Gönderen Konu: ÇOK ACİL YARDIM !!!  (Okunma sayısı 7039 defa)

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
ÇOK ACİL YARDIM !!!
« : 19 Aralık 2015, 19:31:57 »
Öncelikle ilgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Benim sorum LPG ile ilgili. 2004 Golf aracımda Prins marka LPG takılı, normalde ilk çalıştırdığımda yaklaşık beş saniye sonra benzinden gaza geçiyordu ve gazın doluluk durumunu gösteren yuvarlak panelde dıt dıt şeklinde gelen ses kesiliyordu, ancak dün yaklaşık 4 km falan yol aldıktan sonra birden dıt dıt sesi gelmeye başladı, sanki aracımda gaz bitiyormuş gibi benzine geçti, halbuki gaz full doluydu.Servise götürdüğümde cihaza taktılar ve "Aküde voltaj sorunu" uyarısı verdi, aküde voltaj ölçüsü yaptılar ve herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Daha sonra LPG sisteminin akünün kutup başlarına bağlanan kısmındaki kablonun birinde kopukluk olduğunu tespit ettiler, her iki kutup başına giden kablo ve kabloların bağlı olduğu metal aksamları değiştirdiler ve sorun dün çözülmüştü. Ancak bu sabah çalıştırdığımda yine direkt olarak dıt dıt sesi ile çalıştı ve bu defa arada bir iki dk gaza geçip tekrar dıt dıt sesi ile birlikte gaz doluluğunu gösteren ibrede kırmızı ışık yanıp yanıp sönmeye başladı. Servise tekrar götüreceğim ama götürmeden çözüm üretme imkanım olur mu diye yazdım. Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: ÇOK ACİL YARDIM !!!
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2015, 19:39:38 »
LPG tankınız simit mi ? Eğer öyle ise simit tanklarda şamandıra sorunu olabiliyor aklıma bu geldi ama yinede LPG sisteminizin elektriksel bağlantılarını kontrol ettirmenizde fayda var.

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2015, 23:30:31 »
LPG tankı simit değil, düz tank

Çevrimdışı ea203

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2015, 23:49:29 »
hocam aynısı geçen sene başıma geldi, bende atiker takılı, beyin değişti ve sorun çözülmüştü

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2015, 00:55:52 »
Peki beyin değişimi garanti kapsamında mı acaba, çünkü henüz garantisi bitmedi. Birde arıza tespit için bilgisayara bağladıklarında başka hata vermedi, sadece akü voltaj düşüklüğü uyarısı vermişti. Bu arada ilginiz için çok sağolun.

Çevrimdışı alperdag

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 golf 4 otomatik comfortline plus
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2015, 12:21:27 »
garanti kapsamında olan sistemin tamamı.sisteme bağlı hangi parça bozulmuşsa onun garanti kapsamında değişmesi gerekir.kullanıcı hatası olmasıda mümkün olmadığına göre kesinlikle garanti kapsamında beyin değişmesi gerekir.ben beyin dedim ama şamandıra veya hangi parçaysa.sonucu buradan paylaşırsanız seviniriz

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
ÇOK ACİL YARDIM !!!
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2015, 15:31:36 »
Çok güzel ifade etmişiniz ilginize gerçekten teşekkür ederim. Salı günü için yetkili servisten tekrar randevu aldım umarım sorunu tamamen çözmüş olurum. Sonucunu da tabiki burdan paylaşırım. Bu arada ifade etmek istediğim başka bir husus daha var. Servise gittiğimde usta, enjektörlerden birisinin arızalı olduğunu bu nedenle ses geldiğini söyledi. Bende garanti kapsamında değişim olmuyor mu  dediğimde, Kayseri Bölge bayii ni aradı parçayı sordu, ordan gelen cevapta diğer enjektörler çalıştığı için onlarında bozulmuş olması gerektiğini bu halde değişim olmadığını, aracın şuan enjektörden dolayı sorunu olmadığını ifade ettiler. Ben araç konusunda biraz tecrübesiz olduğum içinde ne dedilerse kabul dedim. Bu sefer gittiğimde 6502 Sayılı Tüketici'nin Korunması Kapsamındaki Kanun gereği hakkımı gerekirse yasal yollardan arayacağımı söyleyeceğim. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz, benim kullanıcı olarak tek eksiğim ve kafamı kurcalayan aracın tüpgaz tesisatı 106000 km de takılmış, tecrübesizliğimden dolayı şuan 120.000 km de olmasına rağmen henüz lpg filtresi değişimi yaptırmadım, acaba enjektör değişimi için yasal yollara başvurmam durumunda bu bana sıkıntı oluşturur mu? Lpg filtresi değişiminin genelde 10.000 km de yapılması gerektiği söyleniyor, bu konuda neler diyebilirsiniz? şimdiden herkese sonsuz teşekkürler...

