Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: devir,vites,sanzuman cozemedim..  (Okunma sayısı 12231 defa)

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
devir,vites,sanzuman cozemedim..
« : 05 Nisan 2008, 11:56:13 »
selam arkadaslar..2003 golf 16v comf. otomatik vites arabam var 142bindeyim..araci alali 3bin km falan yaptim aldigimda agir bi bakima soktum yaklasik 3 ay once her sey degsiti yani..neyse gelelim probleme..bugunnlerde hissetmeye basladim arabayi d modunda kullanirim hep..sanki araba 5.vitese cikmiyo gibi..yani 80-100 oluyo hizim devir artmaya devam ediyo basiyom motor rahatlasin diye ama hizim artiyo 110-120 devir 5000 i gecmeye basliyo 6000 e dayaniyo,anliycaginiz motor rahatlamiyo yani araba son vitese gecmiyo sanki..acaba motor soguk o yuzden mi yapiyo falan diye dusundum isittim iyice gezdim dolandim sonra bastim gaza yok..bide fazla yukselince devir, hafif sanki balata kokusu gibi bi kokuda gelmeye basladi tabi hemen cektim gazdan ayagimi da..acaba sanzumanda mi problem varki? o koku manuel arabalardaki debriyaj balata kokusu gibi geldi bana..tam emin diilim tabi..dun aksamdan beri sorun bu arkadaslar servise mi gotuteyim bi ustayami gostereyim bekliyorum su an..bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum..tesekkurler
aldanma masum gülüşüme,bi bakmışsın kitlemişim dönüşüne:)))

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
Ynt: devir,vites,sanzuman cozemedim..
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2008, 14:13:13 »
otomatik kullanan arkadaşlar yardımcı olurlar inş bi sorunun yoktur.otomatik ???
Mk3 gti

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2008, 14:29:14 »
Aracın vites değiştirmesini istediğiniz anda gazdan ayağınızı hafifçe çekin tekrar basın, vites değişir ;) Fazla bilgim olmamakla birlikte aracınız 4motion sanırım. Yani 4 ileri otomatik. Eğer ayağınızı hafifçe çekince de vites değişmez ise servise götürürsünüz. Yapabileceğim yardım bu kadar, dediğim gibi fazla bilgim yok. Cahilliğin gözü kör olsun  :-[

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2008, 14:43:38 »
Baskı balata sıyırma kokusu var bence kendi özel servisine götür.Aracın manuel olsaydı vitese girmez yada boşa alma olsaydı ve üzerine koku gelse % 100 baskı balata derdim.

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2008, 14:53:15 »
motor devr' yukselince geliyo koku ; ve vites degissin diye yapmadigim sey kalmadi gaza bastim biraktim ama nafile son vitese gecmiyo sankim 6000 devire kadar cikmasi normalmi sizcede duz yolda?

« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2008, 15:07:47 »
serviste bi arkadaşları sordum araç 4 ileri  baskı balatı çift taraflı ortasında sıvı var koku gelmesi imkansızsız çok sıkıştırıyorsa yağ kokusu olabilir kaçaktan dolayı dediler. sen en iyisi bi servise git derim  :tamamdir

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2008, 16:44:53 »
ya araba ileri geri herhaltı çalışıyo bi sorun yok ama yuksek hızda bağırıyo araba dediğim gibi..sanzımanı bozulmuş olabilrimi acaba? bozulduysa da çok pahalı diyolar kaça patlar bana ya? :-[ hafta sonu oldugudan servis bulamadk yarın goturcem bakalım bi gosermye.. :(

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2008, 17:34:25 »
Aracın vites değiştirmesini istediğiniz anda gazdan ayağınızı hafifçe çekin tekrar basın, vites değişir ;) Fazla bilgim olmamakla birlikte aracınız 4motion sanırım. Yani 4 ileri otomatik. Eğer ayağınızı hafifçe çekince de vites değişmez ise servise götürürsünüz. Yapabileceğim yardım bu kadar, dediğim gibi fazla bilgim yok. Cahilliğin gözü kör olsun  :-[

4motion 4x4 çeker için adlandırılan bi terimdir şanzumanla bi alakası yoktur...

