Gönderen Konu: carbon clean yaptıranlar ve sonuçları  (Okunma sayısı 25472 defa)

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
carbon clean yaptıranlar ve sonuçları
« : 22 Mart 2012, 10:59:09 »
arkadaşlar carbon clean hakkında epeyce şey söyleniyor yazılıyor. golf kullanıcıları olarak yaptıran var mı aramızda  ve sonuçları ne oldu. maliyet ve sonuç olarak kıyaslandığında değer  görüşünde olanlar, yani kısaca carbon celean  hakkında bilinen  doğru ve yanlışları  paylaşırsak  faydalı olacağı  kannatindeyim... :tamamdir

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: carbon clean yaptıranlar ve sonuçları
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2012, 13:17:14 »
arkadaşlar carbon clean hakkında epeyce şey söyleniyor yazılıyor. golf kullanıcıları olarak yaptıran var mı aramızda  ve sonuçları ne oldu. maliyet ve sonuç olarak kıyaslandığında değer  görüşünde olanlar, yani kısaca carbon celean  hakkında bilinen  doğru ve yanlışları  paylaşırsak  faydalı olacağı  kannatindeyim... :tamamdir
+1 takipteyim
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2012, 17:01:14 »
Araç benzinli ve temiz ise depoya katılan enjektör temizleyiicisi kullanmak daha mantıklı.. Ama dizelde durum farklı carbon clean baya bir işe yarıyor diyebilirim.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2012, 22:22:10 »
Arkadaşlar ben yaptırmıştım geçen sene 50 tl vermiştim arkadaşım diye. Araç 2 saat falan makineye bağlı kalıyor. Motora gelen benzin hortumlarını falan çıkarıp makineye bağlıyor bir katkı maddesi vardı makinede kattığı. bu arada boğaz kelebeğinide sprey ile son gaz vere vere temizlemişti. arabanım gidişatı performansı çok değişmişti. Aracımı pek kullanmadığım için (haftada bir) fayda görmüş olabilirim sürekli kullananlarda ne etki yapar bilemem.
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı MANKEN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2012, 23:24:08 »
benım arac benzınlı carbon clean yapan arkadasım bana söyledıgı arabana yarım depodan fazla benzın al wurth un enjektör temızleyıcısı var ondanda al uzun yola gıttıgın zaman kullan dedı şehır ıcınde yapma dedı carbon clean cıhazına baglı olandan saglıklısı bu dedı sonucta arac durdugu yerde yapılıyo.bende oyle yapıyorum uzun yola gıdersem.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2012, 23:49:01 »
carcon claer....

haftada 2,3 hez uyladıgım bir uygulamadır. dizel araçlarda egr sisteminin vermiş oldugu zararları  temizlemek için yapılamsı gereken bir işlemddrr.. uygulamanın dogru ve blinçli şekilde yapılması gerekir. yukarıda okudugum 2 saat baglı olması ve emmeden sprey verilirken tam gaz diill. 2000-3000 D\d araılında olmasıdır.. kmreye baglı oalrak fiziki temizik yapılarak aracın performasn artışı ve akabinde  yakıt sarfiyatında düşüş görülür.. uygulama yaptgım örnekleri inceleyiniz. :)

stop kelebeği

By bilaldanis at 2012-03-25

egr valfi.

emme manifoldu.

« Son Düzenleme: 25 Mart 2012, 23:52:03 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2012, 00:48:08 »
Boğaz kelebeği 1. resimdekinin aynısı iken sprey ile temizlikten sonra 2. resimdeki gibi pırıl pırl oldu. Nasıl yapıldığını ustalar daha iyi bildiği için benim gözlemlediklerim yazdıklarımdı. 3-4 lt benzinde kullandı ve o kırmızı katkı maddesinden makineye koymuştu. Makine bayağı büyük bişeydi, bu resimdeki çok küçük kalmış. Aracım benzin+lpg, çok faydasını görmüştüm yinede.
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2012, 01:13:56 »
belli bir km den sonra yapılmasını pek tavsiye etmiyorlar.
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2012, 10:11:38 »
belli bi km derken kaç km  mesela kuzeyank hocam   
ikincisi  arkadaşalar aracın  deposuna dökülen temizleme katkılarını yarım depoya  döksek ve 100 km kadar  kullansak  o benzinle nolur  sizce.  çünkü  bu aralar  epeyce bi  uzun yol yapamayacağım ve  en fazla tek seferde 100 km gidebilcem gibi   görünüyor.

görüşlerinizi bekliyorum

Çevrimdışı PROshield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2012, 12:15:28 »
belli bi km derken kaç km  mesela kuzeyank hocam   
ikincisi  arkadaşalar aracın  deposuna dökülen temizleme katkılarını yarım depoya  döksek ve 100 km kadar  kullansak  o benzinle nolur  sizce.  çünkü  bu aralar  epeyce bi  uzun yol yapamayacağım ve  en fazla tek seferde 100 km gidebilcem gibi   görünüyor.

görüşlerinizi bekliyorum
+1 Takipteyim

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Mart 2012, 22:18:29 »
100-150 bin km den bahsetmiştim. Bence yaptırmayın. Ona vereceğiniz paraya aracınıza kaliteli yakıt alın ve o yakıt bitene kadar devirli kullanın ;)
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2012, 22:45:07 »
Boğaz kelebeği 1. resimdekinin aynısı iken sprey ile temizlikten sonra 2. resimdeki gibi pırıl pırl oldu. Nasıl yapıldığını ustalar daha iyi bildiği için benim gözlemlediklerim yazdıklarımdı. 3-4 lt benzinde kullandı ve o kırmızı katkı maddesinden makineye koymuştu. Makine bayağı büyük bişeydi, bu resimdeki çok küçük kalmış. Aracım benzin+lpg, çok faydasını görmüştüm yinede.

o kadar kurum oluşan bi kelebegi sökmeden mii temizlediler?? 2. aracınız benzinli ise sisten degişir tabiki ben dizel için konuşştum...
Exclusive Garage

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Mart 2012, 22:46:43 »
100-150 bin km den bahsetmiştim. Bence yaptırmayın. Ona vereceğiniz paraya aracınıza kaliteli yakıt alın ve o yakıt bitene kadar devirli kullanın ;)

sizce kaliteli bir yakıt nasıl oluyo. kaliteli yakııt neyi temizliyo? resimlerde görülen kurumu hangi yakıt hangi devirde temizliyeblir??? 
Exclusive Garage

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2012, 22:58:39 »
Türkiyede yakıtlar kötü.Ben karbon clean yerine kapağı söktürüp temizletmeyi düşünüyorum.
Karbon clean yapılıp ardından kapak söktüren bir araç görüp buna karar verdim.Temizlik iyiydir her ne şekilde olursa olsun
40 tl ye de ancak o kadar temizlik olur.
2 pıs bas gaza ooo  çamur abiii :D :D