Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: cam kaldırma modülü  (Okunma sayısı 21448 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
cam kaldırma modülü
« : 26 Şubat 2008, 23:45:33 »
arkadaşlar merhaba. foruma yeni üye oldum.adım birol bir mk4 sahibi olarak size bir sorum olacak. aracıma cam kaldırma modülü takmak istiyorum. aracım kendidnden uzaktan kumandalı. öncelikle bunun için alarm takmak gerekirmi , ikincisi bu parçayı takarsam bir sorun yaşarmıyım. izmirde bir çok elektirikçi bu parçanın cam motorlarını zorlayıp yakacağını söylüyor bu ne kadar doğru. taktıran arkadaşlar deneyimlerini bildirirse sevinirim :)

Ynt: cam kaldırma modülü
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2008, 08:02:16 »
aramıza hoş geldin

cam kaldırma dediğin aracı terk edip kapattıkta sonra camların kendi kendine kapanması ise
ben alarm ile uygulamaya soktum allaha şükür hiç sorun yaşamadım gayet te keyifli
bir önceki arabamda olduğu için rahatlığından dolayı alarımı taktırırken özellik ile istediğimi belirttim
bence keyifli bir uygulama

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2008, 10:10:26 »
teşekkürler zafer  :) normalde anahtarı merkezi kiilide takınca açılıp kapanıyo ama ben uzaktan kumandadan olmasını istiyorum araçta iç denetimli alarm var sonradan başka bir alarm taktırmam gereklimi?

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2008, 13:59:21 »
benim aracada sonradan alarm taktırılmış ancak camları kaldırmıyor. bende yaptırmayı düşünüyorum, acaba maliyeti nedir?

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2008, 14:06:34 »
Merkezi kilitli ve otomatik camlı araçlarada alarma bağlı 75 ytl-150 ytl arası markalar var.

« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2008, 14:31:20 »
ben 25 ytl ye aldım çok yüksek bir maliyeti yok. fakat uzaktan kumanda olmayan araçlara takılabilirmi bilmiyorum.yanlış hatırlamıyorsam  alarm ile birlikte çalışıyor. kapıları kilitlediğin zaman cihaz 5-6 saniyeliğine camlara elektrik veriyor cam motorlarını pek zorlayacağını sanmıyorum. zafer arkadaşımının dediği gibi sorun yaşamazsın.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2008, 15:21:36 »
teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için. maliyeti 25-30ytl sadece modül işçilik içinde 20ytl alırlar tahminim. ancak sorumun tam yanıtını alamadım bende uzaktan kumanda ve vwye ait iç denetimli alarm var bunun için sonradan bir alarm taktırmama gerek varmı? birde bu parça için kablo kesme gb işlem yapılıyormu :-\

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2008, 01:47:19 »
Arkadaşım benim arabada VW kendi alarmı var sustali anahtarlı olan. geçen yaz 30ytl'ye cam modulu taktırdım sol kapı içine. kapıyı anahtardan kumandayla kilitleyince kapatıyor camları ve sunroof.u.Ayrıca bir alarm falan taktırmadım.. Hiç bir sorun yaşamadım şu ana kadar.. Ama yapan ustayada bağlı.. Güvendiğin biriyse yaptır süper bi özellik :D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2008, 02:09:00 »
emre sağolasın ya  beklediğim yanıt geldi sonunda. içimi rahatlattın bu konuda ancak son olarak kablo kesme olayı oluyomu bilgin varsa bide ne marka modül taktırdın öğrenebilirmiyim :D

« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2008, 08:14:36 »
bendede sustalı anahtarlık vardı ikiside sustalı ama alarm sadece kontak anahtarına sokunca devreye giriyordu
otopark ta olmayınca sokakata olduğu için alarm taktıktırdım modül olayaından bi haberim fakat bu alarm için arabada bir yer var ve takan çocuk aile tanıdığı idi dediği sadece iki kabloyu sıyırıp bağlamaktan ibaret bana geçen sene 125 ytl maal olmuştu ve sustalı anahtaya yerleştirdim ayrı olarak bir kumandaya gerek kalmadı. :D :D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #10 : 28 Şubat 2008, 12:20:07 »
Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için benim araç kapalı otoparkta durduğu için ayrıca bir alarma gerek duymuyorum çok ciddi bir durum olursa zaten orjinal alarmı devreye giriyor. bugün sanayide sordum malesef bizim araçlarda modül için kullanılabilir soket bulunmadığı için merkezi kilitten ya kablo sıyıracaklarını yada lehim yaparak bu işin halledileceği bilgisi aldım. açıkçası m.kilidi kurcalatmak istemediğimden dolayı sıyırma işini sevmesemde daha mantıklı geldi :tamamdir güzelce  bantlandımı bi sorun çıkmaz herhalde ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #11 : 28 Şubat 2008, 12:30:15 »
bizim araçlarda modül var ama anahtarı yuvaya sokunca açıp kapıyor, bu kadar az maliyeti olan şeyi uzaktan kumandayada bağlasalardı keşke
« Son Düzenleme: 12 Mart 2008, 14:41:22 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2008, 20:27:38 »
emre sağolasın ya  beklediğim yanıt geldi sonunda. içimi rahatlattın bu konuda ancak son olarak kablo kesme olayı oluyomu bilgin varsa bide ne marka modül taktırdın öğrenebilirmiyim :D

vallahi modülün markası falan yok , bizim elektrikçi usta çıraga yazdırdı gerekli malzemeyi , çocuk gitti aldı geldi elektronikçiden , usta hemen bi levha üzerine dizdi ayarladı bişeler yaptı kapının içine taktı :D

Bizim usta çok mu marifetli ne :D

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #13 : 29 Şubat 2008, 01:59:57 »
emre levha üzerine dizdi derken neyi kastettin anlamadım bana gösterilen modül tek parça kibrit kutusu büyüklüğünde kabloları var onlar bağlanacak diye biliyom yoksa farklı bişeymi bana gösterilen ;)