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2015, 16:08:19 »
Çok güzel ifade etmişiniz ilginize gerçekten teşekkür ederim. Salı günü için yetkili servisten tekrar randevu aldım umarım sorunu tamamen çözmüş olurum. Sonucunu da tabiki burdan paylaşırım. Bu arada ifade etmek istediğim başka bir husus daha var. Servise gittiğimde usta, enjektörlerden birisinin arızalı olduğunu bu nedenle ses geldiğini söyledi. Bende garanti kapsamında değişim olmuyor mu  dediğimde, Kayseri Bölge bayii ni aradı parçayı sordu, ordan gelen cevapta diğer enjektörler çalıştığı için onlarında bozulmuş olması gerektiğini bu halde değişim olmadığını, aracın şuan enjektörden dolayı sorunu olmadığını ifade ettiler. Ben araç konusunda biraz tecrübesiz olduğum içinde ne dedilerse kabul dedim. Bu sefer gittiğimde 6502 Sayılı Tüketici'nin Korunması Kapsamındaki Kanun gereği hakkımı gerekirse yasal yollardan arayacağımı söyleyeceğim. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz, benim kullanıcı olarak tek eksiğim ve kafamı kurcalayan aracın tüpgaz tesisatı 106000 km de takılmış, tecrübesizliğimden dolayı şuan 120.000 km de olmasına rağmen henüz lpg filtresi değişimi yaptırmadım, acaba enjektör değişimi için yasal yollara başvurmam durumunda bu bana sıkıntı oluşturur mu? Lpg filtresi değişiminin genelde 10.000 km de yapılması gerektiği söyleniyor, bu konuda neler diyebilirsiniz? şimdiden herkese sonsuz teşekkürler...
Kesinlikle filitre değişmediği için enjektor senin üzerine kalır dava açtığına değmez ama başka bir prins yetkili satıcısına gidip filtreyi değiştirip km yi ona uygun yazdırabilirseniz haklı konuma gecebilirsiniz ama garanti belgesinde bir yazı okumuştum enjektor omru kullanıma ve alınan yakıta göre 10 000 ila 30 000 km omru vardır yazıyordu adamlar zaten kmyindusuk tutmuş usta işine gelirse garanti kapsamına sokar bence hiç uğraşma garantiden değişmiyorsada ver parasını değiştir prins te enjektor tek tek değişiyor heralde ses yapan enjektor çok yaktırıyor rolantide sallantılı çalıştırıyor hatta şase yaptırıp elektronik beyni bile yakabiliyor belki arızan da beyindeki arızadan geliyor

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2015, 20:36:42 »
Tekrar merhaba, bu yazıyı yazdıktan sonra garanti belgesinde yazan açıklamaları okudum ve orda lpg filtre değişiminin  20.000 km de ve bundan sonraki her 20.000 km de değişmesi gerektiği yazıyor, bu durumda sanırım benim herhangi bir kusurum bulunmamakta, siz ne dersiniz değerli forum takipçileri?

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2015, 21:00:38 »
Tekrar merhaba, bu yazıyı yazdıktan sonra garanti belgesinde yazan açıklamaları okudum ve orda lpg filtre değişiminin  20.000 km de ve bundan sonraki her 20.000 km de değişmesi gerektiği yazıyor, bu durumda sanırım benim herhangi bir kusurum bulunmamakta, siz ne dersiniz değerli forum takipçileri?
benim bahsettiğim atiker garantiydi eğer prins te öyle yazıyorsa tamamen garanti kapsamında lpg niz şu anda arızalı gerekirse yeniden montaj bile yapmak zorundalar önce iyilikle deneyin usta yan çizerse tuketici haklarıyla tehtit edin o da olmadı prins ana bayiye maill atın kesinlikle ücretsiz senin sıkıntını çızmek zorundalar ses yapan enjektör de buna dahil

