Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Camların buğulanması?  (Okunma sayısı 10833 defa)

Camların buğulanması?
« : 09 Aralık 2008, 22:31:59 »
Arkadaşlar havalar soğuduğundan beri benim arabanın camları aşırı buğulanıyo,dijital tam otomatik klimanın kullanım klavuzunda yazdığı gibi buğu çözme düğmesini kullanarak çözüyorum fakat hem bu moda alınca klima çok sesli çalışıyo, -sizlerde de böyle mi?- hemde bu düğmeyi kapatınca çok çabuk tekrar buğulanıyo camlar, bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
Ynt: Camların buğulanması?
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2008, 23:15:49 »
önleyici sistemi bilmiyom ama patron, buğulanma önleyici spreyler var 1 haftadan fazla sürüyor etkisi, spreyi sıkıp siliyosun camı... :tamamdir
 :saygılar

« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2008, 00:49:38 »
önleyici sistemi bilmiyom ama patron, buğulanma önleyici spreyler var 1 haftadan fazla sürüyor etkisi, spreyi sıkıp siliyosun camı... :tamamdir
 :saygılar

Ben aldım onlardan ama bi faydasını göremedim ya beceremedim yada gerçektende etkisiz

« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2008, 00:51:41 »
Arkadaşlar havalar soğuduğundan beri benim arabanın camları aşırı buğulanıyo,dijital tam otomatik klimanın kullanım klavuzunda yazdığı gibi buğu çözme düğmesini kullanarak çözüyorum fakat hem bu moda alınca klima çok sesli çalışıyo, -sizlerde de böyle mi?- hemde bu düğmeyi kapatınca çok çabuk tekrar buğulanıyo camlar, bilgisi olan var mı?

Maminci klimayı calıstırmana gerek yok camlara sıcaklıgı verdikden sonra econ tusuna bas klima calısmasada  onlar erir ses olayına gelince o ses bendede var ve gaz pedalını titretiyor biraz yuksek calıstırınca o yuzden en fazla 3 kademeye getiriyorum camlardaki buhu gidince kademeyi 1 e getiriyorum sorun olmuyor

« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2008, 03:08:21 »
polen filtrelerini temizletin ses gider, camlara elektrik verin buğulanma için

« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2008, 08:49:51 »
polen filtrelerini temizletin ses gider, camlara elektrik verin buğulanma için

Ön cama nasıl elektrik verecegiz  :(

Arkaya veririz kolayda önler zor gibi gözüküyor :D

« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2008, 09:35:46 »
teşekkürler fosilci..

« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2008, 10:34:39 »
teşekkürler fosilci..

Birsey degil maminci kardesim inşallah sorunun çözülür  :tamamdir

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2008, 12:50:07 »
Ben aldım onlardan ama bi faydasını göremedim ya beceremedim yada gerçektende etkisiz
abi sen becerememişsindir.. çok kullanışlı bişe.. kesinlikle en az bir hafta buğu yapmıyor..
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2008, 13:26:12 »
abi sen becerememişsindir.. çok kullanışlı bişe.. kesinlikle en az bir hafta buğu yapmıyor..

Arabanın bagajında duruyor deneyecegim iyice sen bana nasıl uygulandıgını bi anlat bakem   :)

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #10 : 10 Aralık 2008, 13:35:11 »
şimdi öncelikle bezi güzeeelce yıkıosun :)
önce cam yüzeyine zımbırtıyı püskürt, bezle sil işte.. şıkır şıkır.. :)

« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2008, 13:41:57 »
iyide bez ne derece nemli olacak

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #12 : 10 Aralık 2008, 13:50:33 »
abi bezi yıkadıktan sonra sık bütün gücünle, sil işte.. bi kaç kat çek öle.. o zımbırtı film tabakası gibi yayılcak yani oraya.. bi aralar oto koför dükkanım vardı, beş liyara çekiodum bütün camlara :)

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2008, 23:03:08 »
kardeş ilk başta polen hava filtreni değiştir. Aynı sorun bende de vardı. Şimdilerde bir gram buğulanma yok. tabi bu buğu önleyiciler de var onlarda ayrı bir çözüm ama daha sonralarda ışığın düzensiz kırılmasına neden oluyor..