk ısıtmaları far yıkama var ama ebd varmı bilmiyorum 8 hoparlöör var fikirleriniz nedir

« Yanıtla #5 : 01 Mart 2008, 22:43:02 »
Paylaşım için teşekkürler bende Borayı ekledim :D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2008, 23:06:38 »
daha önce yazmıştım ama daha teknik olarak yazıp düzeltmeyi uygun gördüm. Kısaca ;
EBD ( elektronic brakeforce distribution )
ABS ile aynı sistem içerisinde, yol koşulları, aracın hızı, yükü gb birçok etkeni değerlendirerek her tekere farklı fren kuvveti uygulanmasıyla, farklı zeminlerde dahi optimum fren gücü dağılımı ve maksimum fren güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olan bir sistemdir.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2008, 01:23:41 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2008, 14:56:31 »
trendline de basiclineye ek olarak birde ses sisteminde +2 teewter ve +2 woofer yani +4 hoparlör daha var. :tamamdir

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2008, 15:02:41 »
çok detaya girmedim, tam olarak emin değilim ama bildiğim kadarıyla trend 8 değil 4 hoparlör seninki sonradan takılmış veya opsiyonel olarak eklenmiş olabilir.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2008, 11:13:53 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2008, 15:34:22 »
olabilir. zaten benim araçta comfortlineden eksik olanlar; 15 inç jant, yol bilgisayarı ve kol dayama. koldayama işini de hallettim. jantlar da yaza kısmetse... ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2008, 15:54:13 »
jantları takarsan süper olacak :tamamdir takınca resimlerini bekliyoruz
« Son Düzenleme: 03 Mart 2008, 00:00:14 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2008, 16:42:34 »
işallah      ;)

« Yanıtla #12 : 04 Mart 2008, 22:30:58 »
 :bekleriz:  bizim kol dayamayı sökeni bi bulursam (1998 golf 1.6 comfortlıne) :D bilgi için teşekkürler

« Yanıtla #13 : 06 Mart 2008, 13:03:21 »
güzel bilgi saol
Büyük imza...