Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyon son haddine kadar çevrilince gaz veriyor.  (Okunma sayısı 11153 defa)

Herkese  merhabalar yeni üyeyim ve dört aylık golf IV sahibiyim  :)  Direksiyonu sonuna kadar çevirince rölatede, ara gazı veriyormuş gibi oluyor. Bu olay normal midir? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Hayallerimiz var ama hedeflerimiz için yaşıyoruz!

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Direksiyon son haddine kadar çevrilince gaz veriyor.
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2008, 15:33:22 »
o nasıl bişi ?

Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2008, 16:17:07 »
nizam kardeş daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama; direksiyonu tam kırınca kısa süreli gaz veriyor araç. Aragazı gibi bişey bu  :(

« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2008, 16:36:33 »
normal hidrolikle ilgili bir konuydu pompa motrodan güç alıyor ve sona dayandımıda motoru zorluyor

« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2008, 00:18:21 »
normal hidrolikle ilgili bir konuydu pompa motrodan güç alıyor ve sona dayandımıda motoru zorluyor

benim pek bilgim yok ama arkadaşın dediği durum varsa bence direksiyonun sona geldiğini gören bir siviç ve ya benzeri mekanizma ile hidrolik pompasının durması gerekir senin araçta bu mekanizma arızalı ise direksiyon hidroliği pompası basmaya devam eder sonda olduğu için pompa motoru zorlanacağından arac motorunu etkileyebilir ve pompa direksiyon sonda iken devreden cıkmaz ise bu sistem de zarar görebilir bu tamamen varsayım ancak dediğim gibi arkadaşın dediğine göre muhtamel bir an önce en azından servise gitmesende bir ustaya sor derim direksiyon hidroliği zarar görebilir insallah ben yanılıyorumdur
                            :-\
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2008, 00:21:18 »
Normal, tam kırdığında pompa kayışı gerilip motor devrini de etkileyebilir. Ki tam kırıldığında etkiliyorda. :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2008, 10:07:56 »
Arkadaşlar teknik aksamdan anlayan biri değilim ama fikirler ve tavsiyeler için teşekkür ediyorum. G60'ın dediğine göre endişe etmemem gerekiyor galiba yalnız bi ayrıntı daha var önemi varmı bilmiyorum ama bu olay olurken (kısa süreli gaz) devir saatinin ibresi aşağı doğru hareket ediyor. Bu hareket 9'dan 8'e inme gibi oluyor.

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2008, 00:32:25 »
Arkadaşlar teknik aksamdan anlayan biri değilim ama fikirler ve tavsiyeler için teşekkür ediyorum. G60'ın dediğine göre endişe etmemem gerekiyor galiba yalnız bi ayrıntı daha var önemi varmı bilmiyorum ama bu olay olurken (kısa süreli gaz) devir saatinin ibresi aşağı doğru hareket ediyor. Bu hareket 9'dan 8'e inme gibi oluyor.
Abicim,
sen rahat ol.Odediklerinin hepsi normal.Bir Problem yok.
Sana tavsiyem araba calisir vaziyette dururken mümkün oldigu kadar direksiyonu sonuna kadar kirarak durma.Park ederken veya cikarken olabilir.
(*****)

« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2008, 10:00:31 »
Golf4 V5  çok teşekkür ederim diğer yardımcı  olan arkadaşlarada herkese iyigünler

« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2009, 09:26:49 »
Bende de buna benzer bir durum oluştu, araba çalışırken gaza hiç biasmadan direksiyonu ani sağa sola çevirince devir azalıp artıyor. Hatta sona dayayınca stop ediyor bu aralar. Direksiyonla motor devri ne alaka ya?

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2009, 09:47:23 »
aynı sorun bende de vardı, direksiyon hidroliğim azalmış, ekleyince herhangi bir sorun kalmadı,ama sorun kesin ordadır demiyorum,sadece bir örnek..bilginize..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2009, 17:55:04 »
Araba rolentide çalışırken direksiyonu çevirmek motoru etkiliyor bende dikkat edince farkediyorum benim arabamdada azda olsa oluyor yani bu normal...

« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2009, 21:45:23 »
arkadas lar benım vento yagmurlu havalarda dıreksıyonu cevırırken cırtt dıe bı ses cıkarıyoo we dıreksıyon takılıo zar zor donuoo bu ses dıreksıyon pompasının kayısından gelıo neden bılmıorum yagmurlu havalarda dıreksıyon pompası sıksıo ve kayıs kasnagın uzerınde bosa donuo..ustelık arac bosta ıken gaza yuklenıldıgınde hıdrolık dıreksıyon devreden cıkıo dıreksıyon agırlasıyo hıdrolık dıreksıyonu devreye sokmak ıcın arac bostayken tam gaz verıp dıreksıyonu saga*sola - tur donderıyom ancak ole gıderıyom problemı bunu sebebı ne olabılırr

« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2009, 09:04:41 »
öyle bir ses gelmesi normal,şimdilik bi sıkıntı yok ama yinede direksiyona sonuna kadar kırmanı tevsiye etmem. hidrolik motorunu patlatırsın bigün :D