şanzuman yağğini kontrol et az ise ondan da atmamazlik yapar 0212 549 09 49 yusuf  usta ara derdini anlat çözüm bulur ;)

« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2008, 08:19:12 »
iyi günler benimde otomatik ve otomatikler 4 ileri olur aracını dinlersen anlarsın zaten kalıkış iki ile olur otomatikte sonra 3 ve dört 80- 100 gibi atıyor sonrası aynı oluyor
bu arada 4motion demek arkadaşımında dediği gibi 4 tekerlekten çekiş demek vites ile alakası yok
otomatik araç böyle oluyor ne yaparsın hızlanmalarını manuel olarak yaparsan belki daha rahat anlarsın düz yola çıkıp aracını durdurup 1 ile başla devir artınca 2 al sonra 3 devir uygun oluncada D at  aracını şanzuman geçişini hissedersin
aldığında bu şekilde bir rahatsızlık hisstmedinmi acaba

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2008, 19:36:00 »
ya zafer kardeş aldıgımda hiç bi boyle sorun yoktu daha yeni çıktı ve hala servise goturemedim ilke yogun diye,,sorunda devam ediyo..arabayı genelde hep D modundan kullandırdım,şimdiye kdar bi sorun yoktu..ya hani gaza koklersin dibine kadar  araba fırlar birden o olmuyo işte ,gaza ne kadar basarsam basayım araba yaş yaş hızlanıyo ve 80-den sonra falan accayip motor bağırıyo..yani bi turlu rahatmaıyo..acaba diyom şanzıman yagı falan mı azaldı,,hafif bi koku da geliyo hızlanıp motor bağırınca :-\..ama ne kokusu anlayamadım :-\...bakalım cuma gunu goturecem bi ustaya soracam,olmadı servis yolu gozukuyo :-[

« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2008, 08:12:41 »
haklı olabilirsin senin için cumartesi arabayı kullanacağım zaman ( ancak hafta sonları biniyorum arabaya trafik felaket birde iş zaten yakın yürüyerek 20 dakika) hızlanmalara ve devir saatine sonra sana bildiririm arabayı fazla zorlama ustaya gidene kadar geçmiş olsun inşallah önemli bir şey yoktur .

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2008, 20:59:33 »
evet beyler bugun olan oldu arabamı 2 haftadır goturemiydum ikitelli sanayiye,bugun oglen çıktım yola oraya dogru..araba vitese geçmez oldu..yolda kaldım resmen...araba yokuşta vitese geçemyerek geri bile kaçmaya başladı..(otomatik araba nasıl kaçırırsa)..ama zorla hoplata zıplata goturdum dolapdere sanayi sitesine..hemen bi otomatik şanzumancıya gotuduk bizim ustayla..arabayı kaldırdık adam muhafazayı kaldırıp baktı..şanzuman dan yag akıyodu..çıkartıp bakmamız lazım dediler.içinde yağ kalmamış sanırmsam o sebepten geçmiyomuş vitese...bende bıraktım arabayı bizim ustaya bakalım..ama içim acayip kotu..şanzuman çatlak falan çıkacak diye..

sizce neden yağ kaçırır şanzuman arkadaşlar..baya bi arattırdım forumda pek bilgi bulamdaım ilgili..bilgilerine ihityacım var..teşekkurler

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #12 : 19 Nisan 2008, 16:19:03 »
neden yağ kaçırdığını bilemem ama çareyi  2 haftadır forumda aramaktansa servise gitseydin daha az başın ağrıyacaktı :(

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2008, 03:51:19 »
neden yağ kaçırdığını bilemem ama çareyi  2 haftadır forumda aramaktansa servise gitseydin daha az başın ağrıyacaktı :(

ya servis ne kadar para çıkarıyo sen biliyonmu bi şanzıman indirme bindirmeye..bide sorun giderme kimbilr kaç para çıkarrılar..param çok diil servise gidecek kadar deli diilim açıkcası :D

bu arada fikri olan yokmu ya...neden kaçırıyodur oto. sanzuman yag ??? keçe falan diyolar ama ben tam anlamadım tabi..