Gönderen Konu: Ön Farlar  (Okunma sayısı 10733 defa)

Çevrimdışı smflzgolf

• Profili Görüntüle
Ynt: Ön Farlar
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2008, 13:17:13 »
Tabi buradada tamponun sökülmesi işin püf noktası tamponu sökmek biraz zor bir iştir büyük ihtimalle..

Çevrimdışı savas_ankara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Aralık 2008, 15:16:10 »
arkadaşlar, farın temizlenmesi öyle kolay değil bildiğim kadarıyla...

birara farlarını siyaha boyayan bir arkadaş bir konu açmıştı, orada farın söküldüğü resimlerle anlatmış,
farı sökmek için tamponu falan söküyorlar, farın cam ve arka kısmını üstten keserek birbirinden ayırıyorlar, sonra tekrar yapıştırıyorlar, yani ustalık isteyen bir iş.

bence en iyisi Ostim 88 Oto Sanayi' de ki yedek parçacılara bakmak, ben yazın stop için gezmiştim, kazalı gelen bir kaç tane Golf 4 vardı, belki sağlam bir tane denk gelir.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2008, 16:54:37 »
tamponu sökmekte , farları temizlemekte çok basit.
nasıl söküldüğünü anlatan bir sürü site var oralardan öğrenebilirsiniz.
ancak burda asıl önemli olan bu işi yapabilecek bir yerinizin olması, benim araç garajda durduğu için sorun olmadı. yer yoksa bu işi yapmak çok zahmetli olabilir.
farı nasıl temizlediğimi anlattım, ayrıyetten camını sökmeye gerek yok.
zaten farlar valeo ise istesenizde camını sökemezsiniz  :)
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2009, 13:48:47 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2008, 11:13:28 »
arkadaşlar size bi sorum olacak,benim farların içinde,sinyal lambasının yanındaki kısımda mercekler var,daha önce mikelaj boya sanıyordum ancak mercek olduğu ortaya çıktı,benim farlar şimdi sis lambalı mı oluyor?
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2008, 21:59:27 »
far camı satılıyor istanbul kadıköyde fiyatı 25 ytl idi en son üzerindeki camıın silikonları var onları kazıyıp camı çıkarıyorsun daha sonra yeni camı iyice boşluk kalmıycak vaziyette silikonlayıp yapıştırıyosun kurumasını bekliyosun daha sonra takıyosun  :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2008, 22:26:40 »
benim farlar valeo, siyah zemin yapacaktım kırılacak diye vazgeçmiştim.
bahsedilen far camı orjinal değil galiba ama yinede komple farla kaşılaştırdığımızda fiyat olarak uygun.
eğer far camı plastik değilse, siyah zemin yapmayı tekrardan düşünebilirim.  :)
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2008, 11:27:10 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı bac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Ocak 2009, 19:00:01 »
doğru valeo lar çıkmıyor ama hella olanların tırnakları var onları açıp maket bıçağıyla silikonu kesince açılıyor
bir arkadaşın far camı kırılmıştı sade cam bulup değişmiştik iki sene önce bugünde benimki çatladı inşallah buluruz bi tane daha

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Ocak 2009, 09:03:12 »
geçmiş olsun

Çevrimdışı bac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Ocak 2009, 12:54:23 »
sağol

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Ocak 2009, 12:58:21 »
ben ampulu degiştirdim arkadaslar aslında pekde zor degil kendimizde degiştirebiliriz biraz usta yaparken baktım dikkatlice yapılabilir ;)

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Ocak 2009, 00:19:37 »
evet gerçekten dikkatli olmak lazım. kısalarda fazla bir problem yok ama uzunları takarken orada bir kablo var tam adını bilmiyorum ama ustalar bile takarken çok sinirleniyolar. aman  :t dikkat :D

Çevrimdışı ersin akgül

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Ocak 2009, 00:56:20 »
far camı tek satılıo sole aksamlı bı stopcuya gıdersen bulabılırsın far camını ısıtıp cıkartıolar sonra presle yerıne takıp yapıstırıolar arkadaslar fıatıda 50tl yalnız farını sokmek ıcın tamponu sen sokuosun onunda bıseyı yok 3tane cıvata tutuyo esnetıpfarı cıkarabılırsın