Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Dikiz aynasının arkasındaki kulakçık nedir?  (Okunma sayısı 14571 defa)

Ynt: Dikiz aynasının arkasındaki kulakçık nedir?
« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2007, 08:20:13 »
evet o güneşlik fakat emrenin dediğini deneyeceğim ilk fırsatta ve cebaı yazacağım
ama güneş

« Yanıtla #15 : 04 Eylül 2007, 17:02:52 »
Emre kardeşin dediği bence çok daha mantıklı... hatta gidip bizzat deneme yaptım gerçekten güneşlikten ziyade bu tarz bir fonksiyona hizmet etemek için yapılmış olması çok daha akla yatkın geldi... denemem hakkında net bir sonuç bildiremiyorum çünkü gündüz vaktiydi... ancak göz ve hiza bakımından işe yarayabileceği kanısına vardım... en kısa zamanda gece de deneyeceğim...

belki de hem güneşlik hem de lamba kullanımı için yapılmıştır kim bilir... sonuçta alman mühendislik işi... gayet normal  :)

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #16 : 04 Eylül 2007, 17:07:11 »
kararan iç dikiz aynası varsa (ki bildiğim kadarıyla emrede var) öyle bir parçaya gerek yok zaten. o parça tamamen güneşliktir.

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #17 : 04 Eylül 2007, 17:32:07 »
aslında kötü amaçla kullanılıp; varsa yeğen,evlat vb kişilerin resimlerini asabilirsin.:D
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

« Yanıtla #18 : 04 Eylül 2007, 17:56:09 »
Kararan dikiz aynası arkadan gelen arabaların farlarının yarattığı etkiyi engellemek içindir diye biliyorum.. yani dikiz aynasının üzerinde yanan iç lambasının etkisini ne derece ortadan kaldırır bence soru işareti??? Sonuçta aynanın üzerinde yanan bir ışık, aynaya en yakın ışık kaynağı olacağından görüntüyü en fazla etkileyen faktördür...

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #19 : 04 Eylül 2007, 23:40:45 »
kararan iç dikiz aynası varsa (ki bildiğim kadarıyla emrede var) öyle bir parçaya gerek yok zaten. o parça tamamen güneşliktir.

Mete abi aynam kendinden kararan bi ayna değil manuel ayarı var. Orjinal olarak böyle yani..

Çevrimdışı mcsahan

« Yanıtla #20 : 05 Eylül 2007, 09:24:30 »
alebartz doğru biliyorsun. arkadan gelen arabaların farlarının etkisini azaltmak için, opel zafirada kararan ayna devreye girdiğinde, tavan lambalarını yaksan dahi etkilemiyor. son derece başarılı buldum. vw'dede böyledir diye düşünüyorum. neyse adamlar bunu güneşlik olarak yapmışlar. ben  uzun yolda çok faydasını gördüm

Çevrimdışı AKBEY77

• 1.6 comfortline - sunroof-otomatik-
« Yanıtla #21 : 05 Eylül 2007, 23:54:53 »
hayret doğrusu bende yeni duyuyorum . resmi yokmu arkadaş bunun

« Yanıtla #22 : 13 Eylül 2007, 12:34:02 »
arkadaşlar o GÜNEŞLİK

« Yanıtla #23 : 17 Eylül 2007, 10:36:03 »
arkadaslar dikiz aynasının arkasında bir delik var ve içinde rezistans var bir tane de onde sonser değiniz sey de resistans sensor değil ne işe yarar bilen varmı dikiz aynasının kararmasıyla alakaıda nasıl calısma sistemini nasıl bilen var mı

Çevrimdışı cudemircioglu

• cudemircioglu
« Yanıtla #24 : 17 Eylül 2007, 14:58:02 »
arkadaşlar o kulakcık aynanın ustundeki lambayı yakdığınız zaman karşıdan gelen arabanın gozunu almamsı için yapılmış

Çevrimdışı mcsahan

« Yanıtla #25 : 17 Eylül 2007, 15:16:27 »
arkadaşlar o kulakcık aynanın ustundeki lambayı yakdığınız zaman karşıdan gelen arabanın gozunu almamsı için yapılmış

nasıl yani? h4 mü takmışlar tavan lambasına? mübala oldu biraz

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #26 : 17 Eylül 2007, 22:57:05 »
Mete abi o parça gerçekten o iş için yapılmış biliyorum inanmak istemiyorsun ama :)

Çevrimdışı mcsahan

« Yanıtla #27 : 18 Eylül 2007, 09:06:16 »
emreciğim zaten inanmıyorumda, sen arkadan gelen araçlar için demişsin, arkadaş önden gelen arabaların etkilenmemesi için demiş. tavan lambasından nasıl karşıdan gelen araba nasıl etkilenir  :D, nasıl bir lambaymış, nasıl bir ampülmüş