Gönderen Konu: Triger Setimi değiştirdim...  (Okunma sayısı 15814 defa)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Triger Setimi değiştirdim...
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2007, 20:30:20 »
300 + 70 ytl işçilik verdik. Birde benim gergi amörtisörümü çok aradık. 1.8 olunca mı artık bilmiyorum benimki farklıydı..

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Temmuz 2007, 16:18:27 »
150 ytl triger seti

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Temmuz 2007, 23:53:26 »
Ohh :)

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Mart 2009, 20:42:48 »
slm arkadaşlar,bikaç başlıkta inceledim ama pek bi yerde rastlayamadığımdan bu topikte sormamın uygun olcağına kanaat ettim..aracım 2001 golf IV...92bin km de iken triger seti değişmişti,bu değişimde devirdaim pompası filanda değişmişti haliyle..ancak geçen gün başka bi iş için servise giderken,tam 500 metre kala yol bilgisayarındaki STOP STOP ifadeleriyle birlikte dıt dıt dıt dıt sesleri gelincenoluyo diye şöyle bi göstergelere baktım,hararet 120-130 lara dayanmış!!hemen stop ettim arabayı ve kendi hızıyla yarım kontak vaziyette servise kadar girebildim..tam yerinde yaptı yani arızayı..neymiş diye motora baktık,ve devirdaim pompasının dağıldığını tespit etti usta...tıpkı trigerdeki gibi her taraf söküldü filan,devirdaim değişti...metal ve diişli olan taraf değil sert plastik olduğunu öğrendiğim diğer tarafı parçalanmıştı ama sebebini anlayamadık...şu anki km 1145000...yani 22500 km de devirdaim in dağılması normalmidir arkadaşlar?yada sonuçta mekanik aksam,herşey olabilir denilebilecek bi mevzumu??ilginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :tamamdir

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Mart 2009, 21:31:05 »
Yani allah korusun bi koparsa motoru kilitler.. Triger parası yanında bahşiş kalır :)

Bu arada yetkili servisler her sesin nerden geldiğini anlayamıyor zannettigimiz kadar da usta değiller.. Bildik ve iyi bir usta varsa yetkili servisden cok daha iyi..

mersin ve civarındaki  servisler için konuşuyorsun sanırım   ;D

bazı  yetkili servisler de 10 adet mekaniker var ise 7-8 tanesi bakım ve kaba işlerle ilgilenirler birileri sök der sökerler tak der takarlar ama geriye kan 2-3 kalifiye elemanın hakkını yememek gerekir....

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #19 : 17 Mart 2009, 22:37:11 »
slm arkadaşlar,bikaç başlıkta inceledim ama pek bi yerde rastlayamadığımdan bu topikte sormamın uygun olcağına kanaat ettim..aracım 2001 golf IV...92bin km de iken triger seti değişmişti,bu değişimde devirdaim pompası filanda değişmişti haliyle..ancak geçen gün başka bi iş için servise giderken,tam 500 metre kala yol bilgisayarındaki STOP STOP ifadeleriyle birlikte dıt dıt dıt dıt sesleri gelincenoluyo diye şöyle bi göstergelere baktım,hararet 120-130 lara dayanmış!!hemen stop ettim arabayı ve kendi hızıyla yarım kontak vaziyette servise kadar girebildim..tam yerinde yaptı yani arızayı..neymiş diye motora baktık,ve devirdaim pompasının dağıldığını tespit etti usta...tıpkı trigerdeki gibi her taraf söküldü filan,devirdaim değişti...metal ve diişli olan taraf değil sert plastik olduğunu öğrendiğim diğer tarafı parçalanmıştı ama sebebini anlayamadık...şu anki km 1145000...yani 22500 km de devirdaim in dağılması normalmidir arkadaşlar?yada sonuçta mekanik aksam,herşey olabilir denilebilecek bi mevzumu??ilginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :tamamdir
     vallahi ben de yaza değiştiricem. siz böle yazınca servise değilde ustama bile değiştirsem kendim orjinal parçaları alıp değiştiricem.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Mart 2009, 10:59:58 »
Gergi bilyesinden ses geliyor kulağımı tırmalıyor sanki, cıyaklama gibi birşey,sanki yağsız kalmış da ötüyor gibi,ısınınca bir müddet sonra ses kesiliyor.. arkadaşlar bilgisi olan var mı? bilyeyi mi değiştirsem? yoksa o kısma hafifce yağ damlatmak sorunu çözermi?
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Mart 2009, 23:41:07 »
Gergi bilyesinden ses geliyor kulağımı tırmalıyor sanki, cıyaklama gibi birşey,sanki yağsız kalmış da ötüyor gibi,ısınınca bir müddet sonra ses kesiliyor.. arkadaşlar bilgisi olan var mı? bilyeyi mi değiştirsem? yoksa o kısma hafifce yağ damlatmak sorunu çözermi?

kuvvetle muhtemel sadece triger kayışının değişimi cıyaklamayı kesecektir..kayış eskimiş olabilir yani

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Mart 2009, 08:44:58 »

kuvvetle muhtemel sadece triger kayışının değişimi cıyaklamayı kesecektir..kayış eskimiş olabilir yani
aynısını ustam söyledi, geçen ay kayserideyken değiştirdim dedim o da yeni olduğu için de ötebilir dedi ama bu kayış sesi değil, metalin sürtünmesinden gelen bir ses gibi..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..