Gönderen Konu: çukur ve hafif tümseklerden geçerken çıkan ses.!! yardım  (Okunma sayısı 18844 defa)

Çevrimdışı rifatshr

• Profili Görüntüle
arkadaşlar 2001 golf comfortline otomatik aracımda son 1 aydır çukur ve tümseklerden geçerken cik cik diye ses geliyor,arabayı ustaya gönderdim süspansiyondan yapıyor demiş ve 2000 tl masraftan söz etmiş..! acaba bu konuda başına gelen bir arkadaş var mı..?sesten rahatsız olmazsanız bişey olmaz demiş ..ama golf e bu ses yakışmıyor camları kapatınca duymuyorum ama dışarıdakiler duyuyor:)

Çevrimdışı emre069

• Profili Görüntüle
Ynt: çukur ve hafif tümseklerden geçerken çıkan ses.!! yardım
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2012, 15:58:09 »
bendede aynı sorun vardı bir ay öncesine kadar.salıncak burçları viraj lastikleri ve birçok şeyi değiştirdi tamirci arkadaş.şu an aracımda hiç bir ses yok çk güsel oldu 900 tl ye mal oldu bana.

Çevrimdışı mcetin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2012, 22:03:35 »
bende de var aynı ses,3 ay önce rot lastiklerini değiştirttim,sağlı sollu 10 lira flndı,1 ay  sonra yine başladı
Aşıksan vur saza,şoförsen baz gaza...

Çevrimdışı bermuda24

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2012, 23:30:55 »
ön takımdan bendede yatak gıcırdaması gibi düşük hızda çukur ve tümseklerden geçerken gacır gucur sesler geliyor

Çevrimdışı rifatshr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2012, 13:09:07 »
nasıl yapacağım bilmiyorum ama bir çaresi olmalı ..! ne yapılmasını gerektiğini anlasam ona göre ustaya yaptıracağım..şimdi bilmeden gideceğim olmadık yerleri belkide boşuna değiştirecek..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2012, 13:42:38 »
aracın ön takımını Adan Z ye komple değiştir, lastiğinden amortisörüne kadar, 1 senesine kalmaz o ses gene gelir. araç 10 yıllık araç sonuçta artı yollarımız bozuk. ne yaparsak boşa.

geçen sene yola çıkıyorum diye fabianın ön takım komple sıfırladım, erzurumda hemzemin geçitin kenarına asfalt atmışlar. yol ile ray arasında 30 cm yükseklik vardı. görmedim,  60 km hızla düşürdüm aracı, hemen arkasından gene ses.  ;D yani ne yaparsan boş. türkiyede olmaz bu işler.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2012, 11:29:23 »
Aynı sorundan gecen sene rot başlarını degiştirdim 1 ay sonra tekrar başladı şimdi sancak+baş degiştirim maşallahı var.. ;)
Das Auto..

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2012, 12:03:03 »
Ses çıt çıt gibiyse ve arka taraftan geliyorsa sebebi arkadaki amortisörlerin üst takozlarında

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2012, 13:32:03 »
Özgür nerelerdesin sen ya  :bekleriz:

Cik cik ses geliyor demiş arakadaş. Bu gıcırtı ise viraj demi çubuğunun lastiğinden geliuyordur.
Değiştirin. Orjinal parça alın. 10 lire fark eder. Kurtulun gıcırtıdan.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2012, 22:14:48 »
önden gıcırtı geliyorsa, Koray'ın dediği parçayı değiştirin gitsin. çokta ucuz bir parça. ;)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2012, 09:45:21 »
o gıcırtı benim boradada geliyordu sol taraftan rot kolunun körüğü yırtılıp içine ufak bir su kaçmasıyla pas yapmıs parçayı değiştirdik simdi ses filan hiç birşey yok
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı zeakman

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2012, 17:48:38 »
benimde aynı problemim vardı 2 senedir özel serviste 4 dört kere viraj lastiği değişti sadece on beş gün ses yoktu ama takılan parçalar yan sanayi olduğu için ve doğuştan orjinal parçayı aldım ( ikisi 14 tl.) sanayide ustaya taktırdım şimdilik maşallahı var özel serviste sadece viraj lastiklerine 20 tl + işçilik ödemiştim. 

Çevrimdışı rifatshr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2012, 08:46:07 »
dün usta ön amortisör patlak dedi,buradaki yorumlara bakınca da viraj lastiğinden geliyor gibi bugün başka bir ustaya aracımı götüreceğim bakalım ne diyecek..!!

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2012, 09:35:22 »
koltuk gıcırtısı gibi bir ses geliyorsa büyük ihtimal tabla fişekleridir, çok da pahalı değildir, ama genelde açmışken ön takımda kesin başka yerler de bozuk çıkar, ben sadece rot kolu değiştirmeye gittim, 1000 liraya komple ön takımı yaptırdım, araç 2001 audi a4

amortisörün patlak olup olmadığını ise tam olarak anlaşılmasa da fikir olması açısından şu yöntemi deneyebilirsiniz.araca önden bastırın, sağlamsa direkt geri zıplaması lazım, yavaş yavaş kalkıyorsa, bastırdığınız yerdeki amortisör patlaktır ve patlak amortisöre bakıldığında yağ kaçakları görünür.arka amortisörleri de aynı şekilde deneyin ve bakın.sağlam amortisör tamiri yapan yerler var, eğer hepsini değiştiremiyorsanız uygun fiyata revizyon yapan, işinde usta bir amortisörcüye baktırmanızı tavsiye ederim