Gönderen Konu: ÇOK ACİL LÜTFEN  (Okunma sayısı 3995 defa)

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
    • Profili Görüntüle
ÇOK ACİL LÜTFEN
« : 08 Haziran 2008, 00:35:34 »
Arkadaşlar aracım 99 model golf 4 otomatik vites
Arıza, her zaman yapmıyor ama sıklaşmaya başladı. aracımı çalıştırıyorum devir saati10 u gösteriyor bir müddet sonra 9 a düşüyor normal, ama bazen de boşta ya da park pozisyonunda devir saati bir den 14 e çıkıyor 11 e düşüyor devamlı böyle dururken. aracı yürüme konumuna alınca devir saati tekrar 9 a düşüyor servise gittim bir şey yok dediler yaparsa karbiratör kelebeği değişecek yok o da değilse beyni ankaray a göndereceğiz dediler ve gönderdiler. 3 gün sonra takıldı ama aynı akşam tekrar başladı servise gittim vagcom ile ayarları yapıldı ve 18 gün tık demedi yağ değişimi geldi yağ değişiminden sonra ayar yine sapıttı servise götürdüm beyin ankaraya gitti içindeki entegre değiştirildi ve kendi aracında denemiş 4 gün herhangi bir problem olmadığını söyleyerek gönderdi ve takıldı 2 km gittim yine aynı arıza bana yardım edin ne yapayım :-[

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
    • Profili Görüntüle
Ynt: ÇOK ACİL LÜTFEN
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2008, 01:13:49 »
geçmiş olsun..inşallah bulursun çaresini...benimbifikrimyok..
aldanma masum gülüşüme,bi bakmışsın kitlemişim dönüşüne:)))

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2008, 02:39:11 »
Bende de vardı, ne yaptık da düzelmişti hatırlayamadım şimdi.
Motordan anlayan tecrübeli bir ustaya götür.
Servislerde o kadar tecrübeli ustalar olmuyor.
Prosedürde ne varsa onu yapıyorlar.

Ne yapmıştık ya, çok basit birşeydi.
Biraz düşüneyim.
Hatta aynı senin söylediğin şekilde yağ değişimden ve kelebek temizliğinden sonra yaşamıştık.
Belki farklı bir problemdir bilemiyorum.

Kelebek temizliğinden sonra bir süre yapıp sonra düzelmiş de olabilir.
2-3 sene önceydi benim söylediğim.
Aynı senin dediğin gibi saçma saçma devir yükselip iniyordu.
Benim yaptığım gibi yap. Kökleyerek deli gibi gez biraz.
Düzelir o :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2008, 10:36:41 »
merhaba geçmiş olsun benim araba bir ara kendi kendine devir bir artıp bir yükseliyordu özellikle kullanıyorum sonra park ediyorum boşta iken yani bir 900 oluyor bir 1200 oluyordu servise gittim boğaz kelebeği potansı galiba temizlediler o düzeldi ancak şimdi çalıştırıyorum bazen ilk çalışmada 1100 olup orada takılıyor hafif gaza basınca 900 de kalıyor bir daha sorun olmuyor zaten arabayı ilk aldığımdan bu yana
vardı ancak ilk yazdığım sonradan oldu ve kelebek temizliği ve rolanti ayarıyla düzelmişti muhtemelen otomatik jigle dedikleri aksamda sorun olmuş olabilir diye düşünüyorum her ne kadar anlamasamda :'(
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı kerem81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2008, 11:36:29 »
arkadaşım öncelikle geçmişolsun devir yükselmesi benimde başıma gelmişti servise gittim daha önceden yağ ve filtre değiştirirken çıkarılan hortum ufak bi çatlak oluşmuş bu yüzden oksijen sensörünün ve beynin kafası karışıyodu ve kendi kendine yükseliyodu değiştirdim düzeldi istersen bi dene basit bişey ama önemli

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2008, 08:17:44 »
bende kelebeği temizlettikten sonra ona benzer bir sorun yaşıyorum bazen
oda ilk kontağı açtıgımda oluyor yanlızca şimdilik pek  önemli gelmedi ama seninki biraz elzem olmuş mekanik bilgisi pratik bir zekası olan bir usta yada danış birde birde çeşitli otomobil kullanıp şöförlükten para kazanmış kişilerde böyle sorunlara karşı bazen çözüm üretirken çok yardımcı oluyorlar

Çevrimdışı lcub06

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2008, 11:45:06 »
Şu an aynı problem bende mevcut.Arabada hava filtresi var.Benzinde yapmıyor ama gaz'da yapıyor.Boğaz kelebeğini temizlettirdim-tekrardan bilgisayara bağlattım ve boğaz kelebeğini tanıttırdık.2-3 gün normal şekilde kullandım fakat yine yapmaya başladı.büyük ihtimal hava akış metresi bozuk olabilir.