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2015, 21:07:23 »
Mustafa Bey bende sizinle aynı düşüncedeyim. Salı günü servise tekrar götürüp benzinden gaza geçmeme sorununu çözmeye çalışacağım. Bu esnada da enjektörden gelen sesi tekrar gündeme getireceğim, eğer bu gittiğim servis olumsuz görüş belirtirse ben Ankaradaki diğer servislerle ve Bölge Bayii ile irtibata geçeceğim. Dün aracın kaputu açınca zaten tır tır ses geliyordu enjektörden, hatta bu sorunu çözdükten sonra başka bir servise de o enjektörden gelen sesle ilgili gitmeyi düşünüyorum. sonuçta arıza varsa bunu yapmak onların görevi benimde tüketici olarak yasal hakkım. size de gösterdiğiniz ilgiye ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Aralık 2015, 21:43:23 »
Mustafa Bey bende sizinle aynı düşüncedeyim. Salı günü servise tekrar götürüp benzinden gaza geçmeme sorununu çözmeye çalışacağım. Bu esnada da enjektörden gelen sesi tekrar gündeme getireceğim, eğer bu gittiğim servis olumsuz görüş belirtirse ben Ankaradaki diğer servislerle ve Bölge Bayii ile irtibata geçeceğim. Dün aracın kaputu açınca zaten tır tır ses geliyordu enjektörden, hatta bu sorunu çözdükten sonra başka bir servise de o enjektörden gelen sesle ilgili gitmeyi düşünüyorum. sonuçta arıza varsa bunu yapmak onların görevi benimde tüketici olarak yasal hakkım. size de gösterdiğiniz ilgiye ayrıca teşekkür ederim.
Bi'şey değil önemli olan birbirimize fikir belirtmek geçenlerde benimde enjektorun birinden ses geliyordu lpg ustam hemen değişelim şase yapar beyini yakar dedi belki seninde elektronik beyinde bir kısa devre oluşturdu gaza geçme problemin ondan kaynaklanıyor bence ikisini birden hallettir ilk yazınızda kayseri yazmışsınız ben kayseride oturuyorum yardımcı olabileceğim bir durum olursa elimden geldiğince yardımcı olurum

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
ÇOK ACİL YARDIM !!!
« Yanıtla #12 : 20 Aralık 2015, 22:29:19 »
Çok sağolun, söylemeniz bile yeterli. Ankara da oturuyorum ama gittiğim yetkili servise enjektör sanırım Kayseriden geliyorki oraya arayıp sormuştu, bende o yüzden Kayseri dedim. Allah izin verirse bu hafta içinde sorunu ve sorunları çözmeye çalışacağım. Tekrar sağolun.

Çevrimdışı üstad06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
ÇOK ACİL YARDIM !!!
« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2015, 11:35:23 »
Az önce servise tekrar gittim,yine standart olan bilgisayara bağlama yaptılar ve yine "Akü Voltaj Sorunu" uyarısı verdi. Bu sefer farklı olarak "LPG Map Sensörü" arızalı dedi, onun fotoğrafını çekti, şimdi git parça geldiğinde biz seni ararız dediler. Bu arada da, neden sürekli akü voltaj sorunu veriyor, bunu da kapsamlı bir elektrikçiye götürürsen en azından onuda anlarız dedi. Servis, hele de prins gibi bir otogaz sisteminin servisi bilgisayardan çıkan soruna fikir yürütemiyorsa ben diyecek bir şey bulamıyorum. Bu arada iki gündür benzinden gaza geçmeyen sistem ne hikmetse servisten ayrılınca yine geçti. Burda benim dikkatimi bir husus çekti, belki değerli forum takipçilerine fikir yürütmelerine kolaylık sağlar. Araç ısındığında, yani sıcaklık 90 dereceye geldiğinde gaza geçiyor, ilk servise götürdüğümde de araç yaklaşık yolda dahil bir saate yakın çalıştığı için sıcaklık doğal olarak 90 dereceye gelmişti. Ertesi sabah yine benzinden gaza geçmemişti. Sanırım ısınmadan geçmeme sebebini irdelemek gerekiyor, ben usta ve deneyimli bir şöför değilim ama çıkardığım sonuç bu. Siz ne dersiniz acaba? Şimdiden tşk ederim.