Gönderen Konu: Golf IV Otomatik kilitlenme sorunu  (Okunma sayısı 7387 defa)

Çevrimdışı abahadir

• Profili Görüntüle
Golf IV Otomatik kilitlenme sorunu
« : 28 Eylül 2009, 16:58:12 »
Değerli dostlar bende 1999 Golf Confortline var. Alarm taktırdıktan sonra arabadan ayrıldığımdan itibaren bir dakika içinde anahtar kontakta olmasına rağmen tüm kapılar otomatik kilitleniyor ve camları kapatıyor. anahtar olmadığı durumlarda içerde biri varsa dışarı çıkamıyor. sorun nedir nasıl çözebilirim? teşekkürler...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Golf IV Otomatik kilitlenme sorunu
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2009, 17:30:51 »
Alarmı taktırdığın yere git en iyisi.
Böyle birşey olmaması gerekiyor sonuçta.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı ADEM252

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2009, 22:35:02 »
Benim golfte iç denetim alarmı var.Dış denetim alarmı taktırmak istedim.Taktılar,golfümün kendi kumandalı anahtarını kullanmamın gerek olmadığı sadece yeni takılan dış denetim alrmının kumandasını kullanmamı söylediler.Ama daha oradan ayrılmadan sorun ortaya çıktı.Sonradan takılan alarmın kumandasıyla kapıların kilidini açtılar.Ama kapıyı açınca alarm ötmeye başlıyordu.Çünkü iç denetim alarmı devreden çıkmııyordu.Zaten belirtisi;sol ön kapıdaki alarm ışığı yanp sönmeye devam ediyordu.Bilgisayarı takıp iç denetim alarmını devreden çıkarmaya çalıştılar ama maalesef olmuyordu.Sonunda taktıkları alarmı söküp,paramı da geri iade ettiler.Aslında dış denetim alarmının vw orjinali varmış.Syn abahadir;taktırdığınız alarm orjinaldir umarım.Benim arabaya takılan orjinal değildi ve yukarıda söylediğim sorunlar meydana geldi.

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2009, 22:37:04 »
kapılara ve kontaga baglanması gereken kablolar baglanmamıs sanırım araçla seyir halindeyken kapıları kilitlemeyi deneyin bi eger kilitlerse elektirikçiye gidin alarm tesisatında eksik bıraktıgı baglantılar var

Çevrimdışı AsKaRoGLu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2009, 11:23:54 »
Bence sorunun alarm sisteminde değil Alarmı takanın günahını almadan önce kapıları tek tek aç ve aracın iç ışığı kapıyı açınca yanıyormu yanmıyormu bunu incele.

Normalde alarmlarda ki özellik kumandadan aracın kilitlerini açtın ve kapıları açmadığında belirli süre sonra kapıları otomatik kilitler. Bu özellikte yanlışıkla kumandaya basıp kapıları açık bırakmamak içindir.

Şimdi sizdeki problem anladığım kadarı ile kumandadan kilitleri açıyorsunuz sonra kapıyı açıyorsunuz ama belirli süre sonra yine kapı otomatik kilitleniyor. Bu da kapı içerisindeki swichlerin arızalı olduğunu alarma kapı açıldı komutunu vermediğini gösteriyor. Kısaca özetliyecek olursak kapı içerisindeki swichleri kontrol ettiriniz.

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2009, 22:27:40 »
dogru söylüyorsunuzda kontak açıkkende aynı problem varmış

Çevrimdışı abahadir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2009, 23:35:40 »
arkadaşlar merhaba, sorun alarmın pasif seçeneğinin aktif olmasındaymış. deneye deneye nihayet sorunu çözdük. menüye girip pasif alarm seçeneğini devredışı bırakınca kurtuldum. yorumlarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2009, 12:04:44 »
alarmı taktıran önceki sahibi,benim aracıma bu durum için bir buton koydurmuş,
direksiyonun altında pedallara yakın bir yerde ufak bir buton var
bir basışta otomatik kilitlenme aktif oluyor diğer bir basışta pasif duruma geçiyor