Gönderen Konu: ÇOK ACİL YARDIM !!!  (Okunma sayısı 7000 defa)

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
Ynt: ÇOK ACİL YARDIM !!!
« Yanıtla #14 : 22 Aralık 2015, 13:05:37 »
Isınmadan gaza geçmiyor diyince benim aklıma hararet müşürü geldi. Hararet müşürünüde bi gözden geçirin derim. Aracınız soğuk iken zor çalışma gibi sorunlarda varsa hararet müşüründende kaynaklı olabilir.

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
ÇOK ACİL YARDIM !!!
« Yanıtla #15 : 22 Aralık 2015, 13:25:07 »
Aracım, sabahları hava ne kadar soğuk olursa olsun tek çevirmede çalışıyor. Asla ikinciye gerek bırakmıyor. Az önceki mesajımda da detaylı ifade ettiğim gibi, tesadüf müdür bilmem ama yetkili servise gittiğimde ikisinde de aracın motor sıcaklığı 90 dereceye gelmişti, ilkinde de bugünde de sıcaklık belli seviyeye gelince gaza geçti. Ama yarın sabah ilk çalıştırmamda da eminim yine geçişte sorun olacak ve geçmeyecek.

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Aralık 2015, 23:49:03 »
Az önce servise tekrar gittim,yine standart olan bilgisayara bağlama yaptılar ve yine "Akü Voltaj Sorunu" uyarısı verdi. Bu sefer farklı olarak "LPG Map Sensörü" arızalı dedi, onun fotoğrafını çekti, şimdi git parça geldiğinde biz seni ararız dediler. Bu arada da, neden sürekli akü voltaj sorunu veriyor, bunu da kapsamlı bir elektrikçiye götürürsen en azından onuda anlarız dedi. Servis, hele de prins gibi bir otogaz sisteminin servisi bilgisayardan çıkan soruna fikir yürütemiyorsa ben diyecek bir şey bulamıyorum. Bu arada iki gündür benzinden gaza geçmeyen sistem ne hikmetse servisten ayrılınca yine geçti. Burda benim dikkatimi bir husus çekti, belki değerli forum takipçilerine fikir yürütmelerine kolaylık sağlar. Araç ısındığında, yani sıcaklık 90 dereceye geldiğinde gaza geçiyor, ilk servise götürdüğümde de araç yaklaşık yolda dahil bir saate yakın çalıştığı için sıcaklık doğal olarak 90 dereceye gelmişti. Ertesi sabah yine benzinden gaza geçmemişti. Sanırım ısınmadan geçmeme sebebini irdelemek gerekiyor, ben usta ve deneyimli bir şöför değilim ama çıkardığım sonuç bu. Siz ne dersiniz acaba? Şimdiden tşk ederim.
benim ustam her zaman şunu söyler usta tamir eder ama şoför tam manasıyla tarif ederse sorunu anlar sonuçta surucu sensin bunu tarif edersen belki hararet sensorune odaklanırlar ama yinede akuye bi baktırın arızayı silince normale dönmesi gerekir ama kafanızdan atmış olursunuz

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
ÇOK ACİL YARDIM !!!
« Yanıtla #17 : 23 Aralık 2015, 11:00:31 »
Tabiki normal şartlarda hasta olan kişi, hastalığını ve ortaya çıkardığı sonuçları diyecek ki doktorda çözüm üretsin. Fakat benim gittiğim serviste usta kendinden o kadar emin ki, kendi sorduğu sorular dışında diğer açıklamaları dinlemiyor bile, bende sadece seyrediyorum gittiğimde. Bu arada sorun map sensöründen olsun ya da olmasın son bir defa daha bu servise götüreceğim sonrasında başka servise gideceğim. Bu arada dün dedğim gibi sabah yine gaza geçmedi. Sonuç şu ki, benim aracın sıkıntısı ısınmadan gaza geçmiyor, araç sıcaklığı 90 dereceye geldiğinde gaza kendi geçiyor. Bu belki map sensöründen kaynaklıdır belkide başkaca bir sebepten, bakıp görecez bunu da...

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2015, 15:11:03 »
Merhabalar,
Öncelikle iyi pazarlar diliyorum. Dün servise gittim "Map sensörü" nü garanti kapsamında değiştirdim, tabiki öncesinde de filtreleri değiştirdim. Akü voltaj sorunu hatasını tekrar vermedi. Bu sabah çalıştırdım çok şükür bir sıkıntı olmadan eskisi gibi çalıştı.İnşallah aynı hatayı tekrarlamaz. Bu arada 10.000 bakımı yapılmadığı için biraz sıkıntı oldu ama yine de map sensörü garanti kapsamında karşılandı.  Bu süreçte gösterdiğiniz ilgi ve yakınlığa çok teşekkür ederim. Bu arada araca biraz antifriz eklemek istiyorum ama sizler ne önerirsiniz acaba. Bu arada araç Golf 4 kasa (2004 model) şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2015, 16:55:25 »
Hadi geçmiş olsun.

Antifriz olarak geçen hafta total den aldım 3 lr si 40 tl komple boşalttım dışarda %50+%50 karışım yapıp doldurdum. -30 derece gösterdi. Soğutma suyu kapasitesi 5 lt. Boşalttğım su 4 lt çıktı 1 lt si de motor blok içinde falan işte.

Total de marka onayıda var en azından. Yerli ürünlere ve piyasadakilere güvenemedim.

http://www.total.com.tr/pro/madeni-yaglar-kurumsal/madeni-yag-antifriz/Glacelf-Auto-Supra.html

Edit: imla
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2015, 16:58:11 Gönderen: Prokizya »

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Aralık 2015, 20:52:34 »
Teşekkür ederim. Biraz uğraştırdı ama sonunda sorun şimdilik çözüldü umarım tekrar sıkıntı vermez. antifriz konusunda da benimkinde çok az bir boşluk var yani 0,5 lt falan ancak alır. Keşke bende içerdeki antifrizi boşaltabilsem tamamen yenisini doldurmak isterim ama bana göre zor bir durum :)

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #21 : 29 Aralık 2015, 13:22:46 »
Hic zor degil. Su deposunun kapağını açın  Kaputu acinca akü taraftan elinizi asagiya sokun radyatör alt hortumunun orada kucuk siyah bir musluk var sola cevirerek acin.  Oncesinde tamponun altina bir legen koyun ki yere akmasin antifriz hayvanlar icin zehirli diye biliyorum.  Bosalttiktan sonra geri kapatin tık diye yerine oturmasina dikkat edin.  Sonra karisimi su delosuna doldurun yaklasik 4 lt yi alacak.  Doldurduktan sonra araci çalıştırın eksildikce üzerine ekleyin. 

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Ocak 2016, 16:25:15 »
Teşekkür ederim havalar biraz düzelsin denicem, takıldığım yer olursa sizi rahatsız ederim hocam, şimdiden tşk ederim.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Ocak 2016, 10:00:42 »
Benim de içerdeki suyu boşaltıp yenilemem lazım, yöntem için teşekkürler :) Hava biraz toparlarsa ilk işlerim arasında... Bu arada total in antifrizi kırmızı mı ?